Uruchamianie Firefox w Sandboxie ( korzyści )
#1
Co tak naprawdę daje nam uruchomienie przeglądarki w programie Sandboxie ? Jakie są tego korzyści odnośnie ochrony ?
Odpowiedz
#2
że żaden wir nie zainfekuje ci komputera przez przegladarke.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#3
To tyle mniej więcej wiem Smile ale coś więcej bym chciał wiedzieć na ten temat...
Odpowiedz
#4
To wszystko juz bylo:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#5

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#6

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
VenomX napisał(a):To tyle mniej więcej wiem Smile ale coś więcej bym chciał wiedzieć na ten temat...


VenomX przecież masz swój SD więc po co ci ta wiedza ? Smile
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#8
Możesz np ustawić sobie automatyczne usuwanie plików z piaskownicy po wyłączeniu programu znajdującego się w niej. Wtedy cokolwiek byś nie złapał, zostanie usunięte (tak mi się bynajmniej wydaje). Grin
Odpowiedz
#9
Kizi napisał(a):Możesz np ustawić sobie automatyczne usuwanie plików z piaskownicy po wyłączeniu programu znajdującego się w niej. Wtedy cokolwiek byś nie złapał, zostanie usunięte (tak mi się bynajmniej wydaje). Grin


Tylko że jest to trochę niewygodne bo trzeba pamiętać żeby nie stracić w ten sposób plików które ściągaliśmy z neta do piaskownicy.
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#10
mbm86 napisał(a):Tylko że jest to trochę niewygodne bo trzeba pamiętać żeby nie stracić w ten sposób plików które ściągaliśmy z neta do piaskownicy.


W przypadku ustawienia błyskawicznego przenoszenia, po kliknięciu OK, ściągnięte pliki są poza piaskownicą. Zdarza się niestety czasem, że korzystając z tej opcji, pliki znikają w niebycie Smile
Pamiętać trzeba tylko wtedy, gdy ściągniemy do piaskownicy i wtedy trzeba wycinać pliki w eksploatorze, przed opróżnieniem piaskownicy.
Odpowiedz
#11
Jurek napisał(a):Pamiętać trzeba tylko wtedy, gdy ściągniemy do piaskownicy i wtedy trzeba wycinać pliki w eksploatorze, przed opróżnieniem piaskownicy.


Mi zawsze wyskakuje komunikat, czy chce przywrocic plik klikam tak i mam go na stałe.
Odpowiedz
#12
Kizi napisał(a):
Jurek napisał(a):Pamiętać trzeba tylko wtedy, gdy ściągniemy do piaskownicy i wtedy trzeba wycinać pliki w eksploatorze, przed opróżnieniem piaskownicy.


Mi zawsze wyskakuje komunikat, czy chce przywrocic plik klikam tak i mam go na stałe.


Masz ustawione natychmiastowe przenoszenie ale jak napisałem powyżej w tej opcji pliki są nieizolowane i jeżeli są zainfekowane, to po uruchomieniu zawirusują system. Zdarza się również, że czasem znikają bezpowrotnie. Mimo wszystko hipsy z piaskiem są bardziej bezpiecznym i praktycznym rozwiązaniem Smile
Odpowiedz
#13
Jurek napisał(a):Mimo wszystko hipsy z piaskiem są bardziej bezpiecznym i praktycznym rozwiązaniem Smile


Ale dla mnie totalnie niewygodne.
Odpowiedz
#14
Kizi napisał(a):
Jurek napisał(a):Mimo wszystko hipsy z piaskiem są bardziej bezpiecznym i praktycznym rozwiązaniem Smile


Ale dla mnie totalnie niewygodne.


Totalnie niewygodne to są niektóre klasyczne hipsy zasypujące pytaniami i wymagające podjęcia właściwej decyzji.
Sandboxie również nie jest zbyt wygodna, ponieważ pliki niezaufane trzeba wycinać, a przeniesione z piaskownicy są nieizolowane i mogą zainfekować system. Poza tym występuje zwolnienie otwierania przeglądarki i innych aplikacji oraz problemy z zapisem.
Ostatnie przykłady z trojanami również nie zachęcają do używania piaskownicy.
Odpowiedz
#15
Jurek napisał(a):
Kizi napisał(a):
Jurek napisał(a):Mimo wszystko hipsy z piaskiem są bardziej bezpiecznym i praktycznym rozwiązaniem Smile


Ale dla mnie totalnie niewygodne.


Totalnie niewygodne to są klasyczne hipsy zasypujące pytaniami i wymagające podjęcia właściwej decyzji.


No, dlatego masz CIS''a.
Mnie nie potrzeba żadnych lipnych Hipsów, czy innego chłamu. Niezłą tu propagandę siejecie, że komp bez ochrony=zainfekowany. Co do zwalniania sandboxie, jest to minimalne i używam go tylko w hardkorowych sytuacjach, na codzien nie mam jej włączonej.

Cytat: Sandboxie również nie jest zbyt wygodna, ponieważ pliki niezaufane trzeba wycinać,

Nic nie trzeba wycinać, klikasz przywróć i jest na dysku.

Cytat: i innych aplikacji oraz problemy z zapisem.

Nie używam piasku do innych aplikacji poza przeglądarkami, a problemów nie mam z zapisem.
Odpowiedz
#16
@Kizi

Już za niedługo wybiorę odpowiedni zestaw zabezpieczający.

Pod uwagę biorę już tylko dwa rozwiązania:

1. AV + firewall z HIPS i Sandboxie
2. HIPS z piaskownicą i firewallem oraz skanery na żądanie
Odpowiedz
#17
Jurek po co to piszesz, za kilka dni znowu zmienisz zestaw. Ludziom wodę z mózgu tylko robisz.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#18
Jak to by powiedział słynny kapitan bomba: Tępy hu...Smile
Odpowiedz
#19
Jureka czemu nie używsz CISa ? Przecież taki świetny ma HIPS ! Wink
Odpowiedz
#20
VenomX napisał(a): Jureka czemu nie używsz CISa ? Przecież taki świetny ma HIPS ! Wink


Jutro będzie używał CIS''a a pojutrze coś innego Grin
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości