Konfiguracja Outpost firewall
#1
Witam , czy da sie skonfigurować firewalla w Outposcie Security Suite tak aby działało udostępnianie połączenia internetowego w Windowsie XP ?
mam serwer na windzie XP i łączu adsl , na połączeniu tym wiszą jeszcze dwie osoby .
Połączone jest to w ten sposób ze w jedna sieciówke jest podłączony modem adsl a w drugą reszta kompów przez słicza .
Teraz jest zainstalowany Norton Internet Security 2005 , wszystko działa bez zarzutu oprócz skanowania poczty .
Po zainstalowaniu Outposta udostępnianie połączenia przestało działać

Na serwerze tym jest uruchomione kilka usług , serwer poczty , TeamSpeak , serwer jabbera .
NIS 2005 który jest tam zainstalowany generalnie działa bez zarzutu ale jest on delikatnie mówiąc już trochę zabytkowy
Chciałem zmienić na Outposta ale niestety udostępnienie przestało działać

Co polecacie jako zestaw zabezpieczający ???

myślałem nad Outpostem Security Suite , ewentualnie Outpost free i Avira free.
Generalnie antywirus nie musi być jakiś bardzo dobry ponieważ nic nie przeglądam ani nie korzystam z przeglądarek na tym kompie , chodzi tylko non stop już dwa dwa lata bez przerwy i działają na nim usługi które wymieniłem
Sprzęt to P4 HT 2,8 ghz, 2gb ram ddr2 800 dysk SATA 7200
Odpowiedz
#2
AlohA napisał(a):Witam , czy da sie skonfigurować firewalla w Outposcie Security Suite tak aby działało udostępnianie połączenia internetowego w Windowsie XP ?
mam serwer na windzie XP i łączu adsl , na połączeniu tym wiszą jeszcze dwie osoby .
Połączone jest to w ten sposób ze w jedna sieciówke jest podłączony modem adsl a w drugą reszta kompów przez słicza .
Teraz jest zainstalowany Norton Internet Security 2005 , wszystko działa bez zarzutu oprócz skanowania poczty .
Po zainstalowaniu Outposta udostępnianie połączenia przestało działać


Nie należy instalować pakietu z firewallem i dodatkowo drugiego firewalla, być może z tym związany jest problem.
Czy z tym Nortonem Internet Security 2005, to żart? Smile

AlohA napisał(a):Co polecacie jako zestaw zabezpieczający ???

myślałem nad Outpostem Security Suite , ewentualnie Outpost free i Avira free.
Generalnie antywirus nie musi być jakiś bardzo dobry ponieważ nic nie przeglądam ani nie korzystam z przeglądarek na tym kompie , chodzi tylko non stop już dwa dwa lata bez przerwy i działają na nim usługi które wymieniłem
Sprzęt to P4 HT 2,8 ghz, 2gb ram ddr2 800 dysk SATA 7200


Outpost Firewall Free 2009 (spolszczenie jest na naszym forum) i Avira Personal, to bardzo dobry zestaw. Do tego jeszcze można dołożyć piaskownicę.
Odpowiedz
#3
Nie instalowałem drugiego firewalla przy aktualnie zainstalowanym .
Zainstalowałem Outposta na gołym systemie i udostępnienie przestało działać
z NIS 2005 to nie żart , działa stabilnie wiec nie zmieniałem na inny
Odpowiedz
#4
możesz zainstalować endpointa ten pakiecik był projektowany pod to czego potrzebujesz
Odpowiedz
#5
AlohA napisał(a):Nie instalowałem drugiego firewalla przy aktualnie zainstalowanym .
Zainstalowałem Outposta na gołym systemie i udostępnienie przestało działać
z NIS 2005 to nie żart , działa stabilnie wiec nie zmieniałem na inny


Trzeba by pogrzebać w ustawieniach Outposta, tak zaocznie, to trudno coś powiedzieć. Może spróbuj innej zapory, np. Comodo lub Online Armor.
Odpowiedz
#6
zord napisał(a):możesz zainstalować endpointa ten pakiecik był projektowany pod to czego potrzebujesz


instalowałem Symantec Endpoint protection na innym kompie żeby przetestować ale z tego co zauważyłem nie ma opcji założenia hasła na opcje "wyłącz autoochrone" to trochę dziwne ze niemożna zachasłowac edycji ustawień
Odpowiedz
#7
z tego co pamiętam to chyba tylko przez konsole da się zablokować funkcje programu
Odpowiedz
#8
zord napisał(a):z tego co pamiętam to chyba tylko przez konsole da się zablokować funkcje programu


zainstaluje na wirtualce i pokombinuje , ale jakoś Endpoint nie przypadł mi do gustu .
Outposta używam na swoim kompie i jestem zadowolony , tyle ze to udostępnienie pod nim nie działa.
Może ktoś będzie wiedział co trzeba zmienić żeby zadziałało bez uszczerbku dla skuteczności firewalla :rolleyes:
Odpowiedz
#9
A wiec moje pytania dalej aktualneGrin
Odpowiedz
#10
Będe strzelał.Własnej podsieci nie mam wiec moge sie mylić.A to wyglada na blokade netbiosu
Sprawdź w Ustawieniach Outposta w Ustawienia Sieci Lan po prawej w boxie bedziesz miał wpisany adres(y) a obok kratki.Zaznacz Zaufane (trusted)
Odpowiedz
#11
OK , doszedłem jak zrobić : w opcjach w sekcji "Firewall" > "Ustawienia sieci LAN" przy IP podsieci interfejsu na którym jest udostępniony internet ( 192.168.0.0 ) należy zaznaczyć opcje "Strefa NAT"
Odpowiedz
#12
Niestety ale działa tylko pod modemem ADSL wsadzanym w PCI , przy modemie połączonym do komputera przez kartę sieciową niestety nie chce zadziałać w żaden sposób Sad
Odpowiedz
#13
Odświeżę trochę stary temat , mam serwer w sieci domowej .
Serwer stoi na łączu ADSL , na windzie XP z włączonym udostępnieniem połączenia internetowego i przez słicza podpięte są jeszcze 2 kompy .
Próbowałem zainstalować Outposta Firewall Pro , i niby działało ping był , GG działało ale strony sie nie odpalały TLEN nie chodził .
Outpost w jakiś sposób blokował komunikacje miedzy kompami w LANie a internetem .
Kombinowałem na różne sposoby ale nie udało mi się zmusić Outposta żeby przepuszczał całą komunikacje miedzy lanem a internetem , tylko wyłączenie firewalla pomagało .
Przy zainstalowanym obecnie NIS 2005 wszystko działa bez zarzutu i to stabilnie od 3 lat bez przerwy (restarty sytemu co tydzień) .

Czy jest jakiś sposób ustawienia Outposta żeby był użyteczny w tej konfiguracji którą opisałem ?????


Próbowałem dodawać regułę : przepuszczaj wszystko w obie strony na konkretnym IP ale nie pomagało , inne próby ustawień też nie .
Jeżeli mi się nie uda to wywalę NISa 2005 i zainstaluje samego Nortona Personal Firewal 2005 plus Avira free plus DW.
Chodzi o to żeby z zaporą nie było żadnych problemów .

Ma ktoś morze podobną sytuacje jak ja i może polecić jakąś konkretną zaporę z którą ma doświadczenie w działaniu w konfiguracji jak moja ???
Odpowiedz
#14
Mam podobną sytuację...komputer syna jest podpięty do stałego łącza (UPC), do tego jest modem + ruter i na tym chodzą jeszcze w porywach 4 komputery. KIS 2010 radzi sobie z tym, OA na lapku mojej żony też wykrywa podłączone do sieci domowej komputery, ale nie tworzy dla nich reguł (a przynajmniej ja się w to nie bawiłem)...co najwyżej pozwala im na dostęp do kompa, na którym jest. Ale o ile pamiętam z darmowych softów NetVeda Safet.Net daje możliwość takiej konfiguracji, żeby całą sieć domową objąć regułami. Musisz sprawdzić...tu ma link do strony programu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#15
Jest ewentualnie jeszcze jeden sposób : przekierować cały ruch z kompów w lanie przez proxy na serwerze
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości