COMODO Time Machine Beta.
#1
COMODO Time Machine Beta.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Swietna alternatywa(DARMOWA!)dla programów typu rollcack rx,eza fix i ayrecovery)
zainstalowałem i działa bardzo stabilnie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

trochę info po angielsku
What is COMODO Time Machine?
====================
COMODO Time Machine is a high performance and powerful system snapshoting software which allows you to take the snapshots of your machine and switch between them.

Have you ever used Virtual Machines? What if we can bring their convenince to you with your real machine?

with CTM 2,you can take snapshots of your real system and switch between them,mount the snapshots as drives and recover your files easily, schedule automated tasks etc.
Odpowiedz
#2
Kiedy szukałem uaktualnień do Comodo Shield, doczytałem, że ten program wirtualizujący dyski nie będzie już wspierany, a zamiast niego powstanie właśnie Comodo Time Machine, jako połączenie dwóch programów w stadium beta - Comodo Shield i Comodo Backup. Więcej - opisy, screeny - na forum Comodo

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
time machine - nazwę ściągnęli z rewelacyjnego beckupu wbudowanego w Mac OSX
ale ogólnie ten program ciekawie się zapowiada
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#4
i do tego za darmo
Odpowiedz
#5
CTM będzie też komponentem CIS 4, więc tylko czekać na nową jego wersję. Nie testowałem tego jeszcze, bo nie lubię pierwszych betek za bardzo, ale znając mnie pewnie skusze się za parę dni Wink
Odpowiedz
#6
WinkWinkWinkja już się skusiłem i musze napisać REWELACJA,za darmochę dostaniemy świetny programik
Odpowiedz
#7
Super Lunaticdreams...cieszę się Razem z Tobą...szkoda ,że mi taki sofcik do niczego nie jest potrzebnySmile
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#8
Meir napisał(a):Super Lunaticdreams...cieszę się Razem z Tobą...szkoda ,że mi taki sofcik do niczego nie jest potrzebnySmile


Cóż ja lubi testowac nie które beta programy(które potrafią zwalić windę) i dla mnie jak znalazł..............

mały OT teraz moja ochrona to DW i CTM jak cos się zwali to po prostu przywrócę snapshot
Odpowiedz
#9
Czy ten program działa tylko na zasadzie "zdjęć" systemu, czy ma również możliwość wirtualizacji dysków? W końcu miała to być kontynuacja Comodo Shield...
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#10
A wytłumaczy ktoś zasadę działania programu?
Odpowiedz
#11
zainstalował bym i przetestował ale program grzebie w MBR i jak coś schrzani nie odpalę systemu
Odpowiedz
#12
mi nic nie schrzanił ,działa bardzo stabilnie
Odpowiedz
#13
lunaticdreams napisał(a):mi nic nie schrzanił ,działa bardzo stabilnie


To teraz pochwal się tym, co program tak naprawdę możeSmile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#14
Ichito , program działa na zasadzie "zdjęć" wszystkich partycji, w moim wypadku były to te z typem formatowania ntfs. Samo "pstryknięcie fotki" trwa błyskwicznie 1-2 sek. Gdy chcesz przywrócić je, klikasz odpowiedni klawisz, potem restart i w trakcie bootowania CTM przywraca wszystkie partycje, trwa to raptem kilka sekund. Samo zdjęcie zajmuje trochę ponad 20 mb w przypadku partycji o łącznej wielkości 200gb, czyli bardzo, bardzo... mało. Na razie nie ma jeszcze synchronizacji plików i folderów (nie działa w tej chwili), co jest ważne w przypadku przywracania wszystkich partycji na raz. Niestety dużo więcej nie potrafię powiedzieć, bo bawiłem się programem raptem 15min., ale już mogę Ci powiedzieć, że jest to świetny, darmowy soft.

Dwa filmiki:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#15
A jak reaguje na GRUBa?
Odpowiedz
#16
Nie ruszy rozruchu, gdyż nie obsługuje partycji linuksowych, więc CTM nie ma najmniejszego wpływu na GRUBa i odwrotnie.
Odpowiedz
#17
ichito napisał(a):
lunaticdreams napisał(a):mi nic nie schrzanił ,działa bardzo stabilnie


To teraz pochwal się tym, co program tak naprawdę możeSmile


yngve wszystko wyjasnił,prosty przykład:
namieszałeś coś w kompie i windows nie uruchamia sięmmając zainstalowanego CTM naciskasz klawisz HOME i pzrywracasz winde do działającego stanu(oczywiście o ile wczwwsniej "pstryknłeś"snapshota za pomocą tego programu


Trwa to dosłownie parę sekund
Odpowiedz
#18
Dzięki za wyjaśnienia...cudnie to wygląda...tylko co teraz po tych rewelacjach z licencją i "szpiegowaniem" Sad Mam wrażenie jakbym właśnie miał spróbować cukierka przez papierek...ładnie wygląda i kusi, a jednak nie smakuje jak powinien...
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#19
ichito napisał(a):Dzięki za wyjaśnienia...cudnie to wygląda...tylko co teraz po tych rewelacjach z licencją i "szpiegowaniem" Sad Mam wrażenie jakbym właśnie miał spróbować cukierka przez papierek...ładnie wygląda i kusi, a jednak nie smakuje jak powinien...

widzę że używasz Online Armor więc zablokuj dla CTM dostęp do neta i po sprawie,(jeśli się aż tak boisz)
Odpowiedz
#20
niestety nie mogę tego zainstalować wyskakuje to

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości