ciemna strona Comodo?
#1
dziś znalazłem ciekawy artylkulik o COMODO(only in english)
szkoda że tylko po EN

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

najciekawsze są komentarze a zwłaszcza komentarz od COMODOGrinGrinGrin
Odpowiedz
#2
Polityka Comodo zaczyna mnie coraz bardziej denerwować.
Odpowiedz
#3
spoko wieści
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#4
polak900 napisał(a):spoko wieści


pewnie pewnie niedługo zamontują nam podsłuchy w telefonach
Odpowiedz
#5
lunaticdreams napisał(a):
polak900 napisał(a):spoko wieści


pewnie pewnie niedługo zamontują nam podsłuchy w telefonach


no ja nie mam comodo zrezygnowałem z niego już dawno
ale nie z tego powodu
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#6
oooOOOOo korzystam z comodo z powodzeniem od dłuższego czasu, ale teraz najwyraźniej się to zmieni. Kij z tym wysyłaniem danych, bo przecież teraz nie ma ma prywatności / anonimowości, ale nieskuteczna ochrona, tego nie daruję...
Odpowiedz
#7
Link do tego artykułu spolszczonego w Google:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wcześniej na naszym forum była mowa o podobnym przypadku szpiegowania, związanym z Nortonem.
Nie jestem fanem takich rozwiązań ale nie bardzo wierzę w to, aby tak znane firmy w niecnych celach, celowo szpiegowały nasze komputery czy śledziły naszą obecność w internecie.

W tym konkretnym przypadku chodzi raczej o kompromitację coraz bardziej poważnego gracza na rynku zabezpieczeń, który swój pakiet oferuje za darmo także dla firm.
Odpowiedz
#8
Nie wiem za bardzo jak Comodo dostaje te dane.
Odpowiedz
#9
Dla mnie osobiscie Comodo nigdy nie byl i nie bedzie ''powaznym graczem'' na rynku zabezpieczen z kilku prostych przyczyn, ktore wymienione zostaly w artykule a ktore tak naprawde istnialy od dawna tj.:
- EULA (niestety malo kto to czyta),
- afera z certyfikatami SSL,
- zero reakcji ze strony programistow C. na znalezione luki/bledy/niedociagniecia w ich Firewallo-HIPSie
- dolaczanie adware w postaci ASK Toolbar''a
- wypowiedzi publiczne guru Comodo - Melih''a (vide YT), ktore skutecznie (dzieki tresci merytorycznej) odstraszaja (mnie) od tego produktu.

... a wszystko to pod haslem pseudo darmowego produktu "help Comodo spread the word!"... no comments.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#10
Niby tak ale dla przykładu podam ciekawostkę która po przeczytaniu tego artylułu dała mi trochę do myślenia,a mianowicie ostatnio wyszedł program w wersji beta o nazwie Comodo Time machine co najciekawsze jest prawie wierną kopią Eaz-Fix,Rollback-rx i ayrecovery nawet doczytałem gdzieś na wildersach że jedzie na tym samym kodzie co wyżej wymienione przezemnie produkty które są PŁATNE!!!!!!!!!!!(kosztują kilkadziesiąt zielonychdolców)więc jaki sens jest kupowac "silnik-kod programu"i rozdawać go w zmienionej nazwie za Darmo.Programy są identyczne,więc są 2 wyjcia
-Comodo to taki wirtualny święty mikołaj(co dziwne do świąt jeszcze troszkę zostało)
- Comodo ma jakiś dodatkowy profit z tego (albo to po prostu jakaś pokrywka yyyyyyy sorry miało być przykrywka)
wcześniej tak o tym nie myślałem ale po przeczytaniu tego artykuliku powiem wam drodzy forumowicze "aż strach się bać"(zwłaszcza że przez mój komputerek przepływają tak cenne dane jak
-rozmowy z naszym prezydentem
-sciśle tajne plany CIA
-sciśle tajne plany FBI,CBA,WSI,
A zwłaszcza super tajne informacje dotyczące naszego wszechwspaniałego Ojca Tadeusza R i jego Niebiańskiej rozgłośni.GrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrin


p.S jak to napisał Creer ""help Comodo spread the word!"...w wolnym tłumaczeniu "pomóżmy rozprzestrzenić zarazę COMODO"
Odpowiedz
#11
comodo tolipa właśnie z tego powodu co napisał Creer jest na mojej blackliście
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#12
Hehe.. Jakbym był prorokiem.. Comodo wyleciał z mojego komputera kilka dni temu..
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#13
Jestem daleki od wydawania stanowczych opinii czy wyroków. Coby nie powiedzieć CIS jest mimo wszystko dobrym pakietem a nawet lepszym od wielu płatnych tego typu rozwiązań.

Nie tak dawno jeszcze, czytałem bardzo pochlebne opinie na temat Comodo Firewalla i bardzo negatywne na temat AV Kasperskiego. Potem Kaspersky był na topie. Entuzjazm userów związany z Kasperskim po ostatnim teście AV-C jednak trochę osłabł. Wystarczy tylko jeden test, opinia jednego człowieka lub kilka artykułów a ocena programu ulega diametralnej zmianie Grin
Odpowiedz
#14
ja nie zmienilem zdania dalej sie trzymam zelaznych zasadSmile
Odpowiedz
#15
Jurek napisał(a):Jestem daleki od wydawania stanowczych opinii czy wyroków. Coby nie powiedzieć CIS jest mimo wszystko dobrym pakietem a nawet lepszym od wielu płatnych tego typu rozwiązań.

Nie tak dawno jeszcze, czytałem bardzo pochlebne opinie na temat Comodo Firewalla i bardzo negatywne na temat AV Kasperskiego. Potem Kaspersky był na topie. Entuzjazm userów związany z Kasperskim po ostatnim teście AV-C jednak trochę osłabł. Wystarczy tylko jeden test, opinia jednego człowieka lub kilka artykułów a ocena programu ulega diametralnej zmianie Grin

Swięte słowa
Odpowiedz
#16
lunaticdreams napisał(a):p.S jak to napisał Creer ""help Comodo spread the word!"...w wolnym tłumaczeniu "pomóżmy rozprzestrzenić zarazę COMODO"

Powinno byc "Help Comodo make money..."
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#17
Ta opera mydlana z firmą Comodo już trwa od dawna i ten ich spór z Softpedią, mnóstwo o tym na zagranicznych forach, ludzie zaczęli bojkotować Comodo.Ale o "ciche" umowy z ludźmi, którzy tworzą i rozsyłają w internet złośliwe oprogramowanie podejrzewane są tez inne firmy, nie tylko Comodo.Z tym że Comodo przestał się z tym zupełnie kryć i umieszcza swoje certyfikaty( które mają sugerować,że strona jest bezpieczna) na stronach należących do podejrzanych firm.
NIS 2011, DefenseWall Personal Firewall 3
Odpowiedz
#18
Zablokowałem go i faktycznie - sam się blokuje Cool.
Odpowiedz
#19
Zablokowałeś tzn? Ustawiłem w firewallu, że comodo sam sobie blokuje dostęp do neta?
No dobra, ale co z informacjami o nowych wersjach? Grin
Odpowiedz
#20
Ustawiłem dla Comodo Internet Security - blokada. I sam sobie odcina dostęp.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości