Returnil
#1
Returnil.Posłuzę sie skrótem picassa
Cytat: Kompleksowy wirtualizer, który opiera się na tworzeniu wirtualnej partycji, na podobieństwo RAM Disku. Zaprojektowany do ochrony partycji systemowej i MBR. Systemowa partycja jest klonowana w locie do pamięci RAM. Podczas gdy ochrona jest włączona, system Windows działa wirtualne, to znaczy każda zmiana wykonywana na systemowej partycji odbywa się fantomowo tylko w pamięci (to się nie dzieje naprawdę), a po resecie komputera wszelkie zmiany / modyfikacje / ustawienia / pliki wprowadzone podczas działania ochrony zostaną definitywnie zlikwidowane. Jeśli ochrona jest wyłączona, system działa tradycyjnie, więc można instalować programy / zapisywać dane na dysk etc. Domyślnie wirtualizacji podlega tylko partycja systemowa (w całości a nie tylko folder Windows), ale choć teoretycznie można to rozszerzyć na alternatywne partycje dysków twardych / przenośnych, jest to marnotrawienie zasobów systemowych plus niemożność sejwowania danych. Program może być bardzo dobrym zabezpieczeniem przed atakami sieciowymi, nieznanymi typami wirusów / trojanów / rootkitów i innych typów malware. Umożliwi przeczytanie zainfekowanego mejla bez jego utracenia i zarażenia systemu. Będzie sposobem na testowanie wątpliwej jakości softu. Odejmie ból głowy ze sprzątaniem śmieci dyskowych (Tempy etc) i podniesie poziom prywatności. Ogromna zaleta: dysku twardego nie trzeba będzie defragmentować tak często ..... podczas wirtualnego działania nie ma zapisów ani "ruchu" w obrębie rzeczywistej struktury plików. Wszystkie operacje będę szybkie (prędkości HDD nie dorównają RAM). Ale proszę pamiętać o tym, że aktywna ochrona uniemożliwia zapis danych, więc się nie naciąć, by nie utracić jakiś dokumentów z C:\ nad którymi się pracowało etc!

Przy instalacji programu uruchomi się kreator, w którym wybiera się opcje czy domyślnie ma być ochrona wyłączona czy włączona, oraz ustala wielkość tworzonej partycji wirtualnej (program ma wbudowany przelicznik z sugestią ile dany system może mieć max przypisane na wirtuala). Ważne: jeśli tworzenie wielkości partycji wirtualnej zostanie ominięte podczas procesu instalki, nie jest możliwe utworzenie tej partycji po zainstalowaniu programu! Po instalacji w Moim komputerze pojawi się podmontowana nowa litera dysku. Dostęp do opcji programu jest dwojaki, albo przez zasobnik systemowy, albo poprzez toolbar zawieszony na Pulpicie (można wyłączyć w opcjach):

Źródło:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


P.S.
Jurek.Ten program przepuszcza wszystko a jednoczesnie nie masz infekcji.Oczywiście po reebocie.
Jak?Pomysl.
Odpowiedz
#2
Zbycho...dobrze, że zacytowałeś te słowa o Returnilu...to naprawdę skuteczny i chyba mało doceniany soft.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
ichito napisał(a):Zbycho...dobrze, że zacytowałeś te słowa o Returnilu...to naprawdę skuteczny i chyba mało doceniany soft.


hehe Wink mam jednak oschotę wypróbować SD - nie będę ukrywał, że licencja lifetime jest naprawdę kuszącaSmile z resztą lista wyjątków mnie bardzo interesuje...

P.S.ichito testowałeś oba? może wypowiesz się na temat Returnilu? widziałem, że głosowałeś na niego.
pomogę ci przekroczyć znaną granicę bólu.
Odpowiedz
#4
Oczywiście Twoja wola...owszem Returnil, jak gdzieś tu podawano miał w jakimś teście 4/5 a SD 5/5, ale i on oferuje w ostatniej wersji trochę nowości, które być może skuszą niektórych do zapoznania się z tym programem i jego skutecznością. Używam go bo jest po prostu darmowy...poza tym podobnie jak SD ma listę wykluczeń i aplikacji chronionych wg wyboru użytkownika.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#5
okSmile powiedz mi jeszcze Returnil Free zapisuje wszystko w RAM a SD na HDD, zgadza się? i jak wygląda użytkowanie R? nie ma żadnych konfliktów?
pomogę ci przekroczyć znaną granicę bólu.
Odpowiedz
#6
R na pewno ma konflikt z f-secure
Odpowiedz
#7
Cytat: Zbycho...dobrze, że zacytowałeś te słowa o Returnilu...to naprawdę skuteczny i chyba mało doceniany soft.

Mało doceniany?Przez kogo,europejczyków?Chinczyków jest wiecej i jest to program pisany dla nich,przez nich,by mogli chronic się przedwłasną"KGB".
Odpowiedz
#8
Nie wiem, jak przez Chińczyków bo nie znam tamtego rynku zabezpieczeń...mówiłem tu o forum i ogólnie o użytkownikach z naszego kraju. Po drugie - skąd masz informacje, że to produkt chiński skoro firma ma siedziby jeszcze w Finlandii, Rosji i w Stanach? Zresztą akurat do chińskich programów do zabezpieczeń jakoś i tak nie mam uprzedzeń Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#9
Ja nie napisałem ze to chinski produkt ale ze jest pisany przez nich (nie samych) dla nich.
Poza tym firma ma równiez przedstawicielstwo w Chinach w Nanjing.
A to ze jest pisany z mysla o nich swiadczy to ze oficjalna strona jest dostepna wyłacznie w dwóch jezykach,angielskim i chinskim.Tutoriale również.
A to ze w Europie jest niedoceniany?Nic nowego.Wszystkie wirtualizery maja zasieg niszowy a wynika to z braku potrzeby ukrywania swoich śladów w komputerze.
Odpowiedz
#10
Wiem, że ma w Chinach siedzibę oddziału...przecież napisałem Smile
ichito napisał(a):skoro firma ma siedziby jeszcze w Finlandii, Rosji i w Stanach?

Ale to sprawa drugorzędna...piszesz, że produkt służy do ukrywania aktywności na komputerze...nigdy na to tak nie patrzyłem, ale właściwie do tego się sprowadzają wszystkie inne zastosowania takich programów i tu masz rację. Chińczycy pewnie chronią się tak przed swoimi "specsłużbami" Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#11
zbycho napisał(a):A to ze w Europie jest niedoceniany?Nic nowego.Wszystkie wirtualizery maja zasieg niszowy a wynika to z braku potrzeby ukrywania swoich śladów w komputerze.


Główną cechą programów do wirtualizacji dysków i piaskownic nie jest ukrywanie swoich śladów w komputerze. Bardziej istotne jest testowanie nieznanego oprogramowania oraz skuteczna ochrona komputera przed wirusami i niepożądanymi zmianami. Brak popularności wynika z braku wiedzy i doświadczenia w tym temacie oraz propagandy firm tworzących programy antywirusowe.
Odpowiedz
#12
Cytat: Główną cechą programów do wirtualizacji dysków i piaskownic nie jest ukrywanie.....

Główna cecha kazdego programu jest taka jaką nada mu wiekszość uzytkowników.
Jeśli w Chinach tego typu programy maja w porównaniu z Europą wzięcie,to nie dlatego ze tam wszyscy niczego innego nie robią,tylko testuja pliki.
To ze mozna to do tego uzyć jest juz inna sprawą.
Przy okazji.Nowy Returnil w fazie ochrony blokuje możliwość uruchomienia jakiegokolwiek pliku,który nie został wcześniej zapisany na partycji systemowej.Więc zeby cos testowac trzeba pozbawić go cześci ochrony.
Co pare miesiecy temu doprowadziło do bypasu w wielu wirtualizerach nie tylko na nim.
Odpowiedz
#13
Zbycho...czekaj...czy dobrze rozumiem, że w takim razie jeśli na obrazie partycji pojawi się powiedzmy instalka programu ściągnięta z sieci w trakcie wirtualizacji, to nie da rady jej wtedy uruchomić? Pytam z ciekawości, bo i tak wszystko ściągam na inny dysk i nie miałem takich komplikacji dotąd.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#14
A jaki jest sens włączania trybu Shadow Mode na partycji innej niż systemowa ?
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#15
Nie wiem Meir...może chronią w ten sposób jakieś wrażliwe dane? Albo np. ja mógłbym w ten sposób chronić swoje programy, bo mam je wszystkie (poza programami typu kodeki, drukarki i inne urządzenia, czy niektóre narzędziowe np. właśnie Returnil) zainstalowane na innej partycji niż systemowa.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#16
Cytat: Zbycho...czekaj...czy dobrze rozumiem, że w takim razie jeśli na obrazie partycji pojawi się powiedzmy instalka programu ściągnięta z sieci w trakcie wirtualizacji, to nie da rady jej wtedy uruchomić?

Nie da się.Dostaniesz komunikat ze taki plik nie widnieje na rzeczywistej partycji systemowej.
Oczywiście pod warunkiem ze właczysz opcję Ufaj tylko programom z rzeczywistego dysku
Odpowiedz
#17
Dzięki...teraz rozumiem. Czyli jeśli ściągam stale pliki na inny dysk, nie muszę się tym przejmować. Ale jak chcę coś przetestować w trybie wirtualizacji, to muszę mieć tę opcję nieodznaczoną. I tak mam Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#18
Jeśli chcesz cos przetestować to wystarczy ze wyłaczysz ochronę i skopiujesz plik na dysk systemowy lub masz te opcję nieoznaczoną.
Tylko pamietaj ze w Preferencjach w zakładce System Safe musisz mieć zawsze zaznaczone Wymaz wszystkie zmiany na dysku.Na wszelki wypadek.
Dodatkowo dobrze jest sie zabezpieczyć punktem przywracania ale utworzonym przed właczeniem ochrony sesji.Jeśli utworzysz go w trakcie sesji zostanie usuniety.No chyba ze i tę powyższa opcje w returnilu wyłaczysz.
Choć to tez nie jest takie pewne,bo sa z tym problemy i ponoć nad tym pracują.
Odpowiedz
#19
Widzę, że masz Returnila w "małym palcu" Smile I dobrze...mam możliwość korzystania z Twoich wskazówek. dzięki.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#20
Od wczoraj nowe wydanie pod nazwą Returnil Virtual System 2010 Home Free 3.0.6299.4937.Nowości i zmiany za Majorgeeks.com (nie doszukałem sie na stronie producenta):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Compatibility
- Fixed compatibility issue with Microsoft Security Essentials
Security
- Fixed wrong detection of "potentially unwanted applications" in default mode. Now they are recognized in advanced heuristics mode only
Stability
- Fixed instabilities related to overloaded or broken internet channel (antivirus definitions not updating, failure to register, excessive CPU usage)
- Fixed system slowdowns, especially when other security solution has installed
- Fixed service hangs when user changes system settings in Control Panel
- Fixed GUI crash when a window is resized
- Fixed rare crash on Windows 7 during system start
- Fixed entering proxy configuration in GUI

Porównanie z pozostałymi wersjami i pobieranie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości