MS Security Essential - dziś premiera
#1
Za Gazeta.pl
"Przedstawiciele koncernu z Redmond poinformowali, że dziś odbędzie się oficjalna premiera MS Security Essentials - darmowego programu antywirusowego, który będzie dostępny dla legalnych użytkowników Windows.
Na razie nie wiadomo, o której godzinie na oficjalnej stronie projektu pojawi się finalna wersja aplikacji - w chwili publikowania tego tekstu w serwisie Microsoft.com/Security_essentials wciąż dostępne było wydanie beta programu antywirusowego MS Security Essentials.(...)"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Na marginesie...od kilku dni na stronie domowej MSSE wyświetla się na czerwono komunikat
"Thank you for your interest in joining the Microsoft® Security Essentials Beta. We are not accepting additional participants at this time. Please check back at a later date for possible additional availability."
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
alternatywa dla darmowych antywirów
zbliża się wydanie windows 7 dużymi krokami
premiera będzie wcześniej niż zapowiadano
u mnie w mieście w sklepie komputerowym już dzisiaj są zapisy na 15 października, bo już mają mieć wersje business i ultimate
poza tym będą do kupienia już notebooki z siódemką
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3
już dostępny
Odpowiedz
#4
Właściwie wszędzie w komentarzach i opisach można przeczytać, że przy instalacji MSE automatem odinstalowywany jest Windows Defender...i chyba nie jest tak do końca. U mnie obydwa działały w tle przez chwilę...tak dla eksperymentu bardziej...i obydwa miały się dobrze w trayu, co widać na obrazku (zaznaczone czerwonymi kółeczkami). Czyżby wpadka na starcie?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#5
a coś się dzieje z systemem?
wpadka to normalność w systemach windows, byle nie krytyczna
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#6
windowsdefender nie jest odinstalowywany tylko wyłączany na dp trochę się zagalopowali Tongue
jak nadal działa to wyłącz do ręcznie
Odpowiedz
#7
Usługa Windows Defender jest jedynie wyłączana, ale program pozosaje. Po prostu na db.pl nie sprawdzili, tylko się zagalopowali i napisali, że jest odinstalowywany, ale w Viście jest to składnik systemu i nie można go wywalic, ten ARTYKUŁ, daje tylko dowód jak "professionalni" są panowie z db.pl Tongue
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#8
Z systemem wszystko w porządku...poza zwiększonym zużyciem pamięci...obydwa programy (wszystkie uruchomione w tle procesy) razem zjadały ze 200 mega z pamięci!! Póki co odinstalowałem obydwa Smile
A tak bardziej do rzeczy...finalna wersja nie różniła się dla mnie niczym od bety...te same funkcje, taki sam czas skanowania, te same opcje do ustawień. Jedyna różnica, jaką zauważyłem to brak polskiej lokalizacji. Czy to będzie skuteczny produkt? Czas pokaże, bo Microsoft dopiero właściwie zaczyna swoją drogę w programach do zabezpieczeń...poza zaporą systemową oczywiście.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#9
ms miał już swojego antywirusa a nawet 2 OneCare i Forefront już od bardzo dawna
Odpowiedz
#10
Masz rację...nawet korzystałem z wersji on-line OneCare czasem Smile choć i tak nie zmieni to faktu, że to programy nie mające wielkiego uznania. Poniżej oficjalne odpowiedzi Microsoftu na forum MSE dotyczące MSE v. Windows Defender

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#11
u mnie mse teraz zżera40-40 megsów
Odpowiedz
#12
mateusXz napisał(a):Usługa Windows Defender jest jedynie wyłączana, ale program pozosaje. Po prostu na db.pl nie sprawdzili, tylko się zagalopowali i napisali, że jest odinstalowywany, ale w Viście jest to składnik systemu i nie można go wywalic, ten ARTYKUŁ, daje tylko dowód jak "professionalni" są panowie z db.pl Tongue


Nie myli sie tylko ten co nic nie robi Wink
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#13
No i jest pierwsza reakcja konkurencji na nowy produkt Microsoftu
"Wydany niedawno przez Microsoft bezpłatny program antywirusowy Microsoft Security Essentials został bardzo chłodno przyjęty przez innych producentów tego typu oprogramowania. Szczególnie nerwowo na wieść o pojawieniu się finalnej wersji Security Essentials zareagował twórca popularnego antywirusa Norton AntiVirus - firma Symantec.
Głównym zarzutem jaki Symantec stawia oprogramowaniu antywirusowemu Microsoftu jest niedostateczny poziom oferowanej ochrony oraz wzbudzanie w użytkownikach fałszywego poczucia bezpieczeństwa. Jak powiedział Mike Plante z Symantec, Microsoft Security Essentials stawia konsumentów w niebezpiecznej sytuacji, ponieważ nie blokuje wielu ataków malware, z czego mniej zaawansowani użytkownicy mogą sobie nie zdawać sprawy."
...aż żal, że tak poważna firma jak Symantec bierze się za coś takiego, tym bardziej, że to dla nich MSE to "żaden" produkt do ochrony. Pełny artykuł tutaj

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#14
tym bardzej że produkt Microsoftu jest lepszy od Symanteca
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#15
Polak900-nie precyzyjnie formułujesz zdaniaSmile

"MOIM ZDANIEM produkt Microsoftu jest lepszy od Symanteca"...inna forma jest niezgodna z prawdąSmile
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#16

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Te dane mówią wiele Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#17
To MSE jest dobry, czy nie ? Grin

I chociaż jeśli chodzi o MSE dane nie są rozbieżne, bo w AV-C też ma wykrywanie na poziomie 97% Grin
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#18
MSE Coś mi się wydaję zawojue nieżle na ryneczku programów zabezpieczających,fakt faktem pochodzi ze stajni Microsoftu więc musi być dobry,GrinGrinGrinGrinGrinGrinGrin
Odpowiedz
#19
Może to będzie produkt na który będą mówić produkt Microsoft, a nie Microshit Grin

Ale przy dziwni najbardziej, że jego instalka ma 4,5mb i był to tak naprawdę produkt, który już w fazie BETA działał jak normalny Tongue Bez wysypywania się itp.
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#20
Ja tam nigdy żadnego Essentiala nie zainstaluję...wystarczy,że musimy się męczyć z systemami MicroshituSmile
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości