Nowa wpadka Apple
#1
Ostatnio sporo było szumu na temat wpadek zaliczanych przez Apple dotyczących nowego Snow Leopard...niedawno niedawno firma zaliczyła następną bardzo poważną wpadkę dotycząca magazynu na kopie zapasowe coraz bardziej chyba podkopując wiarygodność do swoich produktów.

" Poważna wpadka Apple. Magazyn na kopie zapasowe ma żywotność... 17 miesięcy.
Kapsuła Czasu, a może Kapsuła Śmierci? Ostatnia seria wpadek firmy Apple nie mogła trafić na gorszy okres. Niecały tydzień przed premierą systemu operacyjnego Windows 7, konkurencja musi zmagać się z kolejnymi problemami.
Tym razem internauci wzięli sprawy w swoje ręce i stworzyli nawet specjalny serwis internetowy, w którym można przeprowadzić "pochówek" wadliwego urządzenia firmy Apple.
Sprawa dotyczy zewnętrznego dysku Apple Time Capsule, służącego do wykonywania i przechowywania kopii zapasowych danych. Z doniesień wielu posiadaczy, żywotnośc tego urządzenia to średnio, zaledwie 17 miesięcy i 6 dni (wartość zmienna, zależna od danych z kolejnych pogrzebów). (...)"

Pełny artykuł

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
ci to ostatnio szczęścia nie mają!
Odpowiedz
#3
A tak miało być pięknie...bezpiecznie i komfortowo Tongue Widać z tego, że jak dobrze poszukać i trochę poczekać, to w każdym systemie znajdą się krytyczne dziury.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
i to większe dziury niż na Windowsie
Odpowiedz
#5
po pierwsze to nie jest wina systemu tylko urządzenia time capsule, system nie ma nic do tego
ja używam dysku zewnętrznego innej firmy, time capsule nie kupowałem bo jest za drogi, stworzyłem własny o wiele pojemniejszy
w systemie jest moduł time machine ale ten działa bez zarzutu
co do innych wpadek to ostatnia poważna to kasowanie danych po przelogowaniu się na konto gościa i z powrotem
ale tylko wtedy gdy system nie był instalowany na czysto.
poprawki są już w drodze wraz z pojawieniem się wersji 10.6.2
ta wpadka ichito którą wypisywałeś nie jest zależna od systemu,tylko pewnie od dysków które notabene nie jest apple tylko innej firmy

strona problemu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

hi hi czterysta z hakiem przypadków na kilkaset tysięcy sprzedanych urządzeńmieści się w ramach błędu statystycznego imożliwe, że jest zbiegiem okoliczności.
Nie liczyłbym na reakcję firmy do czasu pojawienia się np. 15-20 tys. zgłoszeń.
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#6
wojna który system ma więcej dziur do startu....start!....ach,zaraz wyniknie wojenka,że Windows jest bezpieczniejszy od MacOSa i Linuxa.....

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
AVTongueanda Cloud Antivirus
On Demand:MBAM Free,SuperAntispyware Free
IPS:Geswall+reguły Pro
System Restore:Comodo Time Machine
Win Worms Doors Cleaner, Seconfig
Odpowiedz
#7
nie będzie wojny bo mój post nie ma tego na celu
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#8
Mój też nie Smile To raczej informacja tylko dla użytkowników i ostrzeżenie przed możliwym zagrożeniem utraty danych.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#9
baldys15 napisał(a):wojna który system ma więcej dziur do startu....start!....ach,zaraz wyniknie wojenka,że Windows jest bezpieczniejszy od MacOSa i Linuxa.....


Od Linuksa być może. W Windows nie zadziała opcja format C:, a w Linuksie rm / -y -force już tak.
Odpowiedz
#10
Dziwnie sie zachowuje Apple, jeszcze niedawno w ich sklepie pod produktem Time Capsule byly setki recenzji od zdegustowanych uzytkownikow, ktorym urzadzenia te odmowily posluszenstwa... dzis strona zostala usunieta:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#11
dla mnie to też dziwne, ale może dlatego że już nowe time capsule są
setki to jest promil zkupionych na całym świecie urządzeń
WIN11
Ventura
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości