Defense+ i DefenseWall - porównanie.
#1
Na naszym forum panuje przekonanie, że klasyczne hipsy katują pytaniami i nie są zbyt skuteczne a hipsy z piaskownicą nie wymagają obsługi i są wyjątkowo skuteczne.
Z mojego doświadczenia wynika, że tak nie jest Smile
Oczywiście HIPS Online Armor czy Host Protection Outposta na wysokim poziomie ochrony nawet dla człowieka zrównoważonego psychicznie są praktycznie nie do użytku ze względu na intensywność pytań.
Ale już w przypadku Defense+ na poziomie bezpiecznym jest znacznie lepiej. Podczas instalacji nieznanego programu (znane są w bazie Comodo) trzeba tylko raz kilknąć aby zezwolić. W przypadku DW trzeba kliknąć dwa razy. PPM raz i LPM drugi raz - uruchom jako zaufany Smile

Oczywiście w przypadku wykrycia infekcji DW się raczej o nic nie pyta ale trzeba się potem zajmować usuwaniem śladów i restartować system co też wymaga pewnego wysiłku.
Poza tym zdarzają się czasem niegodności i błędy w DW, które ograniczają nieco funkcjonalność i skuteczność tego programu.

GeSWall na domyślnym poziomie również zadaje pytania a dopiero po odpowiedniej konfiguracji się nie odzywa. Nie jest to jednak HIPS zbyt dopracowany i przyjazny użytkownikowi a na pewno niezaawansowanemu. Bardzo trudno jest (mnie się nie udało) zaizolować napędy w tym hipsie.

Nie wiem co kierowało zachowaniem kolegi VenomXa ale ja po uruchomieniu kilkunastu wirusów przy użyciu D+ nie miałem najmniejszych problemów a w systemie nie było nawet żadnych śladów po wirusach. Skanowałem potem system ESET Online Scannerem, MBAM i Comodo AV.
Testy również pokazują, że HIPS Comodo w trybie bezpiecznym niczego nie przepuszcza podobnie jak OA na domyślnych i Outpost na wysokich ustawieniach.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

#2
Mam OA Premium na normalnych ustawieniach i nie zauważam aby program zadawał więcej pytań niż jest to konieczne. Co do wirusów jakie testowałeś przez D+- wszystko prawdopodobnie zależy od tego jakiego wirusa się uruchomi. Co do DW, nie trzeba nic usuwać i restartować PC, chyba tylko że lubisz mieć porządek w DW. Innego powodu nie widzę. Od kiedy GW katuje pytaniami na standardowych ustawieniach? Testowałem wiele wirusów jak jeszcze się tym pasjonowałem i jedynym pytaniem po otwarciu wirusa było czy izolować aplikację czy też nie.
Jeśli idziesz w górę to bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać jak będziesz spadać w dół.

Ochrona RealTime: Webroot SecureAnywhere + PC Tools FW + MBAM Pro oraz Adblock Plus i McAfee SiteAdvisor
#3

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

z mojej strony bez komentarza.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
#4
Jurek podziwiam Cię, gdzie też chce Ci się zamieniać to programowanie z taką częstotliwością, no i ten zapał z jakim prezentujesz zalety programu (zestawu) jakiego akurat używasz Wink.
#5
Jurek napisał(a):Na naszym forum panuje przekonanie, że klasyczne hipsy katują pytaniami i nie są zbyt skuteczne a hipsy z piaskownicą nie wymagają obsługi i są wyjątkowo skuteczne.
Z mojego doświadczenia wynika, że tak nie jest Smile
Oczywiście HIPS Online Armor czy Host Protection Outposta na wysokim poziomie ochrony nawet dla człowieka zrównoważonego psychicznie są praktycznie nie do użytku ze względu na intensywność pytań.
Ale już w przypadku Defense+ jest znacznie lepiej. Podczas instalacji programu trzeba tylko raz kilknąć aby zezwolić. W przypadku DW trzeba kliknąć dwa razy. PPM raz i drugi - uruchom jako zaufany Smile

Oczywiście w przypadku wykrycia infekcji DW się o nic nie pyta ale trzeba się potem zajmować usuwaniem śladów i restartować system co też wymaga pewnego wysiłku.
Poza tym są pewne niegodności i błędy o których pisałem wcześniej.

GeSWall na domyślnym poziomie również katuje pytaniami a dopiero po odpowiedniej konfiguracji się nie odzywa. Nie jest to jednak HIPS zbyt przyjazny użytkownikowi a na pewno niezaawansowanemu.

Nie wiem co kierowało zachowaniem kolegi VenomXa ale ja po uruchomieniu kilkunastu wirusów przy użyciu D+ nie miałem najmniejszych problemów a w systemie nie było nawet żadnych śladów po wirusach. Skanowałem potem system ESET Online Scannerem, MBAM i Comodo AV.
Testy również pokazują, że HIPS Comodo w trybie bezpiecznym niczego nie przepuszcza podobnie jak OA i Outpost na wysokich ustawieniach. Przypuszczam, że podobnie jest w przypadku KISa 2010.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Jurek-nie wprowadzaj ludzi w błąd...w DW nie ma żadnych niedogodności ani błędów...nieraz mam wrażenie,że piszesz tylko po to żeby pisaćSmile
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
#6
Jurek - Z doświadczenia wiem i ty również powinieneś wiedzieć , że z wirusami jest bardzo różnie, zatem pisanie o moim zachowaniu jest tu absurdalne, równie dobrze mógłbym napisać: Nie wiem co ten Jurek pisał, że Avira nie blokuje wirusów, uruchomiłem 10 i wszystko zablokował, ale przy 11 jest już problem ! Zatem chłopie - zastanów się o czym piszesz...D+ bywa zawodny CREER również dostrzegł ten sam problem , który ja zaobserwowałem . Nie próbuj robić z siebie fachowca gdyż na pewno nim nie jesteś i wielu rzeczy nie wiesz...
#7
A dla mnie D+ jest lepszy, z dwóch prostych powodów:
a) działa na windowsach x64
b) jest za free

W trybie bezpieczny + ustawienia skanowania wszystkiego nie wymaga wcale niesamowitej uwagi, a ostatnio sprawdzałem i nawet cookies w firefoxie są czyste (jakiś czas temu sprawdzałem na pełnym CIS i były zasyfione, teraz nie mam av ale d+ jest na maxa no i czysto).
Na upartego można dodać, że od razu mamy b.dobrą zaporę Wink
#8
Twoje porównanie można sobie o kant dupy cisnąć, to tak jak testować oprogramowanie antywirusowe na podstawie kilku/kilkunastu wirusów i wyciągać wnioski i je oceniań ! Czysty absurd, nie żartuj sobie...Od dłuższego czasu widzę twoje poczynania na tym forum i stwierdzam, że bardzo lubisz być aktywnym dla mnie jesteś aż za bardzo twoje pisanie to pisanie przez siłę, piszesz aby coś było ! Proponuje zająć czas czymś innym..Nie wiem również jak można porównywać ochronę HIPS do programów typu DW !
#9
Cytat: Ale już w przypadku Defense+ jest znacznie lepiej. Podczas instalacji programu trzeba tylko raz kilknąć aby zezwolić. W przypadku DW trzeba kliknąć dwa razy. PPM raz i drugi - uruchom jako zaufany

Przykladowo mamy plik "test.exe" - jest to plik wykonywalny.
Chcemy go uruchomic - rozpatrzmy sytuacje na kilku przykladach na zaufanympliku testowym "test.exe" w OA/Comodo D+ oraz DefenseWall:
1. OA/Comodo D+: klikamy 2razy na plik test.exe - ukazuje sie monit o uruchomieniu pliku klikamy Allow lub Deny/Block, pozostale czynnosci w przypadku uruchomienia pliki dotyczyc moga zezwolenia na wpisy w rejestrze (znow trzeba klikac) lub/i dotyczace polaczen wychodzacych.

2. DefenseWall: klikamy raz PPM na test.exe - z menu wybieramy Uruchom jako zaufany (kolejne klikniecie) - to wszystko, nic wiecej nie musimy klikac. Uruchamiajac plik "test.exe" jako niezaufany - poprostu klikamy 2x na plik i na tym sie konczy. W przypadku DWPF bedzie dodatkowe okno gdy program bedzie chcial polaczyc sie z Internetem.

To wszystko. Co jest bardziej wygodne? Zalezy. Nie mozna komus narzucac jednego rozwiazania ktore nie bedzie optymalnie dopasowane do jego potrzeb. Dlatego wielbiciele komunikatow zadowola sie klasycznym HIPSem, zwolennicy spokoju i bezpieczenstwa zainteresuja sie programami typu DW/GW ktore przy minimalnej ilosci komunikatow i polityce default deny dla niedozwolonych czynnosci wykonywanych w systemie zapewniaja optymalny poziom ochrony.

Cytat: Oczywiście w przypadku wykrycia infekcji DW się o nic nie pyta ale trzeba się potem zajmować usuwaniem śladów i restartować system co też wymaga pewnego wysiłku.
Poza tym są pewne niegodności i błędy o których pisałem wcześniej.

Po raz kolejny informuje Cie o tym ze zarowno restart jak i "zajmowanie sie usuwaniem sladow" nie jest konieczne . To juz od Ciebie zalezy czy masz czas i lubisz sie bawic w takie rzeczy - ja sie w to nie bawie. DW nie dziala na tej zasadzie o czym juz niejednokrotnie pisalem.
Pisalem rowniez ze aby w sposob optymalny dopasowac swoj arsenal programow zabezpieczajacych w pierwszej kolejnosci nalezy poznac zasade ich dzialania, obszary i zakres w jakim beda nas chronic, rowniez newralgiczne punkty ktore moga miec... tak to nie pomylka - zanimzainstalujesz dany program powinienes w/w rzeczy wiedziec, nie po instalacji!
Warto poswiecic troche czasu na nauczenie sie danego programu, nauka ta mimo iz moze troche potrwac w przyszlosci napewno zaprocentuje.

Cytat: Nie wiem co kierowało zachowaniem kolegi VenomXa ale ja po uruchomieniu kilkunastu wirusów przy użyciu D+ nie miałem najmniejszych problemów a w systemie nie było nawet żadnych śladów po wirusach. Skanowałem potem system ESET Online Scannerem, MBAM i Comodo AV.
Testy również pokazują, że HIPS Comodo w trybie bezpiecznym niczego nie przepuszcza podobnie jak OA i Outpost na wysokich ustawieniach. Przypuszczam, że podobnie jest w przypadku KISa 2010.

Sa takie wirusy i jest to powszechnie wiadome, testy rowniez byly publikowane, ktore potrafia bez problemow zlamac D+ w Comodo nawet na najwyzszym poziomie ochrony. Poszukaj dobrze.

Reasumujac bledem jest porownywanie klasycznych HIPSow do ochrony oferowanej przez programy oparte na polityce restrykcji z czesciowa wirtualizacja niektorych wpisow dokonywanych w rejestrze systemowym. To zupelnie inna liga inna kategoria.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
#10
VenomX napisał(a): Jurek - Z doświadczenia wiem i ty również powinieneś wiedzieć , że z wirusami jest bardzo różnie, zatem pisanie o moim zachowaniu jest tu absurdalne, równie dobrze mógłbym napisać: Nie wiem co ten Jurek pisał, że Avira nie blokuje wirusów, uruchomiłem 10 i wszystko zablokował, ale przy 11 jest już problem ! Zatem chłopie - zastanów się o czym piszesz...D+ bywa zawodny CREER również dostrzegł ten sam problem , który ja zaobserwowałem . Nie próbuj robić z siebie fachowca gdyż na pewno nim nie jesteś i wielu rzeczy nie wiesz...


Podaj link do wirusów lub choćby jednego, którego przepuszcza Defense+ Comodo a każdy z nas będzie mógł sprawdzić, że wypisujesz głupoty.

Z tym powoływaniem się na Creera to już jest jakaś obsesja. Może zacznijcie nazywać go Guru Creer Grin
#11
Jurek napisał(a):Z tym powoływaniem się na Creera to już jest jakaś obsesja. Może zacznijcie nazywać go Guru Creer Grin


Sęk w tym że Creer ma chyba największą z nas wszystkich wiedzę dotyczącą tematyki zabezpieczeń i nie lata z kwiatka na kwiatek jak robisz to Ty Smile
Jeśli idziesz w górę to bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać jak będziesz spadać w dół.

Ochrona RealTime: Webroot SecureAnywhere + PC Tools FW + MBAM Pro oraz Adblock Plus i McAfee SiteAdvisor
#12
jurek nie masz totalnie racji
szkoda mi zdrowia marnować ale naucz się obsługiwać DW bo masz widzę z tym kłopoty
WIN11
Ventura
#13
polak900 napisał(a):szkoda mi zdrowia marnować ale naucz się obsługiwać DW bo masz widzę z tym kłopoty


Nie tylko z DW.
Jeśli idziesz w górę to bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać jak będziesz spadać w dół.

Ochrona RealTime: Webroot SecureAnywhere + PC Tools FW + MBAM Pro oraz Adblock Plus i McAfee SiteAdvisor
#14
Pablosss napisał(a):
Jurek napisał(a):Z tym powoływaniem się na Creera to już jest jakaś obsesja. Może zacznijcie nazywać go Guru Creer Grin


Sęk w tym że Creer ma chyba największą z nas wszystkich wiedzę dotyczącą tematyki zabezpieczeń i nie lata z kwiatka na kwiatek jak robisz to Ty Grin Dziś testujesz program A i wychwalasz go pod niebiosy ogłaszając go najlepszym darmowym programem zabezpieczającym, za kilka dni produkt A jest już "fe" ponieważ znalazłeś dziurę w całym której nie ma produkt B i to on przejmuje miano najlepszego softu Grin I tak w koło macieja Smile


Nie wiem czy Creer ma największą wiedzę z nas wszystkich, ponieważ nie znam wiedzy nas wszystkich. Na pewno posiada wiedzę i doświadczenie w pewnych tematach co nie oznacza, że nie jest omylny a jego ocena nie jest subiektywna.

Nie piszę, że jakiś program jest doskonały czy też jest fe. Wiele softów ma swoje walory i mankamenty może z wyjątkiem DW dla Creera Smile
#15
Panowie dajcie spokoj... Wink

Nie myli sie tylko ten co nic nie robi.
DW wbrew pozorom rowniez dla mnie ma swoje pewne mankamenty - czesc z nich jest juz wyeliminowana w wersji 3, czesc jeszcze nie... zebys Ty Jurek widzial ile tych mankamentow ma wersja beta, non stop jakies poprawki, raporty, etc Wink

Co do Comodo, tutaj masz ladny watek gdzie kolega Aigle przetestowal wybrane zagrozenia na najpopularniejszych HIPS''ach - alerty Comodo sa wrecz tragiczne:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

I staly element Comodo vs Kido:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ponadto, Comodo w ogole nie wyswietla pewnych krytycznych alertow w wersji na systemy 64-bit!...

Ech ile mozna sie powtarzac?
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
#16
bez komentarza
WIN11
Ventura
#17
Jurek przerażasz mnie, zachowujesz się jak totalny amator a robisz z siebie nie wiadomo kogo na tym forum, tak jak już pisałem zacznij chłopie grać wbierki czy też w cokolwiek innego to forum tobą zawładnęło i przez nie wypisujesz totalne głupoty, z D+ jest taka sama sytuacja jak i z oprogramowaniem antywirusowym, znajdzie się taki wirus, który złamie Comodo, natrafiłem na tego typu infekcje zatem wiem o czym pisze , myślę , ze CREER również, poza tym są testy , które pokazują , że Denfese+ jest zawodny zatem przejrzyj na oczy, wrzuć na luz i przestań ludziom mydlić oczy swoimi głupotami .
#18
ostro VenomX, ale prawda
WIN11
Ventura
#19
Creer napisał(a):Panowie dajcie spokoj... Wink

Nie myli sie tylko ten co nic nie robi.
DW wbrew pozorom rowniez dla mnie ma swoje pewne mankamenty - czesc z nich jest juz wyeliminowana w wersji 3, czesc jeszcze nie... zebys Ty Jurek widzial ile tych mankamentow ma wersja beta, non stop jakies poprawki, raporty, etc Wink

Co do Comodo, tutaj masz ladny watek gdzie kolega Aigle przetestowal wybrane zagrozenia na najpopularniejszych HIPS''ach - alerty Comodo sa wrecz tragiczne:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

I staly element Comodo vs Kido:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ponadto, Comodo w ogole nie wyswietla pewnych krytycznych alertow w wersji na systemy 64-bit!...

Ech ile mozna sie powtarzac?


Dokładnie! Smile

Co do D+ i zapory Comodo to uważam że jest to jedno z najlepszych rozwiązań tego typu. Na uwagę zasługuje również całkowita bezpłatność pakietu co we współczesnym świecie biznesu jest niezwykle rzadkim zjawiskiem.
Gdybyś Creer pobawił się trochę CISem na pewno miałbyś bardziej przychylne opinie na jego temat Smile
#20
A gdybyś ty zabawił z nim dłużej przekonałbyś się iż nie masz racji w wielu kwestiach...


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości