VMware Workstation Pro dostępny za darmo do użytku osobistego
#1
Cytat:[Obrazek: fusion-ws-heroes.png]

Produkty VMware Desktop Hypervisor, takie jak Fusion i Workstation, są codziennie używane przez miliony osób do uruchamiania maszyn wirtualnych na komputerach z systemami Windows, Linux i Mac. Umożliwiają one użytkownikom szybkie i łatwe tworzenie „lokalnych wirtualnych” środowisk do instalowania innych systemów operacyjnych, nauki o technologii, budowy i testowania oprogramowania, złożonych systemów, przeglądarek, aplikacji, gier i wielu innych.

Dla wielu w naszej społeczności, Workstation i Fusion to pierwsze produkty VMware, z którymi mieli styczność, i stanowią one ważne narzędzie do zrozumienia wirtualizacji oraz podstaw vSphere. Ponadto, organizacje komercyjne czerpią korzyści z aplikacji VMware Desktop Hypervisor z różnych powodów, w tym do rozwoju i testowania aplikacji oraz systemów, a także interakcji ze swoimi środowiskami vSphere.

W miarę jak finalizujemy integrację Fusion i Workstation z Broadcom, chciałem podzielić się z naszą społecznością zmianami w naszej ofercie produktowej i sposobem ich dostarczania.

Pracowaliśmy pilnie nad ważnymi zmianami w naszej ofercie produktowej, aby zapewnić naszym klientom oraz całej społeczności VMware trwałą wartość, i jesteśmy podekscytowani, mogąc podzielić się z naszą społecznością kolejnymi krokami w naszym planie na przyszłość aplikacji VMware Desktop Hypervisor.

Naszym celem przy tych zmianach było uproszczenie sposobu wprowadzania aplikacji VMware Desktop Hypervisor na rynek, przy jednoczesnym utrzymaniu wsparcia dla szerszej społeczności użytkowników VMware Workstation i Fusion, zarówno w wersjach darmowych, jak i płatnych. Przyjrzyjmy się zatem tym uproszczeniom i, co ważniejsze, co one oznaczają dla Was jako klientów.

[Obrazek: Screenshot-2024-05-13-140837-1.png]

### Pro Aplikacje są teraz Darmowe do Użytku Osobistego i Licencjonowane do Użytku Komercyjnego

Najbardziej ekscytującą częścią jest to, że Fusion Pro i Workstation Pro będą miały teraz dwa modele licencjonowania. Oferujemy teraz darmowe użytkowanie osobiste lub płatną subskrypcję do użytku komercyjnego dla naszych aplikacji Pro. Użytkownicy będą decydować na podstawie swoich potrzeb, czy wymagana jest subskrypcja komercyjna.

Oznacza to, że codzienni użytkownicy, którzy chcą mieć wirtualne laboratorium na swoim komputerze Mac, Windows lub Linux, mogą to zrobić za darmo, po prostu rejestrując się i pobierając pliki z nowego portalu pobierania znajdującego się na stronie support.broadcom.com

Klienci, którzy używają Fusion i Workstation w pracy, wymagają płatnej subskrypcji komercyjnej, którą można zakupić za pośrednictwem autoryzowanego partnera Broadcom Advantage. Więcej informacji poniżej.

### VMware Workstation Player + Fusion Player Wycofane

Dzięki naszym w pełni funkcjonalnym produktom Pro, które są darmowe do użytku osobistego i płatne do użytku komercyjnego, wycofujemy ich mniej zaawansowane odpowiedniki, VMware Workstation Player i VMware Fusion Player. Obecnie nie będą one już dostępne do zakupu. Użytkownicy naszych produktów Player do użytku osobistego mogą bezpłatnie przejść na bardziej zaawansowane wersje Pro. Workstation Player będzie nadal dołączany do Workstation Pro tak jak dotychczas, więc jako aplikacja będzie kontynuowany.

Użytkownicy z licencjami Fusion Player do użytku osobistego mogą po prostu zaktualizować do Fusion 13.5.2 i usunąć klucz licencyjny. Musisz zaktualizować do wersji 13.5.2, ale usunięcie istniejącego klucza Player odblokuje pełne licencjonowanie „Pro do użytku osobistego” bez potrzeby dodatkowych kluczy. Oto prosty artykuł KB, który opisuje, co należy zrobić:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dla Workstation Player na Windows i Linux, Workstation Pro wymaga nowego pobrania i instalacji, ale jest domyślnie licencjonowany do użytku osobistego. Będziesz potrzebować konta klienta na stronie support.broadcom.com, aby uzyskać dostęp do pobrań.

Klienci Fusion Player 13 i Workstation Player 17 z licencjami komercyjnymi będą mogli nadal korzystać z tych wersji bez potrzeby nowych kluczy licencyjnych. Po wygaśnięciu aktywnego terminu wsparcia, klienci są zachęcani do uaktualnienia do wersji Pro tych produktów w celu kontynuacji wsparcia i aktualizacji.

Fusion Player i Workstation Player będą nadal wspierane dla obecnych klientów zgodnie z ich obecnymi datami EOL i EOGS.

Wszystkie aktywne konta klientów i powiązane z nimi aktywne uprawnienia/licencje zostały przeniesione do portalu klienta Broadcom, więc obecne klucze licencyjne będą tam dostępne.

### Model subskrypcji do użytku komercyjnego

Z nowym modelem komercyjnym, zmniejszyliśmy naszą ofertę produktową do pojedynczego SKU dla użytkowników wymagających licencji do użytku komercyjnego. To uproszczenie eliminuje ponad 40 innych SKU i ułatwia wycenę oraz zakup aplikacji VMware Desktop Hypervisor, Fusion Pro i Workstation Pro, bardziej niż kiedykolwiek.

Nową subskrypcję aplikacji Desktop Hypervisor można zakupić od dowolnego partnera Broadcom Advantage.

Jeśli nie masz obecnie partnera Broadcom, wprowadziliśmy nowego resellera, Digital River, aby wspierać klientów bez potrzeby posiadania istniejącego konta komercyjnego. Subskrypcja VMware Desktop Hypervisor kosztuje 120 USD rocznie i można ją zakupić w nowym sklepie online znajdującym się tutaj: [

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

](

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

)

### Co otrzymują klienci w ramach subskrypcji?

Nowa płatna subskrypcja zapewnia prawo do korzystania z Fusion Pro i Workstation Pro do celów komercyjnych zgodnie z warunkami określonymi w naszej „Dokumentacji Programu Specyficznego” (dostępna tutaj). Subskrypcje zapewniają ciągłe aktualizacje produktów, zarówno duże, jak i małe, przez cały okres subskrypcji. Kiedy zostanie wydana „duża” wersja wymagająca nowego klucza licencyjnego, klienci będą mogli wygenerować odpowiednie nowe klucze w swoim portalu klienta Broadcom, podobnie jak to działało w przeszłości dla klientów z aktywną „SnS”. Zgodnie z praktykami Broadcom, klienci komercyjni będą również otrzymywać wsparcie za pośrednictwem partnera, od którego dokonali zakupu.

### Czy są różnice między wersjami darmową a płatną?

Tekst „Ten produkt jest licencjonowany wyłącznie do użytku osobistego” w interfejsie użytkownika produktu nie jest obecny, gdy używana jest licencja komercyjna. Poza tym nie ma żadnych funkcjonalnych różnic.

Więcej informacji można znaleźć w następującym artykule KB:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Obrazek: 4Sgz14u8afdalt7EWLUwurQc5-6LCd08dKDu-I5y...jceO0LedQ0]
Odpowiedz
#2
mam u nich konto -gdzie znajdę swój klucz ?
Polskiego interfejsu nie ma ?
Odpowiedz
#3
Wchodzisz tu i pobierasz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Przy instalacjo wybierasz do użytku prywatnego i klucz nie jest potrzebny

Polskiego nie ma, chyba tylko ang
Odpowiedz
#4
w VMware wokrstation nie ma zmiany języka tylko Angielski
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości