Premiera Ashampoo Backup PRO 17
#1
Ashampoo® Backup Pro 17 to najnowsza odsłona najlepiej sprzedającej się linii rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych Ashampoo. Ta najnowsza wersja jest ukierunkowana na jeszcze lepszą  zgodność z systemem Windows 11, bezproblemową w pełni automatyczną  obsługę chmury oraz zaawansowaną obsługę funkcji BitLocker. Zobaczmy jakie nowości ona oferuje.
[Obrazek: submit.png]

Ashampoo Backup Pro 17 to rozwiązanie dedykowane dla systemu Windows, które pozwala na tworzenie lub przywracanie kopii zapasowej dowolnego pliku, partycji czy całego systemu operacyjnego.

Instalacja

Instalacja przebiega szybko, i bezproblemowo. Podczas instalacji oprogramowania w pierwszym etapie nie jesteśmy proszeni o podanie klucza, dopiero przy pierwszym uruchomieniu oprogramowania.
           

Menu główne

Ekran główny przeszedł drobną metamorfoze, ale w dalszym ciągu jest bardzo czytelny, oraz przyjazny użytownikowi. Bez problemu odnajdzie się użytkownik  który pierwszy raz korzysta z aplikacji. 
   

Wspeirane usługi hostingowe
   
Aplikacja umożliwia zapisanie utworzonych obrazów kopii danych w jednym z 14 miejsc, oferujących usługę przechowywania online.

Tworzenie kopii

Archiwa mogą być łatwo przechowywane i dostępne w przypadku awarii sprzętowej lub infekcji malware. Kopie utworzone przez program są w pełni automatyczne dzięki pracy w tle, nie zakłócającej pracy PC. Dlatego też, Ashampoo Backup Pro 17 monitoruje obciążenie systemu i wykorzystuje tylko wolne zasoby. OCzywiście istnieje możliwość dokonania, zmiany tego ustawienia, w zależności czy zależy nam na prędkości wykonywania kopii, czy na responsywności systemu.

Cztery dostępne metody kompresji i silne szyfrowanie zapewniają optymalny dobór ustawień oraz bezpieczeństwo przechowywanych danych. Użytkownik korzysta także z pełni kontroli nad lokalizacją przechowywania danych - od tradycyjnych nośników, do najpopularniejszych rozwiązań chmurowych. Przywracanie danych można osiągnąć także z poziomu Eksploratora Windows. Nie ma w końcu nic gorszego niż awaria systemu i utrata danych, ale i w tej sytuacji program przychodzi z pomocną dłonią zapewniając pełną operacyjność dzięki narzędziu opartemu o zewnętrzny system awaryjny. Program można uruchomić z przygotowanego nośnika USB, DVD czy dysku twardego.

                                                       


Podczas wykonywania kopii zapasowej, Ashampoo Backup Pro 17 nieustannie weryfikuje każdą operację w celu uniknięcia utraty danych lub ich spójności. (Oczywiście, wedle uznania, można zrezygnować z automatycznego weryfikowania tworzonych kopii danych.)
   

Monitorowanie żywotności dysku

Dotyczy to także monitorowania żywotności dysku, co pozwala na przewidzenie awarii i uniknięcie niepotrzebnych nerwów. Ashampoo Backup Pro 17 jest także gotowy na Windows 11 i w pełni kompatybilny z funkcjami nowoczesnego systemu. 
Funkcjonalność w szczególności może się przydać, w sytuacji, jeśli zamierzamy kopie danych archiwizować na dysku lokalnym a nie w chmurze.

Nowoczesna integracja z wbudowanymi w system powiadomieniami pozwala na bieżące informowanie Użytkownika o statusie systemu i kopii zapasowych. Dodatkowe wsparcie dla zewnętrznych usług w chmurze pozwala na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. Nie da się ukryć, że wiele zmian siedzi pod spodem, dzięki czemu Ashampoo Backup Pro 17 jest także najbardziej stabilnym rozwiązaniem na rynku.
   


Nośnik ratunkowy
Aplikacja daje nam możliwość utworzenia bootowalnego dysku CD / DVD lub dysku flash USB za pomocą tego narzędzia. Biorąc pod uwagę, że wiele obecnie sprzedawanych na rynku laptopów nie ma już napędów CD / DVD, więc metoda ta z użyciem PEndrive, może okazać się niezwykle przydatna. Po utworzeniu nośnika odzyskiwania (w moim przypadku dysk flash USB) można go użyć do uruchomienia danego systemu, a następnie odzyskać na nim zestaw kopii zapasowych oparty na obrazie (wszystko to bez konieczności wcześniejszego uruchamiania systemu), czy jego reinstalacji.
   


BitLocker
System Windows szyfruje dyski za pomocą funkcji BitLocker, aby chronić je przed nieautoryzowanym dostępem. Utrudnia to, a czasem wręcz uniemożliwia programowi do tworzenia kopii zapasowych dostęp do plików. Ashampoo Backup Pro 17 nie tylko widzi dyski zaszyfrowane funkcją BitLocker, ale może również uzyskiwać do nich dostęp w celu przechowywania archiwów plików. Oczywiście napędy są dostępne nie tylko podczas normalnej pracy, ale także poprzez system ratunkowy.
   

Plusy:
- Gotowe profile 
- Mnogość wspieranych usług przechowywania danych
- Prostota interfejsu
- Możliwość wykonania całej partycji systemowej, łącznie z partycjami ukrytymi
- Wspeiranie funkcji BitLocker

Minusy:
- Brak wsparcia dla starszych systemów Windows 7 i Windows 8.1.
- Brak tłumaczenia na język polskich w pewnych miejscach programu.

Źródło: Informacja prasowa, własne.


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości