Zestaw zabezpieczający do MacBook Pro, OS Sierra 10.12.6
#1
Witam. 

Rozmawiałem z kolegą i mówił mi, że chce kupić zestaw zabezpieczający do swego Macbooka Pro 12,1 (Intel Core i5, ram 8 GB). Dotychczas korzystał z darmowego Avasta, ale ostatnio YouTube zaczęło mu ostro przycinać, więc chce zmienić zabezpieczenie. Powiedziałem mu żeby na razie wstrzymał się z zakupem, bo może jest coś darmowego ale równie porządnego. Chyba że nie ma i tylko zabezpieczenie płatne. Zestaw ma być lekki aby nie zamulał komputer i raczej dla osoby, która nie siedzi na co dzień w zabezpieczeniach, więc skompilowana konfiguracja, czy ciągłe komunikaty z którymi nie wiadomo co robić odpadają. 

Oczywiście wcześniej kolega sformatuje i przeinstaluje system, przeczyści kratki wentylacyjne itp. 

Dzięki z góry za ewentualne sugestie.
Odpowiedz
#2
Twojemu koledze proponowałbym sprawdzony i ceniony NORTON.
Norton możesz kupić na 5-10 urządzeń - te licencje obejmują : android / windows / OS


Pozdrawiam Smile
Odpowiedz
#3
Witam.
Nie wiem czy dobrze doradzę, ale ja korzystam z wersji bezpłatnej Huorong Internet Security. Kiedyś na tym forum skorzystałem z info Ichito i postanowiłem zainstalować, od 2019 r korzystam i nie miałem nigdy problemu. Program lekki, nie wywala durnych komunikatów, aktualizacje raz dziennie i jest oki. Ważne, że jest lekki. Może zainteresujesz się i spróbujesz. Dodatkowo korzystam z Emisofta Emergency Kit raz w tygodniu i czysto.
Odpowiedz
#4
@tuptus1958
Mają wersję na mac? Bo nie widzę na stronie, plus w testach poziom Windows Defendera się wyłania Smile
A co do aktualizacji raz dziennie to błąd, bo dziś wirusy potrafią mutować w trakcie kampanii wirusowej.
Odpowiedz
#5
Może spróbować Symanteca w razie czego mogę udostępnić do testu.
Odpowiedz
#6
Dziękuję za odzew. Huorong Internet Security sam miałem na swoim lapku z W7 przez ostatnie dwa lata. Nie wiem jak z zabezpieczeniami (nie zauważyłem żadnych wirusów), ale obecność na kompie w ogóle nie była odczuwalna, komputer pracował standardowo. Zainstalowałem teraz w promocji z ciekawości bitdefendera total security. Największa różnica w porównaniu z Huorong Internet Security jest widoczna różnica włączania się komputera.
Norton to w sumie nic nowego w zabezpieczeniach, często jest polecany. Myślałem że na Macbooku inne oprogramowania wiodą prym.
Odpowiedz
#7
Nie moge nic poradzić bo nie korzystam z MAC więc nie mam doświadczenia z tym systemem jak i oprogramowaniem dostępnym na niego.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości