Nowy pecet. Prośba o konfigurację.
#1
Cześć, jeśli chodzi o hardware to jestem trochę zacofany. No ale software Wink.
Kontroler IDE jest uszkodzony w 50% - nie działa cały jeden kanał. Teraz mam podłączony dysk pod secondary master Smile.

Dlatego szukam nowego peceta. Proszę bardzo żeby ktoś (jak ma czas) podsunął np. linki do Allegro, Komputronik.

Moje skromne wymagania: procesor AMD (nie musi być szybki, wystarczy jakaś dwurdzeniowa jednostka, przypominam chodzi o ekonomię), RAM tak do 3GB. Dysk Seagate, maks 320GB (optymalnie 250), grafika nie musi być ekstra, ale koniecznie Nvidia. Wydajnością niech wystarczy do odpalenia jakiejś gierki (gram w starsze CoD:UO, CoD2 w ostateczności) jakaś 8800 czy coś takiego. Zasilacz porządny: Chieftec, Antec czy Tagan. Bez systemu Smile (wrzucę już ja w koszty Mandrivę PowerPack czy SLED).
Odpowiedz
#2

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
nie bierz z allegro składaków,na pclabie mogą ci złożyć lub darkwarez.pl.,jak weżmiesz składaka z allegro to pewnie z lipnym zasilaczem,no-name pamięciami,wrzucą dobry procek,a słabą kartę graficzną np GF 9500 z 1 GB Pamięci wtf,pozatym lepiej złożyć samemu bo taniej ci wyjdzieWink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
AVTongueanda Cloud Antivirus
On Demand:MBAM Free,SuperAntispyware Free
IPS:Geswall+reguły Pro
System Restore:Comodo Time Machine
Win Worms Doors Cleaner, Seconfig
Odpowiedz
#4

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#5
Zasilacz do obudowy: 400Watt PFC 12CM WENTYLATOR CICHY!

bez komentarzaGrin

Obudowa z zasilaczem --OBUDOWA I-BOX/LOGIC Z ZASILACZEM 350WATT LOGIC PFC

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
AVTongueanda Cloud Antivirus
On Demand:MBAM Free,SuperAntispyware Free
IPS:Geswall+reguły Pro
System Restore:Comodo Time Machine
Win Worms Doors Cleaner, Seconfig
Odpowiedz
#6
Teraz tak robią ,że jak się kupuje cały komp dadzą mocna grafę, procek, ramy a najważniejszy zasilacz, aby all trzymał dadzą lipny. Dlatego ja sobie sam składałem komputer. Jak już dadząbardzo dobry zasilacza cena trochę wyższa a nie każdego stać na super wypasiony komp.
Odpowiedz
#7
najważniejsze części komputera to płyta główna, pamięć, zasilacz, obudowa (jak dla mnie) proponuje te części wsiąść markowe
do grania karta
reszta mniej ważna
nie kupuj na allegro składaków dobrze c koledzy radzą
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#8
Na PC Formacie znalazłem taki zestaw
Cytat:
Gigabyte GA-M61PME-S2P - 135zł
AMD Sempron 140 2,7Ghz S-AM3 BOX - 120zł
GoodRam 2GB 800MHz CL5 - 145zł
Sapphire Radeon HD4670 - 225zł
Seagate Barracuda 7200.12 250GB 8MB 7200rpm SATAII - 130zł
Samsung SH-S223C - 90zł
Fortron ATX-350PNF - 85zł
Tacens Aquilo - 95zł
Razem - 1025zł

Ale Sempron chyba w 65nm Sad, no i Radeon.
Ten
Cytat:
ASRock A770DE+ - 190zł
AMD Athlon II X2 245 - 205zł
GoodRam 2GB 800MHz CL5 - 145zł
Asus GeForce GTS250 - 370zł
Seagate Barracuda 7200.12 250GB 8MB 7200rpm SATAII - 130zł
Samsung SH-S223C - 90zł
Fortron ATX400-PNF - 110zł
Tacens Aquilo - 95zł
Razem - 1335zł

Ale grafika chyba za mocna Sad. A mi zależy na ekonomii.
Odpowiedz
#9
Najważniejszy jest zasilacz. Co z tego ,że kupisz zarabisty procek, grafa, plyta jak zasilacz nie trzyma napięć? Jak będzie poniżej normy komputer się bedzie resetowal, jak za duże napięcia to się będzie zawieszał. Dlatego lepiej dać te 300zł na porządny zasilacz ,aby nie spaliłreszte podzespołów. Nie kupuj zasilaczy modecoma, Feela bo to buble za 100-150zl . Lepiej kupić czasem 400W dobry markowy co trzyma napięcia niż 600W Fella/Modecoma a ich nie trzyma i się zasilacz spitoli i na dodatek wyje na dzień dobry. Idż na jakość , nie masz kasy kup słabszy zasilacz, ale jest ryzyko,że mogą być problemy. Nie maszkasy, nie chcesz spalić kompa poczekaj na przypływ gotówki.
Odpowiedz
#10
może laptopa sobie zapodaj albo netbooka
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#11
polak900 napisał(a):może laptopa sobie zapodaj albo netbooka

Fakt,lapek to dopiero wygoda i ekonomia,cenowo też są przystępne
Odpowiedz
#12
Na komputroniku nie kupuj bo to drogi internetowy sklep. Lepiej idźdo tańszego też fajnego sklepu na mieściegdzie jest taniej, poproś ogarnietego sprzedawce by Ci pomógłzłożyć fajna konfiguracje , zapodasz co byś chciał, kupisz i sobie w domu sam złożysz kompa, abo poprosiszznajomego co się na tym zna.
Odpowiedz
#13
Netbook odpada na start. Atoma nie trawię. Nie chcę ekstra komputera. Chcę po prostu zwykły desktop. Wiem że zasilacz jest bardzo ważny, dlatego zaznaczyłem - Chieftec, Tagan, Antec.
Ja już spaliłem Codegena 300W. Teraz mam "350W" No-Name chyba Tracert czy PoweTec (coś takiego). Chyba wezmę tego za 1300zł.
A komp musi być od zaraz bo terminy gonią.

Obudowa mi nie potrzebna, chcę sprzęt upakować w moją starą.
Odpowiedz
#14
A najlepiej kupić już porządny komp na parę lat, aby nie remontować co 2 lata i dokładać od nowa kasę. Lepiej dać więcej by mieć spokój na lata z dobrą gwarancją. Szkoda teraz kasę na średniaka wydawać.
adam_993 napisał(a):Netbook odpada na start. Atoma nie trawię. Nie chcę ekstra komputera. Chcę po prostu zwykły desktop. Wiem że zasilacz jest bardzo ważny, dlatego zaznaczyłem - Chieftec, Tagan, Antec.
Ja już spaliłem Codegena 300W. Teraz mam "350W" No-Name chyba Tracert czy PoweTec (coś takiego). Chyba wezmę tego za 1300zł.
A komp musi być od zaraz bo terminy gonią.

Obudowa mi nie potrzebna, chcę sprzęt upakować w moją starą.


Tagany są bardzo dobre, Cheifecy były dawniej dobre, teraz zdeczka osiadły na laurach chodź dalej czołówka na rynku. Ja mama Amaxrox Wariorsbardzo dobry zasilacz za przystępną cene. Mam go już dość długo, nic nie burczy nie huczy, trzyma napięcia. MAm 400W, ale ten zasilacz ma tak,że możę wytrzymać 450W ja jakby w rezerwie 50 WWink Dałem za niego 200zł. Na moja konfigurację sprzętowąspisuje się glanc.
Odpowiedz
#15
Ile masz kasy na tego Kompa?
NIGDY na Allegro-syf i padaka...szkoda,że nie chcesz z obudową...tutaj składają najlepiej kompy i warunki gwarancji są bardzo dobre:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


ŻADNYCH dysków Seagate !!! Dno wciskane lamerom...
WD albo Samsung.

Zasilacz...najlepszy stosunek jakości do ceny : OCZ.
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#16
ja na allegro trafiłem perełkę za 200 zika z przeysłką,buhahahaha

ja polecam lapka ale adam to twoja kaska
Odpowiedz
#17
Ja wolę zdecydowanie desktop od lapka...
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#18
Ale ja chcę Seagate. Obecny służy mi ponad 5 lat i nieźle sobie radzi. Chyba że Western Digital. Ale nie Szajsung
Komputer eco, do 1500zł. Służyłby do odtworzenia jakiejś muzyki, filmy, programowania, jak gra to starsza. Nie musi być wydajny. Musi długo służyć.
Odpowiedz
#19
Dupa zaraz ci coś sklecę Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#20
mam dwa dyski samsunga w sumie i już działają ponad 7 lat bez problemu
są ciche i wydajne
WIN11
Ventura
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości