Nowe wersje Returnil Virtual System
#1
Nie mam za bardzo jak przykleić tej informacji do innych wątków o RVS, w związku z tym pozwalam sobie na stworzenie nowego. Od wczoraj jest dostępna najnowsza odsłona Returnil Virtual System w wersjach Free i Home Lux oznaczona numerem 3.1.7704.5170-REL. Jak widać jest to przeskok z wersji 3.0. na 3.1 i pewnie dlatego sporo zmian, a dodatek w nazwie "REL" (release) pozwala przypuszczać, że to nie koniec i jakieś udoskonalenia pojawią się wkrótce.
Lista zmian za producentem

"Returnil Virtual System - Release Notes
RVS (3.0.6778) to RVS (3.1.7704)
Security

* Full System Scan feature (only available in paid versions) **
* Enhanced data collection reports
* Enhanced cleanup of failed installation during next installation
Usability
* New GUI language: Portuguese
* Installer uses English language by default if the language of user''s PC is not supported
* Updated Help Manual
* When web sites are opened from GUI, allow use GUI language on the sites
* When a file is moved to quarantine, mark the corresponding security message as processed
Stability
* Fixed "Unknown ()" virus detection
* Fixed Microsoft WERs: 770604423, 787724936, 804837134, 1503708804, 1512934878, 1513411900, 1526442385, 1531360683, 1553873390, 1554949418, 1557035281, 1575793065
* Changed the way of configuration discovery under virtual machines. New installations will require entering a license again as well as setting other program options
* Optimize memory/CPU usage, which is especially noticeable for commodity PCs
* Fixed installation/uninstallation issues reported by users (the case of upgrade from 3.0, the case of old and slow PCs)."

**)- info za Majorgeeks.com
Note: The new Full Scan feature is available in the Trial and purchased Home Lux, and Enterprise Premier versions only

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


------------------------------------------
edit:
No i faktycznie pojawia się możliwość skanowania systemu (niestety jakoś dziwnie jest po angielsku tylko, ale tutaj to chyba nie kłopot Smile) Poniżej screeny...
- jak widać można zdefiniować po swojemu lokalizację plików i folderów do skanowania oraz rodzaje plików [attachment=1031]
- skanowanie zaczyna się z bardzo przyzwoitą prędkością ponad pięćdziesięciu MB/s potem spada do kilkunastu [attachment=1032]
- wyniki są w dwóch zakładkach: wykryte i pominięte [attachment=1033]
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
lipa co to za antivirus bez możliwości skanowania wszystkich dysków??

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
AVTongueanda Cloud Antivirus
On Demand:MBAM Free,SuperAntispyware Free
IPS:Geswall+reguły Pro
System Restore:Comodo Time Machine
Win Worms Doors Cleaner, Seconfig
Odpowiedz
#3
Powolutku, ten soft ma potencjał.
Odpowiedz
#4
Baldys...rozczarowałeś mnie. Widać nie masz programu i nawet chyba nie zobaczyłeś zrzutu ekranu, który dałem wyżej. Oczywiście, że program daje taką możliwość po zaznaczeniu opcji "Scan defined files and folders".
Program oczywiście ma potencjał, wciąż się rozwija i może kiedyś doczekać się będzie można modułu zapory? Wtedy byłby to naprawdę wszechstronny kombajn.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#5
Dla tych, co chcieliby pozbyć się wielkiego R przy każdym ładunku systemu:
Menu Start - startup [autostart] , link do Returnila, prawym ->properties [właściwości]i dodaj:
/INST_AUTO /NOSPLASH

wygląda to tak:

rvsgui.exe" /INST_AUTO /NOSPLASH

i działa.
Odpowiedz
#6
To ma być wpis w polu "element docelowy"? Bo jak tam wpisuję (pełna ścieżka "C:\Program Files\Returnil\RVS3\rvsgui.exe" /INST_AUTO /NOSPLASH) to ten myk nie działa Sad Ani przy restarcie systemu, ani przy wyłączeniu i ponownym włączeniu.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#7
U mnie ''target'' czyli zapewne element docelowy

cała ściżka tak wygląda u mnie:
"C:\Program Files (x86)\Returnil\RVS3\rvsgui.exe" /INST_AUTO /NOSPLASH
no i kurka działa
acha, fakt, przy wklejeniu wyskoczył błąd ale to był mój błąd, nie skopiowałem /NOSPLASH, poprawiłem i śmiga jak amiga Wink
Odpowiedz
#8
Pobawiłem się wczoraj trochę ustawieniami RVS, a mianowicie opcją "Ochrona plików"na zakładce "Virus Guard". Polecenie "zdefiniuj listę" otwiera nam okno, w którym możemy dodawać całe foldery lub pojedyncze pliki, które będą dodatkowo chronione przez Returnila, a ochrona ta działa niezależnie od tego czy włączony jest System Safe czy nie.
- Pliki i foldery możemy dodawać pojedynczo korzystając z menadżera, który się otwiera lub - jeśli listę takich plików wcześniej wyeksportowaliśmy (zapisaliśmy jako plik) - importując listę.
- W oknie ukazują się nam dodane pliki lub foldery z okienkami, które możemy zaznaczyć (ochrona włączona) lub odznaczyć jako puste (brak ochrony) - możemy więc dowolnie manipulować stworzona listą.
- Ochronę wybranych plików i folderów można całkowicie wyłączyć odznaczając odpowiednie pole na zakładce Virus Guard.
Jak to wygląda w praktyce:
- włączenie ochrony np. folderu "documents and settings" całego lub użytkownika skutkuje tym, że nie uruchomi się żadna aplikacja, która wymaga dostępu do tego folderu...np. może być to zapora, przeglądarka, menadżer plików (np. FreeCommander), antywirus. Wniosek - nie zalecam takiego wyboru, chyba że zdefiniujemy dokładnie listę i będziemy mieć pewność, że nie wpłynie to na działanie żadnej aplikacji
- włączenie ochrony folderu z danymi spowoduje, że nie uruchomi się żaden plik lub uruchomi się z komunikatem błędu np. instalka programu, zdjęcie, plik tekstowy, arkusz kalkulacyjny - w tych ostatnich dwóch przypadkach dostajemy komunikat, że plik jest chroniony przed zapisem lub zaszyfrowany Smile
Jak widać jest to funkcja dość przydatna, jeśli chcemy zabezpieczyć swoje dane przed niepowołanymi oczami, zwłaszcza, że dostęp do całego RVS możemy zabezpieczyć hasłem (Preferencje/Administracja).
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#9
Korbennn...chyba w Returnilu czytają nasze posty Smile
Za Majorgeeks.com
"Changelog:
Licensing: Support for Home Classic Edition (AV only option)
Usability: Do not display splash screen when system is started
Stability: Fixed downloading of AV updates during upgrade from previous versions"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#10
ichito, w tej minucie dowiedziałem się o tym haha
czadowo
no to instalieren sich und mich
Odpowiedz
#11
Zainstalowałem...i zdziwiłem się Sad Na Majorgeeksach chyba coś musieli skopać...pewnie niechcący, bo dwa razy ściągałem instalkę (wczoraj i dziś rano) i dwa razy powtórzyło się to samo...
wersja pliku 3.1.7662.5170 (RVSWIN2008.10-1-18)
wersja produktu 3.1.7704.5170-REL
a po instalacji miałem te samą wersję, co poprzednio Sad
Na Softpedii też była instalka oznaczona tym samym numerem co na Majorgeeks.com, ale pobrany plik miał inne właściwości
wersja pliku 3.1.7662.5174 (RVSWIN2008.10-1-22)
wersja produktu 3.1.7779.5174-REL
Zobaczę, co będzie po 3 dziś już instalacji Returnila Smile

----------------------------------------------------------------
edit.:
Po instalacji pliku z Softpedii jest już najnowsza wersja...faktycznie splash-screenu już nie ma Smile
Pobieranie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Na marginesie...dziś dopiero (nie wiem, czemu wcześniej nie Smile) zauważyłem, że Returnil proponuje nieco zmodyfikowaną w stosunku do wersji Free i Home Lux wersję...nosi ona nazwę RVS 2010 Home Classica różni się od pozostałych brakiem aktywnego modułu Virus Guard . Program kosztuje 10 USD mniej, niż wersja HL i porównać go można pod względem funkcjonalności raczej do wcześniejszej wersji czyliRVS 2008 , która oferowała tylko wirtualizację. Zresztą producent opisując jego możliwości do tej wersji właśnie porównuje Home Classis

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

na dole strony.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#12
To db że nie instalowałem bo dopiero teraz ma to sens.
Ukłon
Odpowiedz
#13
Czy ktoś przyuważył że icona returnila, ta co powinna pojawiać się przy kazdym starcie systemu czasami NIE pojawia się?
zauważyłem na 2 różnych maszynach na razie, a może już tak się zdarzyło na starym lapie...nie pomne, to by dało 3 kompy.
więc?
Odpowiedz
#14
U mnie w tej najnowszej wersji (bez splash-screena) ikonka w trayu pojawia się zawsze...wcześniej zresztą też. Może masz w opcjach ukrywania ikon coś namieszane?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#15
Obszar powiadomień-> pokazuj ikone i powiadomienia [nazewnictwo może ciut różnić się bo nie wiem jak to jest nazwane w PL wersji]
zatem... powinna zawsze tam być.
Odpowiedz
#16
To Ty masz angielską Win-dę? OK...ale to nie temat...klikasz lewym klawiszem na belce w miejscu, gdzie masz aplikacje aktywne...znaczy się w trayu...wybierasz właściwości i dostajesz okienko "właściwości paska zadań i menu start"...na dole masz okienko "ukryj ikony nieaktywne" a obok przycisk "dostosuj"...klikasz i masz nowe okienko "dostosowywanie powiadomień". Tam sprawdź czy nie masz przypadkiem zabukowanej przy Returnilu opcji "zawsze ukryty". Domyślnie jest "ukryj, gdy nieaktywny" ale możesz dać "zawsze widoczny". Jak to nie podziała...to ja jestem już cały głupi Grin
------------
Poza tematem...to nie Ciebie przypadkiem widziałem na Wildersach w wątku o Returnilu? Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#17
ichito, stary, właśnie tak mam ustawione. jak na razie, czyli dziś, obyło się bez ww anomalii.
za dużo rzeczy robię na raz i nadal nie mam zainstalowanego najnowszego R; być może starczy właśnie zainstalować ostatni build i po sprawie..obaczymy potem

---------------------win7 kupiony w PL ale język ENG------------------
---------------------yhy, jam Ci to Wink---------------------------------

''The Full Scan feature is only available in purchased versions of Home Lux and Enterprise Premier. It is also available for a limited evaluation time in the Trial version. The Full Scan is not available in promotional copies.''

i już wszystko jasne Smile
Odpowiedz
#18
No to wszystko jasne...ale poczekam na odpowiedź supportu Smile
Dzięki Smile

No i doczekałem się odpowiedzi...dokładnie to samo, co napisałeś Smile
"Hello ichito,
Thank you for your interest in Returnil Virtual System 2010. The Full System Scan feature is available with purchased licensing. If you obtained your licensing through an offer or give-away, the Full Scan will not be available."
i ładnie się podpisali Smile
"With Kind Regards,
Returnil RVS Support"
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#19
Ponieważ miałem trochę "przejść" z Returnilem ostatnio, postanowiłem napisać parę uwag, które może się komuś przydadzą w trakcie użytkowania programu. Rzecz dotyczy wirtualnego dysku , który RVS może utworzyć i na którym możemy zapisywać swoje "wrażliwe" dane... dysk ten może również służyć nam do ukrywania tych danych przed innymi zastępując przy tym programy typu Hide Folders czy WinMend Folder Hidden- wystarczy w tym celu w Preferencje/Administracja zaptaszkować opcję "Włącz ochronę hasłem", a po pojawieniu się okienka wpisać swoje hasło.
Skutkuje to tym, że w dolnym prawym rogu głównego ekranu programu uaktywni się nam opcja "Zablokuj/odblokuj interfejs" - po kliknięciu tam zablokowujemy dostęp do całego programu i jedyna rzecz, która możemy zrobić to ewentualnie zaktualizować Virus Guard lub włączyć System Safe...nic więcej czyli dostęp do dysku wirtualnego również jest zablokowany, a o to nam chodzi. W ten sam sposób odblokowujemy interfejs i mamy dostęp do wszystkich możliwości programu...ale to nie koniec...bo, co kiedy musimy przeinstalować program lub go na jakiś czas usunąć? Co z danymi zapisanymi na tym wirtualnym dysku, które są przecież nie do odczytania...co z samym dyskiem, bo po instalacji na nowo RVS nie nawiąże do istniejącego już dysku, a jeśli spróbujemy to zrobić to nam go zwyczajnie sformatuje do zera. Tu kilka rad i uwag:
*Pierwsza najprostsza, to skopiować w inne miejsce dane z wirtualnego dysku przed deinstalacją...to oczywiste, ale co kiedy o tym zapomnieliśmy?...
*RVS domyślnie tworzy plik z dyskiem wirtualnym ( RVsystem.img ) w katalogu "Documents and Settings" i przy deinstalacji można go niechcący usunąć (zwłaszcza korzystając z Revo Uninstallera)... dlatego lepiej podczas tworzenia tego dysku wybrać swoją własną lokalizacjęw stworzonym do tego celu folderze (jest taka możliwość).
*Przy normalnym użytkowaniu i zapisywaniu danych na dysku nic się złego nie dzieje, ale jeśli mamy konieczność przeinstalowania programu lub odinstalowania i zainstalowania po jakimś czasie na nowo, to wtedy koniecznie trzeba skopiować plik RVsystem.img do innej lokalizacji , bo to nam zapewni, że nasze dane nam się nie stracą bezpowrotnie.
*Po instalacji RVS tworzymy znów wirtualny dysk...oczywiście znów we własnej lokalizacji...i oczywiście bez żadnych danych. I tu mamy dwie możliwości:
1 - jeśli poprzedni plik wciąż tam jest, to tworzymy ten nowy ze zmienioną nazwą...najlepiej w tej samej wielkości, co poprzedni...anazwę utworzonej wcześniej kopii starego zmieniamy na dokładnie tę samą, którą ma nowy plik ,
2 - jeśli poprzedniego pliku nie ma, bo zamiast skopiować przenieśliśmy go, to otrzymujemy nowy plik już z tą samą nazwą, co poprzedni, co ułatwia i załatwia sprawę.
*Dlaczego mówię o tych nazwach?... bo odzyskanie naszych danych z wcześniejszego dysku polegać będzie po prostu na zastąpieniu nowego pliku starympoprzez skopiowanie go do naszego własnego folderu... więc ta sama nazwa jest konieczna , bo inaczej będziemy wciąż mieć nowy, pusty dysk...i stary, z którego nie możemy dalej skorzystać.
* Po tych wszystkich zabiegach, po udanym skopiowaniu starego pliku i po zamontowaniu nowego dysku, wciąż mamy wszystkie swoje dane na miejscu Smile

Następna uwaga dotyczy instalowania programów przy włączonej ochronie Virus Guard...z własnego doświadczenia wiem, że często przy instalacji nowych programów...zwłaszcza programów zabezpieczających typu pełne anty-spyware lub antywirusy, skanery root-kitów, szczepionki, itp...Returnil czasem wykrywa podczas instalacji jakieś najczęściej fałszywe dziadostwo, przenosi je do kwarantanny i blokuje tym samym całkowicie instalację - o czym rzetelnie powiadamia komunikatem Smile Moja rada więc...wyłączcie ochronę Virus Guard na czas instalacji takich programów, jeśli wiecie, że to co instalujecie to pewny soft.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#20
Od wczoraj nowa wersja RVS Free I RVS Home Lux oznaczona jako v3.1.8774.5254-REL . Lista zmian na podstawie forum Returnila

" Change log

Stability:
* Fixed a number of rare system crashes reported by customers, and related to virtual system, virtual disk, virtual file manager
* Fixed system crash due to incompatibility with Microsoft Security Essentials on Windows XP
* Fixed system crash when a file is pasted in a remote console opened via Remote Desktop Protocol
* Fixed CPU spikes and service crashes during network communication activity
* Fixed system crash when some parts of the product have been removed manually before running the uninstaller
* Fixed service crash when quick scan is started
* Fixed installation failure when some required windows standard directories do not exist
Remote Client Management:
* Notify user when remote command has been received but ignored by the product, specifying the reason
Usability:
* Added help in German language
* Open web survey on the Returnil site when the product is uninstalled
* Updated translations to include latest GUI text changes
* Link to Returnil website added to Start Menu

Fixed Microsoft WERs:1689169950, 1700887031

The new build can be installed over your current version of RVS 2010. Thank you to all who sent in feedback and reports."

Strona domowa

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Forum

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Pobieranie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

oraz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Zwróciłem uwagę na poprawki dotyczące odinstalowania i przeinstalowania programu...miałem trochę zaskakujących doświadczeń w tym temacie. Poza tym ważna uwaga, że instalować nową wersje można na starej - poprzednio wymagane było odinstalowanie już istniejącej na komputerze. Jak będzie w nowej wersji - okaże się Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości