Online Armor++
#1
kto wie jakie silniki av ma Online Armor++ ?
tam

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

nic nie znalazłem.
Odpowiedz
#2
asg napisał(a):kto wie jakie silniki av ma Online Armor++ ?
tam

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

nic nie znalazłem.


Wielokrotnie już była o tym mowa na forum, że Ikarus.
Odpowiedz
#3
to jeden - a drugi?

Online Armor++ comes with all of the power of Online Armor, but additionally includes the award-winning dual Emsisoft/Ikarus Dual Antivirus and Antimalware engine!

aSquared? czy to też do antimalware czy jest jeszcze coś?
Odpowiedz
#4
więc ma jeszcze jeden oprócz Ikarusa??? może skaner od spyware samego asquaredaWink
Odpowiedz
#5
asg napisał(a):to jeden - a drugi?

Online Armor++ comes with all of the power of Online Armor, but additionally includes the award-winning dual Emsisoft/Ikarus Dual Antivirus and Antimalware engine!


Z tego co się orientuję, to Ikarus posiada takie same dwa silniki jak A-squared. Antywirusowy i antyspyware.
Nie polecam ze względu na FP.
Odpowiedz
#6
Jeśli się dokładnie człowiek popatrzy jak coś wykryje, czy nie jest FP, jest się zdeczka ogarniętym człowiekiem to a-squared nie narobi szkód, trzeba zachować tylko uwagę i nie sugerować się w 100% co programpokaże. Ja używam a-squareda free na bazie silnika Ikarusa i nic mi złego nie zrobił. Wywalił parę Fp i tyle. W sumie każdy program wywali prędzej czy później zależnie od sytuacjitylko jeden więcej a drugi mniej. Ja polecam za skuteczność i szybkość skanowania która jest bardzo przyzwoitaSmile Więc w OA++ powinna być podobnie a skuteczność bardzo wysoka.
Odpowiedz
#7
Cytat: Online Armor++ comes with all of the power of Online Armor, but additionally includes the award-winning dual Emsisoft/Ikarus Dual Antivirus and Antimalware engine!


2 silniki, jeden od A-squared, drugi to Ikarus.

Akurat wczoraj się tym softem bawiłem. Na pakach od @Elwisa wykrywa Ikarus mnóśtwo wirów, jakich Kaspersky nie widzi. Możliwe, że to FP. Ciekawy ten Ikarus i że się na niego zdecydowali w OA ++.

Co do samego Ikarusa:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

przeskanowałem nim partycję systemową i nie znalazł żadnego wirusa i nie było żadnego FP Smile Jednym słowem - jest dobrze. A spodziewałem się, że będzie sypał FP.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#8
tommy504 napisał(a):2 silniki, jeden od A-squared, drugi to Ikarus.


To jak wytłumaczysz fakt, że wszystkie te same wirusy na VT są wykrywane zarówno przez Ikarusa, jak również A-squared?
Odpowiedz
#9
Jurek napisał(a):
tommy504 napisał(a):2 silniki, jeden od A-squared, drugi to Ikarus.


To jak wytłumaczysz fakt, że wszystkie te same wirusy na VT są wykrywane zarówno przez Ikarusa, jak również A-squared?


Bo teraz w wersji free a-squared free dodany od jakiegos czasu zostały bazy Ikarusa. Dawniej byly wylacznie sygnatury od spyware samego a-squareda wynosily okolo 700 k przed aktualizacja ktora nie zawierala bazy Ikarusa. Teraz posiada swojesygnatury i Ikarusa na chwile obecna wynosza lekko ponad 3 mln sygnatur. Roznia sie tylko w nazwie tym, ze w samym Av Ikarus w przeciwienstwie do a-squared free oraz Anti-malware nie ma koncowki IK!Smile
Odpowiedz
#10
LikwidatoR napisał(a):Bo teraz w wersji free a-squared free dodany od jakiegos czasu zostały bazy Ikarusa. Dawniej byly wylacznie sygnatury od spyware samego a-squareda wynosily okolo 700 k przed aktualizacja ktora nie zawierala bazy Ikarusa. Teraz posiada swojesygnatury i Ikarusa na chwile obecna wynosza lekko ponad 3 mln sygnatur. Roznia sie tylko w nazwie tym, ze w samym Av Ikarus w przeciwienstwie do a-squared free oraz Anti-malware nie ma koncowki IK!Smile


A-squared Anti-Malware 4.5 posiada dwa silniki skanujące, antywirusowy i antyspyware. Z tego co piszesz, można wnioskować, ze ich silnik antywirusowy korzysta z sygnatur Ikarusa. W takim razie jakie dwa skanery posiada Ikarus, występujący w OA AV+? Czy analogicznie jest wyposażony we własny skaner antywirusowy i skaner antyspyware A-squareda?
Odpowiedz
#11
A-squared ANti-malware posiada wlasny skanerspyware oraz antywirusowyIkarusa. A-squared free posiada swoj skaner spyware z wlasnymi bazami. Jakis czas temu podczas aktualiacji zostaly dodane sygnatury Ikarusa, lecz nie ma w wersji free ochrony real-time i automatycznej aktualizacji, dla mnienie ma wiekszego znaczenie, wazne , ze posiada bazy takie jak ma platna wersja Anti-malware. Online Armor++ posiada skaner antywirusowy Ikarusa jego sygnatury oraz od spyware od asquaredaWink Wiec posiada 2 zrodla sygnatur dla swojego produktuSmile
Odpowiedz
#12
LikwidatoR napisał(a):A-squared ANti-malware posiada wlasny skanerspyware oraz antywirusowyIkarusa. A-squared free posiada swoj skaner spyware z wlasnymi bazami. Jakis czas temu podczas aktualiacji zostaly dodane sygnatury Ikarusa, lecz nie ma w wersji free ochrony real-time i automatycznej aktualizacji, dla mnienie ma wiekszego znaczenie, wazne , ze posiada bazy takie jak ma platna wersja Anti-malware. Online Armor++ posiada skaner antywirusowy Ikarusa jego sygnatury oraz od spyware od asquaredaWink Wiec posiada 2 zrodla sygnatur dla swojego produktuSmile


A-squared Free ma też dwa silniki skanujące:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wyglada na to, że różni się tylko brakiem ochrony real-time od A-squared Anti-malware.

OA AV+ posiada Ikarusa z bazami antyspyware A-squareda a nie dwa silniki skanujące? Wydaje mi się, że jednak ma antywirusa Ikarus i drugi skaner antyspyware A-squareda.Firmy chyba po prostu wymieniły się skanerami i tak na prawdę Ikarus i A-squared Anti-malware, to ten sam program, tylko pod innymi szyldami Smile
Odpowiedz
#13
Jurek napisał(a):
LikwidatoR napisał(a):A-squared ANti-malware posiada wlasny skanerspyware oraz antywirusowyIkarusa. A-squared free posiada swoj skaner spyware z wlasnymi bazami. Jakis czas temu podczas aktualiacji zostaly dodane sygnatury Ikarusa, lecz nie ma w wersji free ochrony real-time i automatycznej aktualizacji, dla mnienie ma wiekszego znaczenie, wazne , ze posiada bazy takie jak ma platna wersja Anti-malware. Online Armor++ posiada skaner antywirusowy Ikarusa jego sygnatury oraz od spyware od asquaredaWink Wiec posiada 2 zrodla sygnatur dla swojego produktuSmile


A-squared Free ma też dwa silniki skanujące:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wyglada na to, że różni się tylko brakiem ochrony real-time od A-squared Anti-malware.

OA AV+ posiada Ikarusa z bazami antyspyware A-squareda a nie dwa silniki skanujące? Wydaje mi się, że jednak ma antywirusa Ikarus i drugi skaner antyspyware A-squareda.Firmy chyba po prostu wymieniły się skanerami i tak na prawdę Ikarus i A-squared Anti-malware, to ten sam program, tylko pod innymi szyldami Smile


hahahaa, ale mętlik powstał już rachubę idzie stracićWink OA AV ma silnik skanujacy antywirusa Ikarusaczyli posiada jego sygnatury, tak samo as-quareda tez posiada jego silnik z sygnaturami wiec posiada 2 silniki Ikarusa ia-squaredaSmile Tak samo robi a-squared Anti-Malware jak OA Av pozycza skaner antywirusowy od Ikarusa i uzupelniany jest swoim silnikiem anty-spywareasquared. Tylko a-squaredAnti-malwarema tyle lepiej, ze 1 silnik ma swój a OA AV+ korzysta 2pożyczonych . A do samego produktu Ikarus antywirus nie wiem czy sygnatury udostepnia im firma a-squared byc moze robia wymiane w ramachwspolpracySmile
Odpowiedz
#14
Czy jest dobra strona po polsku z konfiguracją i opisem, co do czego, po chłopsku, jak skonfigurować OA++?
Odpowiedz
#15
Nie widziałem takiej. Aczkolwiek planuję zrobić temat na forum OA/blogu.
Odpowiedz
#16
Dołanczam się do prośby.
Odpowiedz
#17
Gienek to czekamy Grin
Odpowiedz
#18
W takim razie wykonam... w przyszłym roku Grin
Odpowiedz
#19
Mam pytanie, gdzie w OA++ mogę ukryć porty 135, 137, 138 czy 139, które są widoczne jako zamknięte?
Odpowiedz
#20
Skad masz pewność ze w/w przez Ciebie porty są "tylko" zamkniete a nie ukryte?
BTW. Zamkniety port to takie samo (z punktu widzenia bezpieczenstwa) zabezpieczenie jak port ukryty juz na ten temat pisalem chociażby tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości