Fałszywa aktualizacja Win XP
#1
Za Interia.pl
"Cyberprzestępcy pod pretekstem aktualizacji systemu Windows XP wprowadzili do wielu komputerów niebezpiecznego robaka znanego wcześniej jako Trojan.Generic.171369 .
Wiadomość, która dotarła do ofiar hakerów została sfałszowana na wzór dyrektyw pochodzących od ekspertów komputerowych i producentów oprogramowania. Dodatkowo cyberprzestępcy zastosowali graficzny trik, dzięki któremu użytkownicy nie byli świadomi zagrożenia i wpadli w pułapkę.
Robak pojawił się w załącznikach wiadomości e-mail, jako plik EXE o nazwie "mswinxpa_sp3upd.exe" . Plik wykonywalny ukryty jest pod ikoną folderu. Podczas uruchomienia niebezpiecznego załącznika skaner G Data wykrywa robaka jako Trojan.Generic.171369. Robak łączy się z zewnętrznego serwera SMTP (port 25), a następnie rozsyła wiadomości z fałszywym załącznikiem. Dodatkowo kilkukrotnie kopiuje się na dysku twardym ofiary i maskuje się pod znanymi nazwami plików. Ponad to szkodnik ten ingeruje w funkcje autostartu. Wyłączając dostęp do Menedżera zadań i edytora rejestru, uniemożliwia podejrzenie i zabicie procesów trojana oraz edycję wszystkich zaufanych procesów systemowych.(...)"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
mnie to już nie dotyczy xp mam tylko do testów
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3
Nie otwierać załączników....
Windows Update zawsze miałem wyłączone...sam pobieram to co jest ważne.
XP ? Ostatnio polubiłem i nie planuję w najbliższym czasie przesiadki na SevenSmile
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#4
Meir to cos pozno polubiles XP''ka... po 8 latach na rynku? Smile
Od siebie dodam - poza tematem, ze jestem pod wrazeniem 7ki i prawde mowiac (i tu sam sie zdziwilem) przy przesiadce z XP na 7 wrocily u mnie bardzo podobne odczucia, jakie towarzyszyly mi przy zmianie systemu z Windows 3.11 na Windows 95... (nie wspominajac o DOSie i 3.1) ech to byly czasy, innowacyjny pasek zadan, nowe funkcjonalnosci, etc, etc :rolleyes:
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#5
Creer napisał(a):Meir to cos pozno polubiles XP''ka... po 8 latach na rynku? Smile
Od siebie dodam - poza tematem, ze jestem pod wrazeniem 7ki i prawde mowiac (i tu sam sie zdziwilem) przy przesiadce z XP na 7 wrocily u mnie bardzo podobne odczucia, jakie towarzyszyly mi przy zmianie systemu z Windows 3.11 na Windows 95... ech to byly czasy, innowacyjny pasek zadan, nowe funkcjonalnosci, etc, etc :rolleyes:


mnie się też 7 podoba, ale osx ma dużo dużo więcej
tak czy inaczej oba systemy git, szacun tym większy dla MS
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#6
Robak pojawił się w załącznikach wiadomości e-mail, jako plik EXE o nazwie "mswinxpa_sp3upd.exe".


fajnie.......czekam na tego robaka swoją drogą ciekawe aktualizacja meilowa
Odpowiedz
#7
polak900 napisał(a):
Creer napisał(a):Meir to cos pozno polubiles XP''ka... po 8 latach na rynku? Smile
Od siebie dodam - poza tematem, ze jestem pod wrazeniem 7ki i prawde mowiac (i tu sam sie zdziwilem) przy przesiadce z XP na 7 wrocily u mnie bardzo podobne odczucia, jakie towarzyszyly mi przy zmianie systemu z Windows 3.11 na Windows 95... ech to byly czasy, innowacyjny pasek zadan, nowe funkcjonalnosci, etc, etc :rolleyes:


mnie się też 7 podoba, ale osx ma dużo dużo więcej
tak czy inaczej oba systemy git, szacun tym większy dla MS


Apropos testuje - a wlasciwie sprawdzam jak 7 daje sobie rade sobie rade u mnie (nie na serwerze) w probie dlugodystansowej... jak narazie uptime ~14 dni i w ogole tego nie odczuwam, system nadal tak samo swiezy jak po restarcie... oczywiscie go nie oszczedzam, duzo zadan multitaskowych dziala przez wiekszosc czasu - na noc tylko - sleep lub hibernate. Pamietam ze XP przy podobnych dzialaniach dawal odczuc swoja wage i ociezalosc i to juz po kilu dniach uptime ~3 i musialbyc restart, albo czekanie 2-3-4 razy dluzej niz w przypadku swiezego restartu.
Fakt MS sie postaral, ale Vista tez nie byla pod tym wzgledem najgorsza.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości