Co polecacie do gruntownego czyszczenia rejestru?
#1
Witam,
co możecie polecić mi do gruntownegoi naprawdę dokładnego wyczyszczenia rejestru? Korzystałem / korzystam z:

- Comodo System Cleaner
- CCleaner
- jv16 Power Tools

Niestety, w rejestrze ciągle siedzi bardzo dużo wpisów z softu, którego już nie mam (np. pozostałości po kasperskym czy virtualboxie). Ręczna zabawa w czyszczenia jakoś mi się nie widzi, rejestr natomiast coraz bardziej tyje i tyje Wink
#2
Wise Registry Cleaner 4, Quicksys RegCleaner, Comodo, CCleaner tego używam i polecam..
#3
MV RegClean,CCleaner,Registry Life,Free Windows Registry repair,Vit Registry Fix,Bytessence Registry Cleaner-wszystko jest za friko

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
AVTongueanda Cloud Antivirus
On Demand:MBAM Free,SuperAntispyware Free
IPS:Geswall+reguły Pro
System Restore:Comodo Time Machine
Win Worms Doors Cleaner, Seconfig
#4
Eusing Free Registry Cleaner
#5
do gruntowego tylko jv16 tylko niestety trzeba sie znac zeby nie zepsuc czegos Wink
#6
Argente registry cleanerSmile
#7
czyszczenie, czyszczeniem,dużo zależy także od deinstalatorów aplikacji,a te nie są doskonałe i należy korzystać np z Total Uninstall lub Revo Uninstaller.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
AVTongueanda Cloud Antivirus
On Demand:MBAM Free,SuperAntispyware Free
IPS:Geswall+reguły Pro
System Restore:Comodo Time Machine
Win Worms Doors Cleaner, Seconfig
#8
dokłądnie........
#9
format Grin
#10
oprócz czyszczenie rejestru,oprócz tego trzeba używać programu do defragmentacji rejestry Registry Life ma moduł defragmentacji rejestru.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
AVTongueanda Cloud Antivirus
On Demand:MBAM Free,SuperAntispyware Free
IPS:Geswall+reguły Pro
System Restore:Comodo Time Machine
Win Worms Doors Cleaner, Seconfig
#11
ja tamrejestru nie defragmentuję.............defragmentuję cały dyski przy okazji rejestr się defragmentuje.......
#12
przy defragmentacji dysku rejestr sie nie defragmentuje
#13
to dziwnebo za każdym razem jak defragmentuję rejestr i sprawdzam w registry life,czy AWC pokazuje mi że rejestr jest zdefragmentowany
#14
@lunatic zobacz co sam napisałeśGrin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
AVTongueanda Cloud Antivirus
On Demand:MBAM Free,SuperAntispyware Free
IPS:Geswall+reguły Pro
System Restore:Comodo Time Machine
Win Worms Doors Cleaner, Seconfig
#15
lukasamd napisał(a):Witam,
co możecie polecić mi do gruntownegoi naprawdę dokładnego wyczyszczenia rejestru? Korzystałem / korzystam z:

- Comodo System Cleaner
- CCleaner
- jv16 Power Tools

Niestety, w rejestrze ciągle siedzi bardzo dużo wpisów z softu, którego już nie mam (np. pozostałości po kasperskym czy virtualboxie). Ręczna zabawa w czyszczenia jakoś mi się nie widzi, rejestr natomiast coraz bardziej tyje i tyje Wink

Co polecam do rejestru? - Nic.
Wyjasnienie dlaczego:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
#16
tez kiedyś czytałem artykuł gdzie pisaliże te programy nic nie dają..............szczerze te artykuły to brednie.
#17
powiem tyle o ile po czyszczeniu rejestru nie widać jakiegoś przyśpieszenia to na pewno na viście i win 7 po kompaktowaniu system szybciej się uruchamia u mnie to było widać gołym okiem
#18
Było juz sporo o tym na forum:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer...nie czyszczenie rejestru to chyba trochę przesada...mało kto, ma wciąż ten sam soft na komputerze, a te co wyinstalowujemy zawsze po sobie coś zostawiają. Po jakimś czasie są absolutnie zbyteczne...jak śmieci. Wyszukiwanie i usuwanie ręczne jest czasochłonne i nigdy nie usuniemy wszystkiego do końca...no chyba, że ktoś pamięta wszystkie wpisy w rejestrze swojego komputera Smile
Po wielu latach i próbach mam kilka programów, którym zawsze ufam i usuwam, to co proponują...ale i tak wszystko sprawdzam Smile To np. Eusing Registry Clenaer, Argente Registry Cleaner. Jeśli chodzi o pakiety to np. Vit RegistryFix, CCleaner, Glary Utilities. Kiedyś (za czasów Win 95 i 98) było super narzędzie do czyszczenia i naprawy (!!!) rejestru, które stworzył sam Microsoft i które ku zdumieniu wszystkich userów nigdy nie zostało dodane (podobnie jak Tweak UI) do płyty instalacyjnej Windowsa...to Microsoft RegClean dostępny jeszcze na niektórych portalach np. tu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Do kompaktowania rejestru...moduł Vit registry Fix, RegCompact Pro i NTREGOPT.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
#19
Zdecydowanie polecam Eusing Free Registry Cleaner. Znakomicie czyści a co najważniejsze nie popełnia błędów.
#20
lukasamd napisał(a):Niestety, w rejestrze ciągle siedzi bardzo dużo wpisów z softu, którego już nie mam (np. pozostałości po kasperskym czy virtualboxie). Ręczna zabawa w czyszczenia jakoś mi się nie widzi, rejestr natomiast coraz bardziej tyje i tyje Wink

Śmieci po Kaspersky''m powinien usunąć Kaspersky Remover.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości