Kilka słów o Kaspersky
#1
Witajcie.

Nie wiem czy wiecie czy nie. Ale kilka słów z ostatnich doniesień na temat firmy Kaspersky:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Osobiście nie popieram używania produktów RU
MD + WHHL
Odpowiedz
#2
Jak Ci rusek mówi, że czegoś nie robi to właśnie to robi. Wystarczy wyciągnąć wnioski z historii.

W Polsce od 2022r ogłoszona jest rekomendacja niestosowania produktów Kasperskiego.

„Rekomenduję podmiotom Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa niestosowanie w systemach informacyjnych oprogramowania, którego producentem jest Kaspersky Lab z siedzibą w Moskwie (Federacja Rosyjska), na które składa się w szczególności oprogramowanie: Kaspersky Internet Security, Kaspersky Anti-Virus, Kaspersky Total Security oraz Kaspersky Safe Kids, ze względu na stwierdzony negatywny wpływ tego oprogramowania na bezpieczeństwo publiczne” – taką rekomendację wydał pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa, Janusz Cieszyński.

Podobnie jest w USA i rzecz jasna na Ukrainie.
Odpowiedz
#3
(05.05.2024, 12:35)moriattipl napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Witajcie.

Nie wiem czy wiecie czy nie. Ale kilka słów z ostatnich doniesień na temat firmy Kaspersky:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Osobiście nie popieram używania produktów RU

Przecież to od dawna wiadomo. Tak samo jak to że formalnie Kacperski jest cyber ramieniem FSB.
Odpowiedz
#4
(09.05.2024, 12:20)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(05.05.2024, 12:35)moriattipl napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Witajcie.

Nie wiem czy wiecie czy nie. Ale kilka słów z ostatnich doniesień na temat firmy Kaspersky:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Osobiście nie popieram używania produktów RU

Przecież to od dawna wiadomo. Tak samo jak to że formalnie Kacperski jest cyber ramieniem FSB.
Ja na AV już dawno temu sie wywaliłem i to nie dotyczy tylko kasperskiego to po prostu już nie zdąża nad zagrożeniami.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#5
Dlatego przyszłością jest AV oparty o AI.
Odpowiedz
#6
Ale pomyślcie ile jeszcze tego zostało w obiegu, a co do AI to ciekawa sprawa. AI przeciw AI
Pozdrawiam Dariusz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
(05.05.2024, 12:35)moriattipl napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Witajcie.

Nie wiem czy wiecie czy nie. Ale kilka słów z ostatnich doniesień na temat firmy Kaspersky:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Osobiście nie popieram używania produktów RU
A to odkryłeś historię
Immunet - PC Tools  Firewall Plus
Odpowiedz
#8
A ty robisz wykopaliska aby dać suchara Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: