Zmiana portów wysyłania poczty w Neostradzie!
#1
Od dzisiaj nie można już wysyłać poczty na łączach Neostrady, używając portu 25. Trzeba zmienić na 587 lub w zależności od serwera na 465.
Odpowiedz
#2
tak wiem,a czy czasemnie miało to wejść od 1 grudnia?u mnie na zegarynce jeszcze 31lis
Odpowiedz
#3
lunaticdreams napisał(a):tak wiem,a czy czasemnie miało to wejść od 1 grudnia?u mnie na zegarynce jeszcze 31lis


Dzisiaj Lunatic mamy już pierwszego grudnia. Coś ta twoja zegarynka nie tegos Grin
Odpowiedz
#4
GrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrin


o żesz w mordę u mnie 31 czyli nowy rok
Odpowiedz
#5
Ja tam już nie kożystam z e-maila neostrady - mimo że nigdzie się nie rejestrowałem i email służył do korespondencji z rodziną przychodziła masa spamu, co skasowałem w outloku to drugie tyle się pojawiało
Odpowiedz
#6
krzysiekx napisał(a):Ja tam już nie kożystam z e-maila neostrady - mimo że nigdzie się nie rejestrowałem i email służył do korespondencji z rodziną przychodziła masa spamu, co skasowałem w outloku to drugie tyle się pojawiało


Tutaj nie chodzi Krzysiek o to, czy masz skrzynkę w Neostradzie. Jeżeli używasz programów pocztowych np. Outlook Express, MS Outlook, Thunderbird, The Bat, Opera Mail itp. i posiadasz internet w Neostradzie, to nie możesz wysłać wiadomości z żadnej skrzynki (onet, wp, tlen itd.) używając portu 25. Trzeba w kilentach pocztowych zmienić port wysyłania z 25 na 587 lub 465 a w wyjątkowych sytuacjach na jeszcze inny. TPSA dokonała tej zmiany w celu:

"Zmiana portu podyktowana jest koniecznością walki ze spamem. Sporą część niechcianej korespondencji generują bowiem boty i trojany rozsyłające niepożądane maile bezpośrednio z komputera nieświadomej ofiary - zmiana portu komunikacji z serwerami pocztowymi pozwoli zmniejszyć skalę tego zjawiska, bo komunikacja z serwerem pocztowym na portach 587 i 465 wymaga uwierzytelniania, a tego boty raczej nie są już w stanie zagwarantować."
Odpowiedz
#7
Panowie jak komuś nie chce zmieniać portów wystarczy zaznać się z tym

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#8
Gnome napisał(a):Panowie jak komuś nie chce zmieniać portów wystarczy zaznać się z tym

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Dzięki Gnome!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości