Pomoc w zabezpieczeniu komputera :)
#1
Witam Smile
Jestem nowy na forum i chciałbym się Ws poradzić jak dobrze zabezpieczyć swój komputer?

Mam zainstalowanego KIS 2010 ale on trochę przymula system Tongue

Proszę o napisanie mi najlepszych programów zabezpieczających Grin

Pozdrawiam :shy:
#2
Najlepszych w jakiej kategorii?
Ja na start proponuję DefenseWall (bardzo lekki i skuteczny, ale to nie jest antywirus) z promocji Grin. Do tego jakiś prosty firewall z wyłączonym HIPS np. Comodo, PC Tools, Online Armor Free. No i jak chcesz Avira Free ale najlepiej bez guarda - lub skan Esetem w ostateczności BitDefender Free Edition.
#3
SZukajka się kłania,na forum tego jest tyle że hej

Najlepszy pod jakim względem?wykrywalność,zużycie zasobów,?
Skladak czy cały pakiet

liczy się też twoja wiedza,w końcu DW czy GW dla zielonych nie są.
#4
Arteey napisał(a):Witam Smile
Jestem nowy na forum i chciałbym się Ws poradzić jak dobrze zabezpieczyć swój komputer?

Mam zainstalowanego KIS 2010 ale on trochę przymula system Tongue

Proszę o napisanie mi najlepszych programów zabezpieczających Grin

Pozdrawiam :shy:


Według mnie najlepsza ochrona wielowarstwowa dla niezaawansowanych to : wirtualizacja + antywirus + firewall z delikatnym HIPS, jednakże musisz mieć rozeznanie w wirtualizacji ( program Shadow Defender) . Nie jestem zwolennikiem ochrony Defenswall,według mnie restrykcja to przede wszystkim dla mocno wtajemniczonych. Jeśli interesuje cię klasyczny zestaw ochrony przy czym dość skuteczny, proponuje sam antywirus + firewall z HIPS,np Avira free+ Comodo( skuteczny przy czym lekki zestaw )
#5
Avira free + Comodo i może MBAM ale przy ekstremalnym uruchamianiu plików i bezmyślnym klikaniem dopuść.
#6
Sandboxie+Avira AntiVir Free+ZoneAlarmSmile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
AVTongueanda Cloud Antivirus
On Demand:MBAM Free,SuperAntispyware Free
IPS:Geswall+reguły Pro
System Restore:Comodo Time Machine
Win Worms Doors Cleaner, Seconfig
#7
baldys15 napisał(a):Sandboxie+Avira AntiVir Free+ZoneAlarmSmile

dobry zestawik ale ja zamiast tego ZA zainstalował bym OA albo OUTPOSTA free
#8
VenomX napisał(a):
Arteey napisał(a):Witam Smile
Jestem nowy na forum i chciałbym się Ws poradzić jak dobrze zabezpieczyć swój komputer?

Mam zainstalowanego KIS 2010 ale on trochę przymula system Sad i mnie to trochę denerwuje Tongue

Proszę o napisanie mi najlepszych programów zabezpieczających Grin

Pozdrawiam :shy:


Nie jestem zwolennikiem ochrony Defenswall,według mnie restrykcja to przede wszystkim dla mocno wtajemniczonych. Jeśli interesuje cię klasyczny zestaw ochrony przy czym dość skuteczny, proponuje sam antywirus + firewall z HIPS,np Avira free+ Comodo( skuteczny przy czym lekki zestaw )


Kompletna bzdura!
Dla mocno wtajemniczonych może być przeznaczony klasyczny HIPS lub zaawansowany firewall a więc programy, które zadają pytania, na które trzeba znać właściwą odpowiedź i się nie pomylić.
Dla niezaawansowanych użytkowników najlepsze są programy które nie wymagają podejmowania trudnych decyzji a więc bezobsługowe pakiety zabezpieczające z ochroną proaktywną (NIS, ESET SS), hipsy behawioralne np. TF, lub zestaw, prosty AV i zapora Windows.
DefenseWall jest programem niezwykle skutecznym i prawie bezobsługowym, przeznaczonym dla średnio-zaawansowanych userów. Jedyne co trzeba zrobić, to uruchomić czasem jakiś program lub instalator jako zaufany i dodać do listy niezaufanych odpowiednie aplikacje. Oczywiście jeżeli ktoś instaluje nieznane softy bez ich wcześniejszego sprawdzenia, to DW należy używać z antywirusem, co zmniejszy prawdopodobieństwo zainfekowania systemu.
Moja rodzina i koledzy nie mają żadnych problemów z DW a nie są magistrami informatki czy zaawansowanymi userami Grin
#9
Jurek - gdybyś ty czasem pomyślał...
#10
Może też użyć BufferZone Pro Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
#11
Na litość. Korzystajcie czasem z wyszukiwarki na forum. Takie tematy były już wałkowane. W regulaminie jest zapis, aby przed założeniem tematu przejrzeć zasoby forum.
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
#12
VenomX napisał(a):Jurek - gdybyś ty czasem pomyślał...


Gdy brakuje Ci VenomX argumentów, to reagujesz agresją. Powyższą radę powinieneś zachować dla siebie.
#13
Zachowujecie się jak małe dzieci.
Ja proponuje zainstalować Kis 7.0 to nie będzie tak przymulał to dobry pakiet naprawdę.
#14
Jurek napisał(a):
VenomX napisał(a):Jurek - gdybyś ty czasem pomyślał...


Gdy brakuje Ci VenomX argumentów, to reagujesz agresją. Powyższą radę powinieneś zachować dla siebie.


Agresją ? Po prostu twoje wypowiedzi nie mają żadnego sensu...

Cytat: Kompletna bzdura! Dla mocno wtajemniczonych może być przeznaczony klasyczny HIPS lub zaawansowany firewall a więc programy, które zadają pytania, na które trzeba znać właściwą odpowiedź i się nie pomylić.
Cytat:


Wielce doświadczony jesteś, zatem odpowiedź, który program przepuszczam jako zaufany a który jako niezaufany :

Antywirus 2009
Antywirus 20010
Antywirus 2010 Professional


Czy teraz rozumiesz ? Programy restrykcyjne mogą zmylić zaawansowanych użytkowników a ci mniej będą skazani na kompletną porażkę, ponieważ co im da ten świetny Defenswall jak i Geswall ? Użytkownik nie ma zielonego pojęcia jaki program przepuścić jako zaufany a jaki nie ? Z wymienionych trzech programów który dla ciebie jest ten zaufany ? Te programy są kompletnie niepraktyczne !

Cytat: Dla niezaawansowanych użytkowników najlepsze są programy które nie wymagają podejmowania trudnych decyzji


Avira + Comodo z Hipsem w trybie uczeniawymaga trudnych decyzji ?

MyślenieJurku jest sztuką ...Nowicjusz nie potrzebuje Defesnwalla jeśli będzie korzystać z oprogramowania antywirusowego...
#15
VenomX napisał(a):
Jurek napisał(a):
VenomX napisał(a):Jurek - gdybyś ty czasem pomyślał...


Gdy brakuje Ci VenomX argumentów, to reagujesz agresją. Powyższą radę powinieneś zachować dla siebie.


Agresją ? Po prostu twoje wypowiedzi nie mają żadnego sensu...

Cytat: Kompletna bzdura! Dla mocno wtajemniczonych może być przeznaczony klasyczny HIPS lub zaawansowany firewall a więc programy, które zadają pytania, na które trzeba znać właściwą odpowiedź i się nie pomylić.
Cytat:


Wielce doświadczony jesteś, zatem odpowiedź, który program przepuszczam jako zaufany a który jako niezaufany :

Antywirus 2009
Antywirus 20010
Antywirus 2010 Professional


Czy teraz rozumiesz ? Programy restrykcyjne mogą zmylić zaawansowanych użytkowników a ci mniej będą skazani na kompletną porażkę, ponieważ co im da ten świetny Defenswall jak i Geswall ? Użytkownik nie ma zielonego pojęcia jaki program przepuścić jako zaufany a jaki nie ? Z wymienionych trzech programów który dla ciebie jest ten zaufany ? Te programy są kompletnie niepraktyczne !

Cytat: Dla niezaawansowanych użytkowników najlepsze są programy które nie wymagają podejmowania trudnych decyzji


Avira + Comodo z Hipsem w trybie uczeniawymaga trudnych decyzji ?

MyślenieJurku jest sztuką ...Nowicjusz nie potrzebuje Defesnwalla jeśli będzie korzystać z oprogramowania antywirusowego...


VenomX każdy program jest tak skuteczny jak człowiek go używający jest doświadczony Tongue
Więc dopóki na świecie będą użytkownicy mało doświadczeni lub w ogóle to każdy program może zawieść Grin

Więc może starczy już tych waszych "konwersacji", bo wprowadzacie tylko zamęt Wink
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
#16
Zdecydowanie jestem za zestawem VenomX
#17
VenomX...strasznie męczysz ostatnio...cóż to za programy:

Antywirus 2009
Antywirus 20010
Antywirus 2010 Professional ????

Kto takie rzeczy instaluje ???? Przestań dyskredytować DW...bo już nie mam siły do CiebieSmile
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
#18
zwykły AV free + firewall z Hips.


smieszą mnie propozycje zainstaluj firewall ale wyłącz hips, zainstaluj AV i wyłącz guarda a dołącz defeswallaGrin można ze śmiechu zawału na tym forum dostac.
#19
VenomX napisał(a): Avira + Comodo z Hipsem w trybie uczeniawymaga trudnych decyzji ?

MyślenieJurku jest sztuką ...Nowicjusz nie potrzebuje Defesnwalla jeśli będzie korzystać z oprogramowania antywirusowego...


Jesteś arogancki ale niestety niezbyt mądry. Defense+ w trybie uczenia nie pyta ale też nie chroni Smile Pytania zadaje jednak zapora Comodo a cały pakiet oferuje początkującym userom spyware/adware, które oczywiście sobie zainstalują.

AV to nie jest skuteczne zabezpieczenie i wydawało mi się, że już to wreszcie rozumiałeś.
#20
p!otr@$ napisał(a): zwykły AV free + firewall z Hips.


smieszą mnie propozycje zainstaluj firewall ale wyłącz hips, zainstaluj AV i wyłącz guarda a dołącz defeswallaGrin można ze śmiechu zawału na tym forum dostac.

Co Cię tam P!otr@$ znowu śmieszy !?...przecież logiczne ,że dwa HIPS-y są niepotrzebne...więc jeden wyłączamySmile
AV w realu to zbędny dodatek na dzień dzisiejszy...to jest wniosek poparty żmudną pracą Kolegów testerówSmile
Poza tym nasze Forum wyprzedza w nowatorstwie inne tego typu audytoria o lata świetlne:p...dlatego niektórzy mogą się dziwićWink...ale z biegiem czasu zrozumieją...
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości