Comodo, zablokowane próby włamań
#1
Witam,

mam takie pytanie, używam utorrent''a i nie ustawiałem żadnych reguł tylko dałem jako aplikacja zaufana i przechodzi test portu. Ale w głównym okienku mam 16k+ zablokowanych prób włamań na svchost.exe dla protokołu UDP. Wszystko ładnie idzie w utorrencie ale czy to normalne?

Przy okazji zapytam czy jak ustawie proaktywną konfigurację to dodatkowo coś jeszcze zmieniać np. z forum COMODO są guide?

Pozdro~~
Odpowiedz
#2
były linki na tym forum do konfiguracji comodo, poszukaj a znajdziesz
myślę że te komunikaty to nic strasznego
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3
Mam taki:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i nie wiem który jest lepszy, bo na forum COMODO też jest. Czyli jeśli wszystko ładnie działa w utorrencie to nie muszę tworzyć tych specjalnych reguł? Bo troszkę się przeraziłem widząc 16k+ prób włamań Smile
Odpowiedz
#4
fantom napisał(a):Mam taki:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i nie wiem który jest lepszy, bo na forum COMODO też jest. Czyli jeśli wszystko ładnie działa w utorrencie to nie muszę tworzyć tych specjalnych reguł? Bo troszkę się przeraziłem widząc 16k+ prób włamań Smile


U mnie czasem jest 160 Grin
Zapora po porostu bardzo dokładnie filtruje.
Odpowiedz
#5
u mnie jest zawsze 0 ale to pewnie zasluga routera z firewallem sprzetowym Grin
Odpowiedz
#6
Jurek napisał(a):
fantom napisał(a):Mam taki:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i nie wiem który jest lepszy, bo na forum COMODO też jest. Czyli jeśli wszystko ładnie działa w utorrencie to nie muszę tworzyć tych specjalnych reguł? Bo troszkę się przeraziłem widząc 16k+ prób włamań Smile


U mnie czasem jest 160 Grin
Zapora po porostu bardzo dokładnie filtruje.


160 a 16 000 to różnica Grin Czy ten opis co dałem linka jest dobry? Czy lepszy jest ten z COMODO forum?
Odpowiedz
#7
czullo napisał(a):u mnie jest zawsze 0 ale to pewnie zasluga routera z firewallem sprzetowym Grin


Na pewno. Chyba, że wyłączyłeś Comodo Smile
Odpowiedz
#8
Jurek napisał(a):
czullo napisał(a):u mnie jest zawsze 0 ale to pewnie zasluga routera z firewallem sprzetowym Grin


Na pewno. Chyba, że wyłączyłeś Comodo Smile


zainwestuj w router z firewallem to sam zobaczysz
Odpowiedz
#9
czullo napisał(a):
Jurek napisał(a):
czullo napisał(a):u mnie jest zawsze 0 ale to pewnie zasluga routera z firewallem sprzetowym Grin


Na pewno. Chyba, że wyłączyłeś Comodo Smile


zainwestuj w router z firewallem to sam zobaczysz


Miałem routery z firewallem. Firewall routera ogranicza oczywiście włamania ale gdy wyłączysz Comodo, to ilość włamań w jego odczycie będzie wynosić zero, dlatego że nie działa.
Nie zajarzyłeś Grin
Odpowiedz
#10
nom router z FW fajna sprawa
Odpowiedz
#11
lunaticdreams napisał(a):nom router z FW fajna sprawa


Mam taki sam lunatic Smile
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#12
lunaticdreams napisał(a):nom router z FW fajna sprawa


Nie mam szczęścia do routerów. Dwa zostały spalone prze pioruny a ostatni przerywał połączenia. Teraz mam tylko zwykły modem i dlatego bardzo łatwo jest mi zobaczyć, która zapora sieciowa lepiej działa Smile
Odpowiedz
#13
Jurek napisał(a):
czullo napisał(a):
Jurek napisał(a):
czullo napisał(a):u mnie jest zawsze 0 ale to pewnie zasluga routera z firewallem sprzetowym Grin


Na pewno. Chyba, że wyłączyłeś Comodo Smile


zainwestuj w router z firewallem to sam zobaczysz


Miałem routery z firewallem. Firewall routera ogranicza oczywiście włamania ale gdy wyłączysz Comodo, to ilość włamań w jego odczycie będzie wynosić zero, dlatego że nie działa.
Nie zajarzyłeś Grin


Przykro mi ze cie rozczaruje Firewall + D+ w comodo byluy wlaczone i ilosc atakow wynosila 0, poprostu firewall mi doskonale filtruje ruch przychodzacy Grin
Odpowiedz
#14
czullo napisał(a):Przykro mi ze cie rozczaruje Firewall + D+ w comodo byluy wlaczone i ilosc atakow wynosila 0, poprostu firewall mi doskonale filtruje ruch przychodzacy Grin


Właśnie to miałem na myśli i nie rozczarowałeś mnie Czullo tym stwierdzeniem, tylko bystrością swojego umysłu Grin
Odpowiedz
#15
Tez mnie rozczarowales bystroscia swojego umyslu. Mądrości ci życzę
Odpowiedz
#16
czullo napisał(a):Tez mnie rozczarowales bystroscia swojego umyslu. Mądrości ci życzę


Co Ty Czullo! Mój umysł jestbystry jak rwący górski potok Tongue
Za życzeniamądrości jak najbardziej dziękuję! Tego nigdy mało Smile
Odpowiedz
#17
ale sobie czułości prawicie Smile
comodo pokazuje blokowanie ataków i to jest normalne. zwłaszcza jak ściągacie coś z torrentów. wszystko zależy od ustawienia CIS-a.
Odpowiedz
#18
martini napisał(a):ale sobie czułości prawicie Smile
comodo pokazuje blokowanie ataków i to jest normalne. zwłaszcza jak ściągacie coś z torrentów. wszystko zależy od ustawienia CIS-a.


Nic nie ściągam z torrentów. Mam goły modem w Neo i codziennie od 40 do 160 prób włamań.
W Outpoście 2009 Free nie ma żadnych prób włamań lub sporadycznie jedno na miesiąc. To jest dobra zapora ale tylko dla posiadaczy routerów z wbudowanymi firewallami Grin
Odpowiedz
#19
ja miałem około 20 dziennie.. net z aster ze stałym ip.
comodo w zablokowanych próbach pokazuje również każdą zmianę w sieci więc to jest norma.
a co do Outposta to wiesz.. można też pomysleć że nie blokował.. każdy fw pokazuje inaczej i to że coś masz w comodo a w innych nie to wcale nie znaczy że ten lepszy który nic nie pokazuje.. chyba lepiej jak coś blokuje??
Odpowiedz
#20
Jak miałem Comodo to miałem kilka do kilkunastu ataków dziennie. Neta mam radiowego, stałe Ip bez routera. Jak posiadałem pakiet KISA nie miałem żadnych ataków, czasem sporadycznie coś wyskakiwało, ataki z chin pewnie z komputerów zoombie. Teraz jak mam OA też cisza, każdy Fw reaguje inaczejSmile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości