Test Malware Research Group
#1
Wyniki testu 25 programów na 60 próbkach virusów
szczegółowe wyniki

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Nalezalo by dodac mala notke:
"Test sponsorowany by Comodo" Smile
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#3
może i sponsorowany ale konkurencji(czołówka ) nie dał Failed
Odpowiedz
#4
Zarówno Avira, Kasper, G data, A-squared czyli czołówka nie dała ciała. S labo wyjatkowo Bitdefender, troche nie najlepiej Norton znów cos nie zalicza
Odpowiedz
#5
Odpowiedzcie sobie na pytanie " Czy test przeprowadzony na 60 próbkach można uznać za miarodajny ? " Smile
Jeśli idziesz w górę to bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać jak będziesz spadać w dół.

Ochrona RealTime: Webroot SecureAnywhere + PC Tools FW + MBAM Pro oraz Adblock Plus i McAfee SiteAdvisor
Odpowiedz
#6
Nie bardzo, ale jak na 60 próbkach BD nie widzi już 7 wiec coś jest nie tegesSmile
Odpowiedz
#7
śmiechu warte z tym Comodo,na własnym forum piszą,że należą do jakiejś grupy Antimalware Test coś takiego,która jest potrzebna do testowania antywirusów bez żadnych dopisków typu test jest sponsorowany przez firmę
X.....

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
AVTongueanda Cloud Antivirus
On Demand:MBAM Free,SuperAntispyware Free
IPS:Geswall+reguły Pro
System Restore:Comodo Time Machine
Win Worms Doors Cleaner, Seconfig
Odpowiedz
#8
LikwidatoR napisał(a):Nie bardzo, ale jak na 60 próbkach BD nie widzi już 7 wiec coś jest nie tegesSmile


To nic nie znaczy. Równie dobrze mogłoby być tak że gdyby wzięto do testu 60 innych próbek to BD wykryłby wszystkie a jakiś inny soft który teraz to zrobił mógłby oblać test Smile
Jeśli idziesz w górę to bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać jak będziesz spadać w dół.

Ochrona RealTime: Webroot SecureAnywhere + PC Tools FW + MBAM Pro oraz Adblock Plus i McAfee SiteAdvisor
Odpowiedz
#9
Co to jest 60 próbek... Taki test to śmiech na sali Wink
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#10
chyba to wstęp do testu
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#11
Wczoraj z ciekawości zainstalowałem A-squared i włączyłem skan. Ten program jest niebezpieczny, ponieważ traktuje jako wirusy zdrowe pliki systemowe.
Odpowiedz
#12
Jurek napisał(a):Wczoraj z ciekawości zainstalowałem A-squared i włączyłem skan. Ten program jest niebezpieczny, ponieważ traktuje jako wirusy zdrowe pliki systemowe.


A wiesz co to jest FP? Każdy program który korzysta z sygnatur zalicza czasami FP i użytkując tego typu programy trzeba zachować ostrożność podczas usuwania wskazanych jako zarażone plików.
Jeśli idziesz w górę to bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać jak będziesz spadać w dół.

Ochrona RealTime: Webroot SecureAnywhere + PC Tools FW + MBAM Pro oraz Adblock Plus i McAfee SiteAdvisor
Odpowiedz
#13
Pablosss napisał(a):
Jurek napisał(a):Wczoraj z ciekawości zainstalowałem A-squared i włączyłem skan. Ten program jest niebezpieczny, ponieważ traktuje jako wirusy zdrowe pliki systemowe.


A wiesz co to jest FP? Każdy program który korzysta z sygnatur zalicza czasami FP i użytkując tego typu programy trzeba zachować ostrożność podczas usuwania wskazanych jako zarażone plików.


A ty wiesz co to są ważne pliki systemowe? Dlaczego skanery wielu AV nie wykrywają FP w tego typu plikach i to notorycznie.
Odpowiedz
#14
Jurek napisał(a):A ty wiesz co to są ważne pliki systemowe? Dlaczego skanery wielu AV nie wykrywają FP w tego typu plikach i to notorycznie.


Jedne programy cechują się mniejszą inne większą ilością FP, powinieneś już chyba zrozumieć gdyż nie od dziś takie programy istnieją na rynku.
Jeśli idziesz w górę to bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać jak będziesz spadać w dół.

Ochrona RealTime: Webroot SecureAnywhere + PC Tools FW + MBAM Pro oraz Adblock Plus i McAfee SiteAdvisor
Odpowiedz
#15
Jurek napisał(a):Wczoraj z ciekawości zainstalowałem A-squared i włączyłem skan. Ten program jest niebezpieczny, ponieważ traktuje jako wirusy zdrowe pliki systemowe.


To bardzo dziwne bo ja używam tego programu z małymi przerwami od niemal roku i nigdy nie potraktował żadnego z plików systemowych jako wirusa.
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#16
Ciesze się z faktu iż test mnie nie dotyczy Smile
Odpowiedz
#17
mbm86 napisał(a):
Jurek napisał(a):Wczoraj z ciekawości zainstalowałem A-squared i włączyłem skan. Ten program jest niebezpieczny, ponieważ traktuje jako wirusy zdrowe pliki systemowe.


To bardzo dziwne bo ja używam tego programu z małymi przerwami od niemal roku i nigdy nie potraktował żadnego z plików systemowych jako wirusa.


Nie jestem osamotniony w tej opinii.
Avira, Eset, MBAM i Comodo nie widzą u mnie żadnych wirusów. Trudno mi jest uwierzyć w to, że u Ciebie w ciągu roku ani raz nie sypną FP.
Odpowiedz
#18
Jurek napisał(a):Avira, Eset, MBAM i Comodo nie widzą u mnie żadnych wirusów. Trudno mi jest uwierzyć w to, że u Ciebie w ciągu roku ani raz nie sypną FP.


To że u Ciebie nie widzą nie oznacza że nie widzą u innych i odwrotnie.
Jeśli idziesz w górę to bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać jak będziesz spadać w dół.

Ochrona RealTime: Webroot SecureAnywhere + PC Tools FW + MBAM Pro oraz Adblock Plus i McAfee SiteAdvisor
Odpowiedz
#19
Jurek napisał(a):Nie jestem osamotniony w tej opinii.
Avira, Eset, MBAM i Comodo nie widzą u mnie żadnych wirusów. Trudno mi jest uwierzyć w to, że u Ciebie w ciągu roku ani raz nie sypną FP.


Owszem miałem FP ale nie dotyczyło ono systemowych plików.
Analogicznie było z Avastem. Podobno u ciebie kiedyś potraktował systemowy plik jako wirusa a ja nie miałem ani razu takiej sytuacji a długi czas używalem Avasta. To że u ciebie program ten zachowuje się w taki sposób to nie oznacza że u mnie czy u kogoś innego będzie zachowywał się identycznie.
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#20
Każdy program ma dobre i złe dni, ostatnio złe dni ma NOD ( wykrywa Viruta w samym sobie ) czy to oznacza że jest zły? Nie.
Jeśli idziesz w górę to bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać jak będziesz spadać w dół.

Ochrona RealTime: Webroot SecureAnywhere + PC Tools FW + MBAM Pro oraz Adblock Plus i McAfee SiteAdvisor
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości