Jak długo uruchamia wam się Windows?
#1
Taka mała zabawa.Chodzi mi o ładowanie się programów z autostartu, więc czas liczymy od momentu ukazania się ekranu powitalnego-zapraszamy! do załadowania wszystkich niezbędników, które macie w autostarcie, czyli do momentu, kiedy system jest jest już w pełni gotowy do pracy i odpowiada na komendy.

Podajcie swoje czasy i zobaczymy, kto wygraSmile W zabawie uczestniczą tylko właściciele WindowsówSmile
NIS 2011, DefenseWall Personal Firewall 3
Odpowiedz
#2
Rozumiem że liczymy czas od "Starting Windows" lub innego ciekawego bootowania ? Grin
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#3
ja tam liczę od nacisnięcia "POWER"
Odpowiedz
#4
Czas mierzymy od ukazania się ekranu powitalnego po zwykłym włączeniu komputera, nie po restarcieSmile
NIS 2011, DefenseWall Personal Firewall 3
Odpowiedz
#5
Wiesz lunatic, ale każdemu bios itp. przeładowuje się inaczej Smile

W takim razie zaraz zobaczę ile u mnie ;p A jaka różnica między restarem a zwykłym włączeniem kompa ? Mój zawsze włącza się tak samo.
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#6
najlepiej liczyć od momentu naciśnięcia"POWER"do pełnego załadowania ikon w trayu..u mnie będzie dłużej bo mam CTM,aa ten dodaje parę sekund na diecezje.TongueTongueTongue
Odpowiedz
#7
lunaticdreams napisał(a):najlepiej liczyć od momentu naciśnięcia"POWER"do pełnego załadowania ikon w trayu..u mnie będzie dłużej bo mam CTM,aa ten dodaje parę sekund na diecezje.TongueTongueTongue


idzie to wyłączyć Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#8
U mnie 8 "gąsienic". Dodać test POST, dodać 5 sekund w GRUBie i następną sekundę na załadowanie GRUBa.
Odpowiedz
#9
Dobra skoro od zapraszamy to czas wyniósł 5s Tongue

Od powera 46,7s
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#10
No to od zapraszamy to będzie ze 150 sekund.
Odpowiedz
#11
u mnie od Powera52 sekundy z CTM.Oczywiście system okrojony,bez zbędnych pierdółek WIN XP jak na zrazie
Odpowiedz
#12
Od powera? No to tak - 4 sekundy sprawdzanie grafiki, 1 sekunda na wyświetlenie informacji, 4 sekundy na test SMART, 1 sekunda ładowanie GRUBa, 5 sekund oczekiwania, ładowanie Windows z 50-55 sekund, później zawias na "zapraszamy" z 8 sekund, później czekanie na Avasta, Comodo, gg, reszta syfu...
czyli jakieś 2-2,5 minuty trzeba czekać
Odpowiedz
#13
u mnie od powera 52 sekundy z CTM jak już napisałem tyle że ja w autostarcie mam 3 aplikacje
DW,CTM,Proces lasso,

resztę uruchamiam ręcznie
Odpowiedz
#14
No to chyba ja wygram :p.
Odpowiedz
#15
No bo robi się zamieszanie, napiszcie tylko ile sekund czy minut.... Może być w dwóch wersjach, od naciśnięcia "POWER" oraz od pokazania się ekranu powitalnego.

U mnie od pokazania się ekranu powitalnego 52 sekundy. Mam Vistę i KIS 2010.
NIS 2011, DefenseWall Personal Firewall 3
Odpowiedz
#16
od wyboru systemu windows serwer 2003 43 sekundy w autostarcie prevx DefenseWall i KeyScrambler.
Odpowiedz
#17
Od POWER : 45.32
Od Ekranu powitalnego : 35,74

W autostarcie : DWPF,LClock,LaunchTab,DoubleDesktop...
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#18
Będzie mały OT...Meir...widzę, że używasz DoubleDesktop, a może spróbujesz Desktops od Sysinternals? Jest może mniej konfigurowalny (tak gdzieś czytałem i faktycznie opcji to nie ma za wiele), ale w takim programie opcji wiele to chyba nie potrzeba, poza tym daje możliwość przełączania się na 4 ekrany. Spróbuj...przełącza się łatwo...domyślnie klawisz Alt + 1,2,3 lub 4.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#19
ignatiusdorn napisał(a):Czas mierzymy od ukazania się ekranu powitalnego po zwykłym włączeniu komputera, nie po restarcieSmile


Tak tylko, że od ukazania się ekranu powitalnego, do całkowitego uruchomienia wszystkich aplikacji autostartu, może upłynąć nawet kilkadziesiąt sekund Smile
Odpowiedz
#20
Dlatego Jurek mierzymy w 2 miejscach : od naciśnięcia Power i od ukazania się ekranu powitalnegoSmile

BTW.Dziękuję IchitoSmile...wypróbuję..
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości