Medialny atak UseCrypt na serwisy "security"
#1
Sprawa, którą sygnalizuję jest nietypowa i delikatna, ponieważ dotyczy serwisów z tematyki bezpieczeństwa, które odwiedzam, szanuję i od czasu do czasu cytuję na forum. Chodzi o Niebezpiecznik, Zaufaną Trzecią Stronę i Informatyka Zakładowego. Te trzy serwisy zostały medialnie zaatakowane za pośrednictwem artykułu w Pulsie Biznesu przez deweloperów reklamowanego ostatnio UseCrypta. W tle sprawy sporo dziwnych i niewyjaśnionych faktów i oskarżeń wobec serwisów formułowanych na podstawie donosów.
Poniżej wspólne oświadczenie tych trzech Redakcji oraz linki do ich oświadczeń na temat formułowanych oskarżeń

[Obrazek: oswiadczenie3redakcji.png]

https://niebezpiecznik.pl/post/oswiadcze...szczerstw/
https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/osw...szczerstw/
https://informatykzakladowy.pl/oswiadcze...#more-2085
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Dokładnie bo to jest to że marketing ma być ważniejszy niż prawda.. i potem taki syf nas otacza. Jak te głupie testy z AV-Comporatives AV-test i inne badziewia..
które twierdzą że AVAST cz AVG jest tak samo skuteczny co Kaspersky czy Avira.....
Brak wglądu do testu, a jeśli jakiś jest to jest niejasny i mało obiektywny.. byle by tylko kolorwe rubryczki przyciągały uwage szarych ludzi.
W których i tak każdy av wygrywa... i potem każdy av może powołać sie na te testy i w ten sposób rączka rączkę myje... a jak zapytasz producenta to nie my te testy robiliśmy i problem z głowy.
Ale jak oni sie powołują ze byli pierwsi i wstawiają loga tych pseudo testów na swoją stronę główną jako marketing dla plebsu to jest super..
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#3
Kolejne skandaliczne zachowanie firmy stojącej za Usecrypt
https://www.facebook.com/informatykzakla...1478022324
Informatyk Zakładowy napisał(a):Co robi typowa firma skonfrontowana z usterką swojego produktu? Usuwa błąd, zapewnia, że bezpieczeństwo użytkowników jest dla niej najważniejsze i przekazuje badaczowi podziękowania, czasem dorzucając kubek albo t-shirt. Tu owszem, błąd został usunięty, ale jednocześnie do prokuratury trafiło doniesienie o rzekomych czynach zabronionych, których miałem się dopuszczać z rzekomą zorganizowaną grupą przestępczą, a w sądzie okręgowym złożono pozew cywilny. Czy to pierwszy taki przypadek w PL?
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości