Niebezpieczny odtwarzacz? XMPlay
#1
Witam.
Znalazłem już jakiś czas temu ciekawy program - XMPlay:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

teraz sie jednak nim bardziej zainteresowałem i mam podejrzenia do tego co w nim siedzi.

Tutaj informują że jest to program czysty:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Może to fałszywe alarmy ale podejrzane:
xmplay.exe :
CAT-QuickHeal 10.00 2009.07.22 (Suspicious) - DNAScan
eSafe 7.0.17.0 2009.07.21 Suspicious File
McAfee-GW-Edition 6.8.5 2009.07.22 Heuristic.LooksLike.Win32.Suspicious.C!88

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


xmplay34.zip :
CAT-QuickHeal 10.00 2009.08.25 (Suspicious) - DNAScan
eSafe 7.0.17.0 2009.08.26 Suspicious File
TrendMicro 8.950.0.1094 2009.08.26 PAK_Generic.001

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


xmp-cd.dll :
eSafe 7.0.17.0 2009.06.25 Suspicious File
Sunbelt 3.2.1858.2 2009.06.27 VIPRE.Suspicious

xmp-wadsp.dll :
TrendMicro 8.950.0.1094 2009.07.17 PAK_Generic.001


Zawartość skinów do niego:
HeavyDuty.zip
Fortinet 3.120.0.0 2009.08.27 PossibleThreat
TrendMicro 8.950.0.1094 2009.08.27 PAK_Generic.001

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


ImAbar.zip
TrendMicro 8.950.0.1094 2009.08.27 PAK_Generic.001

Neutron.zip
TrendMicro 8.950.0.1094 2009.08.27 PAK_Generic.001

WMP10_v2.zip
TrendMicro 8.950.0.1094 2009.08.27 PAK_Generic.001


Skiny:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



The secrets about .xmpskin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Co o tym sądzicie?
Odpowiedz
#2
A to zaskoczenie!! Używam XMPlaya ...jest rewelacyjny i wszędzie, na każdym portalu ma bardzo wysokie oceny. Skórki "Windows Classic" też używam, bo jest praktyczna...skąd takie wskazania, że to coś podejrzanego?? Nie wiem...może to FP?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
Avira mówi CLEAN Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#4
FP jak nic
Odpowiedz
#5
Cytat: A to zaskoczenie!! Używam XMPlaya ...jest rewelacyjny i wszędzie, na każdym portalu ma bardzo wysokie oceny. Skórki "Windows Classic" też używam, bo jest praktyczna...skąd takie wskazania, że to coś podejrzanego?? Nie wiem...może to FP?

Zawsze wszystko staram sie sprawdzić np skanując. To tylko podejrzenia, mam nadzieję że moje obawy są nie potrzebne bo program podoba mi sie przede wszystkim z powodu swojej lekkości.

Skórek jeszcze nie wypróbowałem bo mam odnośnie nich mieszane myśli, może jestem przewrażliwiony ale warto być podejrzliwym.

"Windows Classic" to która to skórka? chodzi o jedną z tych?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Domyślny wygląd programu XMPlay nie podoba mi się, jakiś taki też nie wygodny wydaje mi się dlatego warto było by zastosować którąś ze skórek.
Odpowiedz
#6
Ja używam tej pierwszej od góry. Program jest faktycznie funkcjonalny, lekki i daje bardzo dobra jakość dźwięku. Używałem przez długi czas Foobara, ale jak wynalazłem na Majorgeeks.com XMPlaya, to po przyjrzeniu się mu i posłuchaniu nie zastanawiałem długo...Foobar niestety poszedł w odstawkę Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#7
Ja dawniej uzywalem Winamp''a do odtwarzania muzyki, odkad mam stycznosc w 7 z WMP w wersji 12, uzywam tylko tego wbudowanego w system odtwarzacza.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#8
Ja przez kilka lat używałem Winampa, lecz niedawno przesiadłem się na Foobara2000.
Odpowiedz
#9
Pablosss napisał(a):Ja przez kilka lat używałem Winampa, lecz niedawno przesiadłem się na Foobara2000.


racja foobar jest wystarczający do muzy super lekki odtwarzacz
kiedyś sie bawiłem w modowanieSmile
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#10
Testowałem różne playery do muzy i wybrałem Windows Media Player 11.
Odpowiedz
#11
Winamp jest przereklamowany, skorzystaj z Foobar2000 - lekki/szybki , bez problemu odtworzysz każdy format muzyki w dodatku można stworzyć sobie kapitalne skiny, jednakże trzeba nauczyć się modyfikować pewne rzeczy...
Odpowiedz
#12
Cytat: Ja używam tej pierwszej od góry.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tutaj na screenie jest lista a ja tam po środku mam napis "no queue". Listę utworów mam na playliście a tutaj pusto i ten napis na środku, dlaczego tak jest?

Wszędzie gdzie w miarę dobry skin są bardzo małe przyciski główne... co jest bardzo nie wygodne, trochę większe by to mogło być, np takiej wielkości jak w Winampie wersji 2-3. Da sie to jakoś powiększyć (te przyciski "play", "stop" itp)? Niżej te mniej ważne przyciski są większe, dobrego rozmiaru.

Cytat: A jeśli chcesz mieć naprawdę lekki odtwarzacz plików mp3 to spróbuj 1by1...to baaardzo osobliwy odtwarzacz Smile

Dzięki, sprawdzę, może będzie lepszy od xmplayera?
Odpowiedz
#13
A ja wam powiem: AIMP.
I wszystko jasne... Smile
Odpowiedz
#14
Aimp bije na głowę Winampa....to co jest w nim płatne w Aimpie jest za free to co,że to ruski player,ale jest lepszy od winampa,używam go od około roku,mało zabiera zasobów komputera,jest ok i skórka standardowa mi się podobaSmile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
AVTongueanda Cloud Antivirus
On Demand:MBAM Free,SuperAntispyware Free
IPS:Geswall+reguły Pro
System Restore:Comodo Time Machine
Win Worms Doors Cleaner, Seconfig
Odpowiedz
#15
ja mam WMP 9 Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#16
A ja używam freeware AIMP Smile
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#17
A ja Windows Media Center i Windows Media Player 11 Grin Mi one wystarczają :-)
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#18
Ja używam Totem, Audacious, Rhytmbox, Winamp, Amarok.
Odpowiedz
#19
Cytat: Tutaj na screenie jest lista a ja tam po środku mam napis "no queue". Listę utworów mam na playliście a tutaj pusto i ten napis na środku, dlaczego tak jest?

Nie dopatrzyłem wcześniej, jest tam taki przycisk odpowiedzialny za "queue", no i wrzucić też można tam jakieś utwory, lub po wybraniu z playlisty PPM -> queue . Dosyć ciekawe rozwiązanie, możemy wybrać z dłuższej playlisty np kilka wybranych utworów.

Wybrałem sobie skórkę

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i jestem zadowolony, przyciski odpowiednie Wink
Odpowiedz
#20
Plati napisał(a):ja mam WMP 9 Smile


Co ty Plati masz pirackiego Windowsa że nie zaktualizowało ci się do wersji 11 ? Grin
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości