Malware w Polsce - raport za wrzesień 2009
#1
Za Viruslist.pl na podstawie danych Kaspersky Lab top 10 najczęściej infekowanych miast w Polsce:

1 Warszawa 34,92%
2 Lublin 10,42%
3 Wrocław 4,13%
4 Poznań 3,85%
5 Katowice 3,83%
6 Bydgoszcz 3,61%
7 Łódź 3,58%
8 Szczecin 3,07%
9 Gdańsk 2,38%
10 Kraków 1,41%
Pozostałe miasta28,80%

Cały artykuł

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Juz wiele raportow Kaspersky Lab Polska opublikowal i zawsze stolica jest na 1 miejscu. Krakow np tez bardzo duze miasto a jest zdecydowanie mniejsze zainfekowanie. Lepiej sie mieszkancy Krakowa zabezpieczajaSmile
Odpowiedz
#3
ja się temu nie dziwie więcej ważnych instytucji jest w Warszawie
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#4
Prawda Likwidator? Smile
Ponad 20-krotnie wyższa ilość zarażonych użytkowników w stolicy niż w Krakowie świadczy raczej o tym, że ludzie raczej nie dbają o swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo swoich komputerów i prywatnych oraz służbowych danych.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#5
więcej ważnych banków np to więcej ataków to miałem na myśli
nie chodzi o zabezpieczenia ale o liczbę celnych opłacających się dla potencjalnego hakera uderzeń
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#6
Ja mysle, ze warszawiacy sie mniej zabezpieczaja, mniejsza jest swiadomosc zagrozen z internetu. W krakowie sa takie same banki jak wwarszawie, duzo instytucji biznesowych, kulturowych, bardziej bogata tradycja, duzo mieszkancow. Wiem, ze ponad 2 razy mniej ni z wawie ale 30 razy wieksze zainfekowanie, to glownie wina ludzi nie ma mozliwosci, za duzy lekceważący stosunek doniebezpieczeństw internetowych majaSmile
Odpowiedz
#7
Ale krążycie naokoło zamiast walnąć prosto z mostu...w Warszawce pełno głąbów mieszka...ot i cała filozofiaSmile
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#8
Ma rację Likwidator...ilość instytucji w stolicy, ludzi tam zatrudnionych, sprzętu komputerowego z pewnością nie przekłada się na tak ogromną "krotność" udziału zainfekowanych komputerów. Jeśli tylko to mielibyśmy brać pod uwagę to zakładając, że w Krakowie w różnego rodzaju firmach, instytucjach, uczelniach, itp. z dostępem do sprzętu IT pracuje powiedzmy ok. 100 tys. ludzi to w Warszawie musiałoby pracować ponad 2,5 miliona!! Nie ma tylu ludzi w Warszawie, a 100 tys. Krakowian to jakieś 12% mieszkańców tylko...zakładając ten sam przelicznik w Warszawie musiałoby mieszkać 18-20 milionów mieszkańców...połowa ludności w Polsce?! Smile
Meir...nie chciałem być niedelikatny Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#9
Dokładniepanowie nic dodac niz ujacSmile
Odpowiedz
#10
A czy wirusy mogą być targetowane, tzn. dedykowane witryny itp. dla jakiegoś regionu, bądź IP, może to też mogłoby zwiększać ten procent?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości