Ashampoo WinOptimizer 26 przetestowany - Recenzja programu
#1
Ostatnio recenzowałem WinOptimizer (wersję  25 oraz 19). Jako długoletni użytkownik tego pakietu, nie mogłem nie być pod wrażeniem, jak znacząco narzędzie to ewoluowało w ostatnich latach i jak ciągle się doskonali. Szczególnie imponujące jest stałe ulepszanie narzędzi do optymalizacji systemu, a wśród nich One Click Optimizer. Bez wątpienia jest to jedno z najpotężniejszych oraz najbardziej przyjaznych użytkownikowi narzędzi, z jakimi miałem do czynienia.
[Obrazek: scr-ashampoo-winoptimizer-26-presentation-1-en.png]
Nadszedł czas, aby zainstalować Ashampoo WinOptimizer 26 i przekonać się, nowe funkcje zapewnia następca wersji 25.

       
Instalacja przebiega bez problemu, bardzo błyskawicznie. Konieczne jest założenie  konta, aby móc otrzymać 30 dniową darmową wersję próbną, lub podanie klucza pełnej licencji przy instalacji oprogramowania.

Menu główne

       
Pierwszą najczęściej używaną funkcją jest opcja „Czyść” zlokalizowana w lewym wertykalnym menu. Znajdziemy tutaj narzędzia skanujące dysk w poszukiwaniu plików śmieci.
Plików tymczasowych przeglądarek, jak i „sierot”; wadliwych wpisów w rejestrze systemowym.
Wspieranymi przeglądarkami przez AWO 26  są Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Edge, Edge Chromium, Opera.Miło byłoby tutaj zobaczyć większą ilość przeglądarek, od innych producentów.

Privacy Traces Cleaner

Nowością w wersji 26 jest moduł Privacy Traces Cleaner, który automatycznie usuwa niechciane ślady, zapewniając w ten sposób zwiększone bezpieczeństwo i prywatność.
   

Tuning Assistant
Zadaniem tej funkcji jest indywidualne dostosowanie oraz optymalizacja systemu Windows.
   
Znajduje i usuwa poufne dane przy użyciu narzędzia Privacy Traces Cleaner.

Automatyczne czyszczenie
Tutaj użytkownicy wprowadzają ustawienia, które wpływają na funkcjonalność programu w tle. Po włączeniu funkcji program przejmuje następujące zadania:

Automatyczne czyszczenie: Po zamknięciu programów i przeglądarek internetowych pliki tymczasowe i informacje dotyczące surfowania są regularnie automatycznie usuwane.
Live Tuner: Przyspiesza uruchamianie aplikacji poprzez definiowalne reguły dotyczące kończenia niepotrzebnych procesów.
Game Booster: Booster optymalizuje wydajność aplikacji do gier, kończy niepotrzebne programy działające w tle i w ten sposób zapewnia użytkownikom maksymalną liczbę zasobów.
       

Informacje
W tej sekcji znajdziemy wszystkie podstawowe i szczegółowe dane techniczne naszego sprzętu, a także informacje o zainstalowanym oprogramowaniu w systemie.
   

UnInstall Manager 2
   

Powiadomienia
Komunikaty aplikacji są teraz lepiej zintegrowane z centrum powiadomień systemu Windows.
   

Podsumowanie:
Nowy Ashampoo WinOptimizer 26 wprowadza wiele nowych możliwości. Privacy Traces Cleaner śledzi i usuwa wrażliwe dane, które mogą zagrażać Twojej prywatności i bezpieczeństwu. Nowy asystent strojenia pomaga dostosować system indywidualnie, odpowiadając na kilka pytań. One Click Optimizer uruchamia teraz aż cztery narzędzia do czyszczenia, a UnInstall Manager 2.0 radzi sobie równie sprawnie z oprogramowaniem zewnętrznym, jak i aplikacjami systemowymi.

Analiza systemu dostarcza bardziej szczegółowych informacji, a nowa integracja z Centrum powiadomień systemu Windows gwarantuje, że nie przegapisz żadnych ważnych komunikatów, nawet gdy program jest zminimalizowany! Ashampoo WinOptimizer 26 wydaje się być jeszcze bardziej wszechstronny i przyjazny użytkownikowi niż jego poprzednicy, oferując rozbudowane narzędzia do optymalizacji systemu i ochrony prywatności.

Nowości w skrócie:

Indywidualnie dostosowana optymalizacja systemu Windows za pośrednictwem Tuning Assistant.
Optymalizacja jednym kliknięciem, korzystając z czterech potężnych narzędzi do czyszczenia.
Analiza systemu z bardziej szczegółowymi informacjami i przejrzystością wizualną.
Superszybkie narzędzia do czyszczenia wykorzystujące nowe algorytmy wyszukiwania.
Powiadomienia programów oparte na Centrum powiadomień systemu Windows.
Odinstaluj aplikacje Windows przy pomocy UnInstall Manager 2.
Kreator SSD z nowymi funkcjami i większą ilością szczegółów.

Produkt do testu dostarczył: Ashampoo
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości