Portal Śladów Cyfrowych od Malwarebytes
#1
Malwarebytes uruchomił portal gdzie możemy sprawdzić jakie informacje o nas dostępne są w internecie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]Cytat:Od naszego założyciela i CEO, Marcina Kleczyńskiego:
Cyfrowe bezpieczeństwo to o wiele więcej niż tylko złośliwe oprogramowanie. Kiedyś nie zawsze tak było.
Gdy założyłem Malwarebytes ponad 16 lat temu, złośliwe oprogramowanie było głównym zmartwieniem dotyczącym bezpieczeństwa — irytujące wyskakujące okienka, szybko rozprzestrzeniające się wirusy, katastrofalne robaki — i przez całą historię naszej firmy, Malwarebytes regularnie wybijało się ponad ten zagrożenie. Wykrywaliśmy złośliwe oprogramowanie, którym inni dostawcy pomijali, i pionierowaliśmy w metodach wykrywania złośliwego oprogramowania poza standardami opartymi na sygnaturach branżowymi.
Jestem dumny z naszego sukcesu, ale nie tylko nasza technologia doprowadziła nas tutaj. To nasze podejście.
W Malwarebytes wierzymy, że każdy ma prawo do bezpiecznego cyfrowego życia, niezależnie od swojego budżetu, dlatego nasze narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania było darmowe od samego początku i pozostaje nim do dziś. Nasze narzędzie do blokowania reklam, Browser Guard, jest również dostępne dla wszystkich bez opłat. To było bardzo odstające od normy w cyberbezpieczeństwie, ale wierzę, że było — i zawsze będzie — właściwą decyzją.
Dziś z dumą dodaję do naszego dziedzictwa umożliwiania jednostkom działania bez względu na ich portfel, wprowadzając nowe, darmowe narzędzie, które lepiej edukuje i przygotowuje ludzi na nowoczesne zagrożenia, które wykorzystują ujawnione dane do celowania w tożsamości online. Chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich do wypróbowania naszego nowego Portalu Cyfrowego Śladu.
Sprawdź swoje ujawnione dane w naszym nowym Portalu Cyfrowego Śladu.
Wystarczy wpisać adres e-mail, aby dowiedzieć się, jakie informacje o nas są dostępne na dark webie dla hakerów, cyberprzestępców i oszustów. Z naszego bezpiecznego portalu zwykli ludzie mogą przeglądać przeszłe naruszenia haseł, aktywne profile w mediach społecznościowych, potencjalne wycieki danych z dokumentów tożsamościowych wydanych przez rząd i wiele więcej.
Ponad dekadę temu Malwarebytes zrewolucjonizował branżę antywirusową, priorytetyzując bezpieczeństwo wszystkich jednostek. Dziś Malwarebytes rewolucjonizuje również ochronę życia cyfrowego, zabezpieczając dane, które stanowią podstawę twojej tożsamości, prywatności, reputacji i dobrego samopoczucia online.
Dlaczego dane są istotne
Nie mogę policzyć, ile razy czytałem, że "dane są nowym ropą naftową", nie czytając żadnych wyjaśnień, dlaczego ludzie powinni się nimi przejmować.
Oto moja próba wyjaśnienia sprawy: Zbyt wiele naszego życia trafia online bez naszej kontroli.
Utworzenie konta w mediach społecznościowych wymaga podania pełnego imienia i daty urodzenia. Dokonanie jakiegokolwiek zamówienia w sklepie internetowym wymaga podania adresu i numeru karty kredytowej. Aprobatę na kredyt hipoteczny wymaga wymiany kilku dokumentów, które ujawniają twoją pensję i pracodawcę. Kupno biletu lotniczego może wymagać podania numeru paszportu. Wysłanie wiadomości do lekarza może obejmować wysłanie kilku zdjęć, które chcesz zachować w tajemnicy.
Jak wiemy, wiele z tych danych jest wartościowych dla reklamodawców — na tym skupiają się eksperci, gdy wymieniają wartość "ropy naftowej" w kontekście współczesnej kolekcji danych — ale te dane są również cenne dla zupełnie innego grona, które nauczyło się wykorzystywać prywatne informacje w nowatorskie i przerażające sposoby: Cyberprzestępcy.
Dawno, dawno temu cyberprzestępcy kradli twoją nazwę użytkownika i hasło, zwodząc cię pilną wiadomością phishingową. Dzisiaj, choć ta taktyka wciąż jest stosowana, istnieje znacznie łatwiejsza droga do kradzieży danych. Cyberprzestępcy mogą po prostu kupić twoje informacje na dark webie.
Te informacje mogą obejmować numery kart kredytowych — gdzie ryzyko oszustwa finansowego jest oczywiste — a nawet bardziej regulowane formy tożsamości, takie jak numery ubezpieczenia społecznego i informacje paszportowe. Wyposażeni w wystarczające ilości "dowodów", internetowi złodzieje mogą oszukać bank, aby przekierował twoje pieniądze gdzie indziej lub oszukać pożyczkodawcę, aby otworzył nową linię kredytową na twoje nazwisko.
Ryzyko leży jednak w dostępie do fałszywego konta.
Jeśli kiedykolwiek brałeś udział w naruszeniu danych firmy (co jest bardzo prawdopodobne), istnieje szansa, że nazwa użytkownika i hasło, które były z nimi powiązane, można kupić na dark webie za kilka groszy
Odpowiedz
#2
Ze starszych stron o podobnej funkcji jest

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tutaj też można sprawdzić kombinacje haseł niż tylko sam adres email.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#3
Szkoda tylko że automatycznie zapisujemy się na newsletter, łudziłem się że nie będą niczego wysyłali ale śmieci od nich już zaczęły wpadać.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości