Zmień nawyki – nie przechowuj swoich haseł w przeglądarce –
#1
Zgodnie z wczesniejsza zapowiedzia, przygotowalem artykul dotyczacy bezpieczenstwa haseł:


Więcej:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#2
Bardzo ładnie Creer...co nie zmienia faktu,że nie zgadzam się z pewnymi regułamiTongue
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#3
Piękny tekst ale ja też się nie zgadzam z jednym stwierdzeniem,zresztą końcowym,którebrzmiało, "korzystaj tylko z oryginalnego systemu operacyjnego, pochodzącego z legalnych źródeł (nie z przeróbek typu np. MX w przypadku Windows lub kopii ściągniętych z torrentów) " i żeby wyjaśnić,osobiście nie mam nic wspólnego z przeróbkami zwanymi MX a wręcz przeciwnie jestem powiedzmy konkurentem jednego Pana znanego z modów MX a takie stwierdzenia sugerują umieszczanie przez twórców owych modów niebezpiecznego oprogramowania służącego m.in wykradaniu haseł a to już Creer przyjacielu podchodzi pod pomówienie Smile,celem tworzenia takich modyfikacji jest wręcz odwrotna sytuacja,chodzi o zaimplementowanie wszystkich możliwych poprawek,żeby użytkownicy którzy jak wiadomo często sobie odpuszczają aktualizacje mieli je z głowy,wyłaczenie potencjalnie szkodliwych usług (rejestr zdalny,posłaniec itd) optymalizację działania systemu Windows na słabszych maszynach i mógłbym tak wymieniać dość długo....nie każdy tworzący mody to potencjalny złodziej,to tak jakby Tobie zarzucać ,że powiedzmy to ,że piszesz na wielu forach zachwalając Defense Wall oznacza ,że dostajesz działkę od ilości sprzedanych sztuk programu no bo niby po co tak się za darmo udzielać ??? A odpowiedź jest przecież prosta ;hobby,pasja,chęć przekazania wiedzy innym,częste rozwianie wątpliwości mniej obeznanym użytkownikom,więc nie można generalizować i uogólniać,że owe mody to wytwór szatana i napewno po kilkutygodniowym używaniu nasze konto zostanie wyczyszczone do zera
Z wyrazami szacunku
Saper1972 (twórca modów)
Odpowiedz
#4
Jeżeli chodzi o przechowywanie haseł, to rozwiązanie występujące w Operze, różni się zdecydowanie od tych zastosowanych w innych przeglądarkach.
Odpowiedz
#5
Saper1972...ale się zabunkrowałeś...dawno Cię nie byłoSmile
A przechodząc do meritum sprawy:wszystkie znane(nie będę wymieniał nazwisk) osoby tworzące mody to :ludzie Dobrej Woli...poświęcający bezinteresownie czas na ułatwianie życia innym...pomawianie ich o brzydkie rzeczy jest delikatnie mówiąc : nietaktem.
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#6
Ja tam używam Wirtualnej klawiatury w Kasperskym ijest okejSmile
Odpowiedz
#7
Creer dopisz do tematu: "nie przechowuj swoich haseł w przeglądarce jeśli jesteś użytkownikiem Windowsa".
Odpowiedz
#8
U mnie w banku przy logowaniu oprócz podania nik''u i hasła można ustawić również opcję wpisywania numeru z sms''a, który przychodzi przy każdym logowaniu. To pewnie utrudnia złodziejowi pracę bo musi dodatkowo przejąć kod z sms''a. Przy każdym przelewie procedura z sms''em jest identyczna.

Dobre rozwiązanie?
Odpowiedz
#9
jaki program polecacie do haseł?
Odpowiedz
#10
Ja ostatnio trochę próbowałem i zostałem przy keepass.
Odpowiedz
#11
a nie ma zanim problemów?zapamiętuje hasła np do wp 2uzytkowników?
Odpowiedz
#12
Właśnie bawię się Keepassem ciekawy programikSmile
Odpowiedz
#13
Secure Login 0.9.3

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


ja używam tej wtyki,ma jakieś zabezpieczenie java script i td

gdzieś czytałem że pochodzi z opery
Odpowiedz
#14
Apropos przerobek systemu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



LikwidatoR napisał(a):Ja tam używam Wirtualnej klawiatury w Kasperskym ijest okejSmile

Nie mialem okazji jej jeszcze przetestowac.


Dozamet1 napisał(a):a nie ma zanim problemów?zapamiętuje hasła np do wp 2uzytkowników?


Nie ma. Oui.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#15
Nie wydaje mi się aby wklepywanie za każdym razem haseł do przeglądarki było wygodnym rozwiązaniem. UżywanieKeepassa raczej też. Mnie zupełnie wystarczy HIPS z piaskownicą, Comodo Firewall i Opera. Wygodna i skuteczna ochrona. Po co utrudniać sobie życie? Smile
Odpowiedz
#16
najpierw wszyscy mieli av. potem av + fv.. następnie av + fv + hips.. teraz większość ma DWFV i skanery online.. wcześniej jakoś nikt się nie przejmował hasłami i było ok.. ludzie czy nie popadamy w jakąś paranoje?
Odpowiedz
#17
martini napisał(a):najpierw wszyscy mieli av. potem av + fv.. następnie av + fv + hips.. teraz większość ma DWFV i skanery online.. wcześniej jakoś nikt się nie przejmował hasłami i było ok.. ludzie czy nie popadamy w jakąś paranoje?


Ja nie popadam. Tylko to co w podpisie i sporadycznie skan ESET Online Scannerem. Żadnych antywirusów, pakietów zabezpieczających, klasycznych hipsów, programów do beckupu czy do haseł. Luzik Smile
Odpowiedz
#18
Jurek tu nie mówiłem o nikim konkretnie Smile

ale to jakaś choroba Smile
Odpowiedz
#19
martini napisał(a):Jurek tu nie mówiłem o nikim konkretnie Smile

ale to jakaś choroba Tongue Ja mam avire bo lubię sobie potestować nowości Smile czekam na nową betę comodo i nic więcej.. jak dla mnie comodo to wystarczający pakiecik. nic więcej nie potrzebuje.. jak ktoś będzie chciał moje hasło np do allegro czy banku i tak go zdobędzie.. Smile


Na pewno nie należy popadać w przesadę w jedną czy drugą stronę a niezawodne i wygodne zabezpieczenie warto posiadać Smile
Odpowiedz
#20
jeżeli nie ściągasz z torrentów, nie chodzisz po stronach xxx, nie instalujesz wszystkiego jak leci, nie otwierasz załączników nieznanego pochodzenia to wystarcza systemowy fv + avast + opera/firefoxSmile i nie ma co się martwić o hasła.. to moja subiektywna opinia z która większość może sie nie zgodzić..
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości