Paragon System Backup 2010 czy Comodo Time Machine?
#1
Jak powyżej, jakie są waszym zdaniem wady i zalety obu programów i którego użylibyście na waszym komputerze?
NIS 2011, DefenseWall Personal Firewall 3
Odpowiedz
#2
Comodo to produkt całkiem inny od Paragona

Comodo to takie rozbudowane przywracanie systemu z możliwościa przywrócenia nie bootującego systemu,skasowanych plików
Comodo to produkt typu Instant System Recovery
zalety -ekspresowe tworzenie snapshotów i ich przywracanie
wady(choć dla mnie nie jest to wadą)brak możliwości nagrania na płyty tych że snapshotów
CTM polegnie w przypadku awarii dysku

Paragon
zalety-możliwość nagrania recovery cd i przywrócenie systemu na inny dysk

BTW pytałeś się o licencję?
Odpowiedz
#3
Lunatic, pomyliło ci się z Paragon Drive BackupSmile Paragon System Backup jest całkiem podobny do Comodo Time Machine.... Tak samo robi snapshoty.

"System Backup 2010 offers a bootable recovery environment for your on-disk snapshot storage (just press F6 at the system startup to activate it). It can help you if your computer fails to boot because of a virus attack or corruption of critical system files. " -cytat z oficjalnej strony Paragona

Pytałem, Pani w sumie nie wiedziała, ale powiedziała, że raczej nie jest licencjonowanySmile

Tak naprawdę, to po prostu nie wiadomo, ale nie chciałem jej podawać szczegółów i źródła, na wszelki wypadek.
NIS 2011, DefenseWall Personal Firewall 3
Odpowiedz
#4
oj sorry,możliwe ..
podaj mi linka poczytam o tym sofcie
Odpowiedz
#5

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

NIS 2011, DefenseWall Personal Firewall 3
Odpowiedz
#6
nie testowałem ale pewnie comodo jest szybsze,to taki zwykły drive backup z dodaną opcja przywracania kompa be recovery cd,a w przypadku padnięcia dysku wspomagasz się Recovery cd,
Odpowiedz
#7
Lunatic, w przypadku awarii dysku twardego nie, ale tak samo sprawa wygląda z Comodo.Tak samo jak Comodo ma własną konsolę uruchamiania przy bootowaniu, naciskasz F6 i przywracasz system ze snapshotów.Comodo Time Machine także nie oferuje ci przywracania systemu, gdy padnie ci dysk na którym przechowywane są snapshoty.

Tutaj cytat z forum Comodo

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


"With Time Machine, it is for if your files get infected (or somehow removed), you can restore it all in a few minutes.But if your hard drive crashes and all is lost...it can''t help."
NIS 2011, DefenseWall Personal Firewall 3
Odpowiedz
#8
wiem ale na bank paragona snapshoty zajmują więcej miejsca.comodojest na pewno szybsze ale paragon może "więcj" zdziałać
cholera bym zainstalował ale mam comodo.szkodami obrazów
Odpowiedz
#9
Całkiem możliwe, że mniej, bo snapshot Comodo ma chyba 26MB, ale Comodo nie oferuje Recovery CD gdy padnie ci dysk twardy a z Paragonem taką płytkę sobie wypalasz, parę kliknięć i po sprawie.

Poza tym Comodo często gryzie się z innymi programami i nie wiadomo w ogóle jaki wpływ ma przywracanie systemu za pomocą Comodo na pliki, które gromadzi przywracanie systemu Windowsa.
NIS 2011, DefenseWall Personal Firewall 3
Odpowiedz
#10
kluczyk mam na tego paragona więc przetestuję niedługo pewnie,Comodo zapisuje dane w inny sposób ,gdzieś o tym czytałem ale zapomniałem jak to się dokładnie nazywa
w comodo jest przydatna funkcja "synchronize" wybierasz plik lub folder który ma się nie zmienić podczas przywracania
zalecają wyłączenie przywracania systemu podczas używania CTM

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#11
Ja zainstalowałem CTM i jest ekstra. Mogę np. zrobić snapshota, usunąć Avasta, zainstalować coś innego i przywrócić migawkę.
Odpowiedz
#12
Nie znalazłem w tym artykule takiego zalecenia, może czegoś nie doczytałem... masz cytat?
NIS 2011, DefenseWall Personal Firewall 3
Odpowiedz
#13
Cytat:
Windows System Restore is no match against

Chyba to.
Odpowiedz
#14
dokładnie nie pamiętam gdzieto wyczytałem,ale albo na wildersach albo na comodo forum dosyć dawno jak CTM był w fazie beta,pozatym jaki jest sens używania systemowego przywracania systemu jak jest CTM,
CTM zjada mało zasobów i przywraca elegancko
Mało jest info o paragonie w necie jak na razie,
filmik pokazujący możliwości CTM

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#15
adam_993 napisał(a):
Cytat:
Windows System Restore is no match against

Chyba to.


To bardziej znaczy, że Windows System Restore nie jest godnym rywalem dla CTM, ale na pewno nie to, że zaleca się wyłączenie przywracania systemu w Windowsie.
NIS 2011, DefenseWall Personal Firewall 3
Odpowiedz
#16
Tak,jedni wyłączają a inni nie,przywracanie systemu to jak dla mnie zbędna usługa przy CTM
Odpowiedz
#17
chyba już nigdy nie skorzystam z produktów firmy COMODO,otóż zainstalowałem Comodo Time Machine,chociaż miałem wątpliwość co do firmy jak i pod względem prywatności(licencja),czy niechciane dodatki typu ASKtoolbar niby dodatek ochronny-kpina poprostu jak i czy ta firma potrafi zrobić dobry soft,bo jak miałem zainstalowanego CIS''a wcześniej to często się wieszał czy bsody wyskakiwały,a była to wersja........stabilna!,dobra wracając do początku zainstalować CTM i utworzyłem snapshoota wszystko było ok,ale dzisiaj utworzyłem snapshoota przed zainstalowaniem Firefoxa i innego programu,utworzyłem snapa bo wcześniej miałem problem z odinstalowaniem Firefoxa tzn instalator znikł -.0 tfu deinstalator,przywróciłem system i po restarcie programy przestały działać np Aqq zgłaszał błąd na starcie,wogle prawie wszystkie aplikacje nie działały tylko były ikonki na pulpicie,CTM także zgłaszał błąd przy próbie uruchomienia,żaden program nie uruchamiał się np Avira czy czy Aqq.....tak więc jak narazie dam sobie spokój z aplikacjami programistów z COMODO,niech się zastanowią nad sobą i stworzą program w wersji stabilnej który będzie działał normalnie anie był taką lipą jak CIS czy CTM...zapomniałbym miałem utworzone 3 snapshoty włącznie z tym utworzonym przez program,te 2 utworzone przezemnie powodowały to co powyżej,dopiero ten utworzony przez program przywrócił system do pełnej sprawności...żeby nie było system nie dawno postawiłem około 3,4 dni temu,nie miał żadnych wirusów itp.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
AVTongueanda Cloud Antivirus
On Demand:MBAM Free,SuperAntispyware Free
IPS:Geswall+reguły Pro
System Restore:Comodo Time Machine
Win Worms Doors Cleaner, Seconfig
Odpowiedz
#18
czasem i tak się zdarza
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#19
A u mnie działa rewelacyjnie...........zresztą paru innych forumowiczów też go używa i nie narzeka.Comodo zrobiło dobry produkt a to że u ciebie wyszło jak wyszło to nie musi być koniecznie ich wina.Pewnie się coś gryzie z CTM na twoim kompie i tyle.
Odpowiedz
#20
z czym może się gryżć to nie wiem,ale dla program jak narazie to lipa,chociaż z początku działał dobrze utworzyłem z 3 snaphoty i normalnie CTM z nich przywrócił system.

P.S chciałem zainstalować Paragon System Backup,ale wolę jednak CTM''a i właśnie Paragon utworzył jakiś dodatkowe urządzenie typu USB i mam problem z zainstalowaniem CTM''a tzn pojawia się napis: Comodo Time Machine supports simple volumes.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
AVTongueanda Cloud Antivirus
On Demand:MBAM Free,SuperAntispyware Free
IPS:Geswall+reguły Pro
System Restore:Comodo Time Machine
Win Worms Doors Cleaner, Seconfig
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości