McAfee
#1
Witam. Znalazłem taki produkt McAfee Endpoint Security, nie znalazłem wielu opinii czy warto się z tym programem zaznajomić. Może ktoś już miał z nim doczynienia i podzieli się opinią na ten temat. Dzięki za zainteresowanie i odpowiedź. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
Jest to oprogramowanie Enterprise. Stąd tak mało wspomnianych przez Ciebie opinii.
Odpowiedz
#3
Domyślam się, że instalowac na jeden lapek sie nie kalkuluje, uruchomiłem go w wirtualu. Jest troszkę mięsożerny, popatrzyłem i dałem sobie spoko. Dzięki.
Odpowiedz
#4
ogólnie McAfee nie cieszy sie dobrą opinią jak nie gorszą od samego avasta..
Endpoint to bardziej zastosowanie serwerowo-firmowe gdzie masz kilkadziesiąt komputerów pod sobą i chcesz mieć wgląd w przebieg ochrony z jednego komputera na wszystkich pozostałych.

Lub też tak zwany punkt końcowy gdzie wszystkie zadania przebiegają w etapie końcowym przez ostatnią bramke gdzie są finalnie weryfikowane/przetwarzane.
Na przykład dobrym rozwiązaniem jest zapora endpoint czyli wbudowana w router zamiast systemowego dzięki czemu o wiele łatwiej wykryć i zablokować wirusa który próbuje łączyć się z twoim komputerem.

Czy instalowanie programu endpoint jest dobre na domowym komputerze to zależy jak bardzo ci zależy na dostępie, np jednym z ciekawych wyjść było posunięcie firmy Sophos który stworzył, dał taką możliwość w darmowej wersji antywirusa moduł endpoint dla przeciętnych użytkowników ,a podgląd w log swojego komputera można było zdalnie monitorować za pomocą panelu WEB.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#5
Dzięki za wyjaśnienia. Ja jestem taki, że muszę spróbować. Spróbowałem i jednak zostanę przy tym co mam. Bardziej polegam na ShadowMode i Emsisoft, ale "jak się nie wywrócis to się nie naucys" , dzięki Wam mam już jakieś pojęcie co to jest i do czego służy.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości