Ankieta:
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
0%
0 0%
Nie
0%
0 0%
Razem 0 głosów 0%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Windows 7 przewidywane ceny w PL
#1
W ofercie pojawiła się wyłącznie wersja Windows 7 bez "E", czyli pełna ze zintegrowanym Internet Explorerem. Biorąc pod uwagę standardowe, niskie w przypadku oprogramowania marże, można spodziewać się że na polskich półkach sklepowych Windows 7 Home Premium będzie kosztował około 770 zł brutto w pełnej wersji pudełkowej (BOX), około 420 zł w wersji upgrade i około 400 zł w wersji OEM. Windowsa 7 Professional spodziewać można się w cenach około 1200 zł za BOX, około 1120 zł za upgrade i około 520 zł za OEM. Z kolei Windows 7 Ultimate dostępny będzie najprawdopodobniej w cenach około 1250 zł za BOX, około 1170 zł za upgrade i około 720 zł za OEM.

źródło: DP

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Polska:
HP BOX: 770PLN
HP Upgrade: 420PLN
HP OEM: 400PLN

Pro BOX: 1200PLN
Pro Upgrade: 1120PLN
Pro OEM: 520PLN

Ultimate BOX: 1250PLN
Ultimate Upgrade: 1170PLN
Ultimate OEM: 720PLN

Dla przypomnienia przedsprzedaz na Amazon UK (jeszcze trwa promocja)
Windows 7 Home Premium BOX: £64.98 (~306PLN)
Windows 7 Professional BOX: £148.00 ( ~696PLN)
Windows 7 Ultimate BOX: £159.85 ( ~751PLN)

po promocji Amazon UK w przeliczeniu na zlotówki:
HP BOX ~705PLN
Pro BOX ~1034PLN
Ultimate BOX ~1081PLN

bez promocji w MS store(

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

):
Upgrade
Windows 7 Home Premium Upgrade $119.99 - 352,77PLN
Windows 7 Professional Upgrade $199.99 - 587,97PLN
Windows 7 Ultimate Upgrade $219.99 - 646,77PLN

Full
Windows 7 Home Premium $199.99 - 587,97PLN
Windows 7 Professional $299.99 - 881,97PLN
Windows 7 Ultimate $319.99 - 940,77PLN
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#2
na początku ceny z kosmosu ale z czasem cena spadnie
Odpowiedz
#3
Tak Dozamet1...szczególnie na peb.plGrin
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#4
Ja czekam na następcę "siódemki" i zostaję przy Viście, bo siódemka to taka Vista Service Pack 3.
NIS 2011, DefenseWall Personal Firewall 3
Odpowiedz
#5
Meir napisał(a):Tak Dozamet1...szczególnie na peb.plGrin


Ha tam na pewno cena spadnieWink
Odpowiedz
#6
W Anglii tanio 7 stoi.... Smile
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#7
I już się zaczęły lamenty na Dobrych Programach że to stanowczo za drogo. Coś w tym jest. Żeby OS kosztował 40-50% pensji wielu ludzi w Polsce ? To się w głowie nie mieści. A i tak za 2-3 lata zaczną pewnie kombinować z następnym systemem żeby tylko bezczelnie wydoić kasę z ludzi. Ceny nie na polskie realia. Trzeba chyba jednak wyjechać za granicę i tam zarobić żeby było człowieka stać na taki "luksus" bo w Polsce gdzie zarabiałem 1400 brutto (a więc 1100 na rękę) to w życiu bym sobie nie mógł pozwolić na taki zakup.

W UK podobno taniej więc może tam sobie kupię jak mi się będzie chciało Wink
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#8
W PL mamy drozej bo Ci ktorzy sprzedaja/beda sprzedawac ten system, licza na spory zarobek, sami tak winduja ceny - coz poradzic, u nas kazdy szybko chce sie nachapac - dawne czasy nadal daja znac o sobie w dzisiejszych czasach.

Na szczescie mamy wybor i mozna kupic ten OS za granica, gdzie po doliczeniu kosztow przesylki i tak wychodzi duzo taniej niz w PL z odbiorem osobistym Wink
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#9
Mbm86...wydaje mi się czy też ostatnio stałeś się marudny?
Ja Cię nie będzie stać to podam Ci adres pod którym Microsoft rozdaje Ultimate 7 za darmo w imię miłości do bliźniego-ok?
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#10
Creer napisał(a):W PL mamy drozej bo Ci ktorzy sprzedaja/beda sprzedawac ten system, licza na spory zarobek, sami tak winduja ceny - coz poradzic, u nas kazdy szybko chce sie nachlapac - dawne czasy nadal daja znac o sobie w dzisiejszych czasach.

Na szczescie mamy wybor i mozna kupic ten OS za granica, gdzie po doliczeniu kosztow przesylki i tak wychodzi duzo taniej niz w PL z odbiorem osobistym Wink


Dokładnie Creer. To jest mentalność Polaków żeby wydoić klienta do ostatniej złotówki. Polski hurtownik/sprzedawca gdy ma do wyboru: sprzedać coś w niższej cenie (wtedy ma szansę że popyt będzie większy) lub sprzedawać od razu po najwyższej cenie wybiera to drugie bo jest chciwy i chce się natychmiast dorobić.

Meir
nie pitol
pokaż mi taki cywilizowany kraj gdzie OS kosztuje od 35 do 50 % pensji przeciętnego zjadacza chleba...
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#11
Mbm86-nie popadaj w paranoję,przecież Ci napisałem,że możesz mieć free...
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#12
Meir napisał(a):Mbm86-nie popadaj w paranoję,przecież Ci napisałem,że możesz mieć free...


Taa z torrentów chyba ? Grin Zresztą ja nie mówię tylko o sobie bo jak dobrze pójdzie to może mnie będzie stać. To się dopiero okaże. Chodzi o zjawisko w ujęciu ogólnym. Tu nie chodzi tylko o ceny OS
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#13
Mbm86...17 wyjeżdżasz i będziesz miał spokój...

Zacytuję Ci końcową scenę z mojego ulubionego filmu"300 mil do nieba"(autentyczna historia legendarnej ucieczki w 1985 r braci Zielińskich(12 i 15 lat) do Szwecji...

"Mamo czy chcecie żebyśmy tutaj zostali?
Jędrek? Jędrek nie wracajcie tu NIGDY! Słyszysz? NIGDY!!!"

I to jest moje szczere przesłanie dla Ciebie Mbm86...nigdy do tego syfu nie wracaj...
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#14
Zastanawia mnie czy w PL tak jak w innych krajach Windows 7 bedzie sprzedawany w obu wersjach tj. 32 i 64-bit. W przedsprzedazy Vob*** trzeba bylo zadeklarowac ktora wersje sie zamawia 32 lub 64-bit... kolejne udziwnienie Grin
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#15
Creer-nie wierzę żebyś się nad tym zastanawiał siedząc w GenewieSmile
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#16
Meir napisał(a):Creer-nie wierzę żebyś się nad tym zastanawiał siedząc w GenewieSmile


Siedzac w Geneve, pewnie ze nie, tyle tylko ze teraz tam nie siedze.
Inna kwestia jest fakt ze w PL na pewno nie kupie 7 Smile
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#17
A ja na pewno kupię 7 w Polsce tylko jeszcze nie wiem jaką wersję Smile
Jeśli idziesz w górę to bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać jak będziesz spadać w dół.

Ochrona RealTime: Webroot SecureAnywhere + PC Tools FW + MBAM Pro oraz Adblock Plus i McAfee SiteAdvisor
Odpowiedz
#18
Pablosss napisał(a):A ja na pewno kupię 7 w Polsce tylko jeszcze nie wiem jaką wersję Smile


To proste:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ocen wlasne potrzeby i wybierz te ktora je zaspokoi Smile
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#19
Według tej tabelki którą podałeś Creer najbardziej odpowiednim dla mnie Win7 byłby Home Premium 64 bit, tylko ciekawe jak będzie ze sterami pod ten system?
Jeśli idziesz w górę to bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać jak będziesz spadać w dół.

Ochrona RealTime: Webroot SecureAnywhere + PC Tools FW + MBAM Pro oraz Adblock Plus i McAfee SiteAdvisor
Odpowiedz
#20
Ja z UK będę mieć
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości