7 x64 - jak sensownie zabezpieczyć?
#1
Chce już przeskoczyć z Visty x32 na nowy lap z 7 x64
Jak się zabezpieczyć?
Avira + CIS? MSE?
EULA tego ostatniego nieco zastanawiająca...

Na razie nie stać mnie na płatne rozwiązania.
Szkoda że sandboxie jeszcze nie na 64. Piaskownica dopiero przy CIS 4.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie poczynając od ustawień FW win7, defendera, UAC, kont użytkownika.

Z góry dzięki.
Odpowiedz
#2
jaka wersja win7? HP czy wyżej?
pomogę ci przekroczyć znaną granicę bólu.
Odpowiedz
#3
korbennn napisał(a):Chce już przeskoczyć z Visty x32 na nowy lap z 7 x64
Jak się zabezpieczyć?
Avira + CIS? MSE?
EULA tego ostatniego nieco zastanawiająca...

Na razie nie stać mnie na płatne rozwiązania.
Szkoda że sandboxie jeszcze nie na 64. Piaskownica dopiero przy CIS 4.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie poczynając od ustawień FW win7, defendera, UAC, kont użytkownika.

Z góry dzięki.


Czy konieczne jest przejście na Viste 64 a jeżeli tak, to po co?
Jeżeli musisz to zrobić, to poczekaj aż powstanie GeSWall 3, który będzie obsługiwał systemy 64 bitowe lub zainstaluj Online Armor z włączonym Programem Guardem i do tego Avira Personal.

Sorry, z tego co widzę, to OA nie obsługuje 64 Bit:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#4
Jurek napisał(a):Czy konieczne jest przejście na Viste 64 a jeżeli tak, to po co?


Systemy 32 bitowe są przestarzałe. Dobre są jeśli używasz komputera do przeglądania internetu i obsługi nieskomplikowanych aplikacji.
Odpowiedz
#5
Ratatui napisał(a):
Jurek napisał(a):Czy konieczne jest przejście na Viste 64 a jeżeli tak, to po co?


Systemy 32 bitowe są przestarzałe. Dobre są jeśli używasz komputera do przeglądania internetu i obsługi nieskomplikowanych aplikacji.


No to oświeć nas Ratatui! Jakie to skomplikowane aplikacje używasz pod Win64 i czy zdecydowana większość domowych użytkowników stosuje programy 64 - bitowe?
Odpowiedz
#6
Moim zdaniem CIS + GW wystarcza..
Odpowiedz
#7
A wracając do tematu, jeżeli Online Armor, DefenseWall i Sandboxie a więc najskuteczniejsze aplikacje zabezpieczające, nie obsługują systemów 64-bitowych, to znaczy, że nie można ich skutecznie zabezpieczyć. Firmy, które to robią, nastawione są przede wszystkim na zysk a nie skuteczność i oszukują swoich klientów. Przypuszczam także, że układają się z Microsoftem.
Odpowiedz
#8
Na nowym lapie mam Win 7 HP x64 i inaczej już nie będzie.

Podsumowując powyższe:
nadal nie wiem jak to zrobić...

GeSWall 3 - kiedy premiera?
Bawiłem się wersją sprzed roku i jakoś nie przemówiła do mnie. Bardzo możliwe że nie potrafiłem odpowiednio się za to zabrać.
Z sandboxie było już lepiej.
A najmilej wspominam SafeSpace - cudo.

OA - no niestety, nawet okolice marca 2010.
CIS 4 - może styczeń, a może nie, też 2010.

a ja pytam: co na dziś?
Odpowiedz
#9
CIS 64

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#10
możesz zainstalować Shadow Defender

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#11
korbennn napisał(a):a ja pytam: co na dziś?


LUA + SRP. Jeśli posiadasz wersję Ultimate bądź Enterprise możesz skorzystać z AppLocker.
pomogę ci przekroczyć znaną granicę bólu.
Odpowiedz
#12
CIS - aktywny AV? czy bez a miast tego Avira? podobno problem updates rozwiązany raz na zawsze [od września mnie doprowadzali do szału aż sie pozegnaliśmy a szkoda bo lubię parasolkę]

Shadow Defender - na 30 dni....

LUA + SRP - a cóż te skróty oznaczają?

cały czas się uczę..ale wszystkiego nie wiem...
Odpowiedz
#13
Zobacz post 11, kolega ma Home Premium
Odpowiedz
#14
Ja długo miałem cały pakiet CIS-a i nie było większych problemów.. Baze ma pokaźną Prawie 5,5 mln sygnatur. Jedni polecą cały inni z avirą.. To Twoja decyzja..
Odpowiedz
#15
Jurek napisał(a):Okej ale odwróćmy pytanie. Ile popularnych aplikacji i gier współpracuje z systemami 64-bitowymi?


Praktycznie wszystkie popularne aplikacje i gry (nowsze) współpracują z systemami 64 bitowymi.


Cytat: A wracając do tematu, jeżeli Online Armor, DefenseWall i Sandboxie a więc najskuteczniejsze aplikacje zabezpieczające


Dobry dowcip.

Cytat:nie obsługują systemów 64-bitowych, to znaczy, że nie można ich skutecznie zabezpieczyć.


Jak nie masz pojęcia na temat systemów 64 bitowych to się o nich nie wypowiadaj. Microsoft po prostu nie chce dać dostępu do modyfikacji jądra systemu (Kernel Patch Protection) przez co producenci programów zabezpieczających muszą w inny sposób tworzyć aplikacje zabezpieczające komputer.

Cytat:Firmy, które to robią, nastawione są przede wszystkim na zysk a nie skuteczność i oszukują swoich klientów. Przypuszczam także, że układają się z Microsoftem.


Polecam lekturę tego tekstu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#16
korbennn napisał(a):Shadow Defender - na 30 dni....


licencja dożywotnia

korbennn napisał(a):LUA + SRP - a cóż te skróty oznaczają?
Limited User Account i Software Restriction Policies.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- opis co prawda do wersji Windows XP i częściowo Vista ale masz tam linki do różnych stron, które wszystko wyjaśniają.

btw

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- dlaczego warto korzystać z LUA.
krzysiekx napisał(a):Zobacz post 11, kolega ma Home Premium


przepraszam, mój błąd - nie zauważyłem.
pomogę ci przekroczyć znaną granicę bólu.
Odpowiedz
#17
bierni86 faktycznie jezdeś bad motherfucker.. za te sugestie..

heh, wątek super użyteczny ale ja chyba za gÓpi na takie cuda... CISa uczyłem się z 3 dni czytając aż mi oczy krwią zachodziły nim opanowałem...no powiedzmy..pewnie w 20%.

taki pliczek .reg byłby zbawienny. klik i ustawione, no co, pomarzyć można a nawet trzeba Wink

no czytam czytam...ale marnie to widzę. a lap już 2 tygodnie temu kupiony i ni hu-hu, wciąż dziewiczy.

//Shadow Defender - na 30 dni....

licencja dożywotnia

czyli ? po 30 dnich część funkcji przestaje działać? dobry program?
Odpowiedz
#18
Ratatui napisał(a):
Jurek napisał(a):Okej ale odwróćmy pytanie. Ile popularnych aplikacji i gier współpracuje z systemami 64-bitowymi?


Praktycznie wszystkie popularne aplikacje i gry (nowsze) współpracują z systemami 64 bitowymi.


Cytat: A wracając do tematu, jeżeli Online Armor, DefenseWall i Sandboxie a więc najskuteczniejsze aplikacje zabezpieczające


Dobry dowcip.

Cytat:nie obsługują systemów 64-bitowych, to znaczy, że nie można ich skutecznie zabezpieczyć.


Jak nie masz pojęcia na temat systemów 64 bitowych to się o nich nie wypowiadaj. Microsoft po prostu nie chce dać dostępu do modyfikacji jądra systemu (Kernel Patch Protection) przez co producenci programów zabezpieczających muszą w inny sposób tworzyć aplikacje zabezpieczające komputer.

Cytat:Firmy, które to robią, nastawione są przede wszystkim na zysk a nie skuteczność i oszukują swoich klientów. Przypuszczam także, że układają się z Microsoftem.


Polecam lekturę tego tekstu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Są ludzie z którymi się nie da konstruktywnie dyskutować na pewne tematy. Dlatego kończę dyskusję z Tobą. Nadal żyj złudzeniami Smile
Odpowiedz
#19
co do comodo to tu masz instrukcje

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#20
Jurek napisał(a):Są ludzie z którymi się nie da konstruktywnie dyskutować na pewne tematy. Dlatego kończę dyskusję z Tobą. Nadal żyj złudzeniami Smile


Dla ciebie lepiej by było abyś tą dyskusję skończył gdyż nie masz podstawowych wiadomości o systemach 64 bitowych.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości