jaka zapora <darmowa>
#1
zna ktoś jakiś ranking?
lub co polecacie?
Odpowiedz
#2
Darmowa dobra zapora: Comodo & Outpost Free

Tutaj masz test (jeden z najlepszych):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#3
dzięki,a jaki poradnikdo tej zapory
chodzi o konfiguracje itp rzeczy
Odpowiedz
#4
Cześć...
mogę polecić Ci kilka darmowych samodzielnych zapór...tematu pakietów typu Internet Security nie poruszam, bo to osobna bajka...na temat których znajdziesz sporo tu na forum i w internecie. Wszystkie miałem lub mam, zdania mam różne, bo różne są przyzwyczajenia i oczekiwania, a Ty sam musisz coś dla siebie wybrać. No więc na ten przykład: Online Armor, PC Tools, PrivateFirewall, Comodo, Outpost (te są z modułem HIPS) albo samodzielne, klasyczne typu Filseclab Personal Firewall, Jetico personal Firewall, Sunbelt Personall Firewall, Sygate Personal Firewall.
Więcj, jak coś Ci wpadnie w oko, możesz znaleźć tu, albo poszukać samemu.
Co rankingu zapór...jest taki bardzo znany, już tu wymieniony i dla niektórych będący wyrocznią skuteczności, ale najważniejsze żeby Tobie pasowało, a rankingiem należy się tylko ewentualnie posiłkować.
Co do konfiguracji to trudno coś Ci wskazywać...na pewno znajdziesz tu sporo porad, ale najlepiej pobierać oficjalne tutoriale i przewodniki ze stron producentów.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#5
Poradniki do Comodo ->

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

oraz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


PS Jeśli zdecydujesz się na Comodo to nie instaluj HopeSurf i jego toolbara.
Odpowiedz
#6
a do jakiego OS ??
Odpowiedz
#7
To wszystko są softy do Windowsów...ale ponieważ nie używam innych OS-ów mogę się mylić, czy tylko do nich Grin
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#8
pol001 napisał(a):zna ktoś jakiś ranking?
lub co polecacie?


takie było pytanie
i nie krzyczę i nie mowie że coś jest lepsze a reszta to sit,
mam i linuksa i winde i każdy OS ma swoje zalety i wady
GrinGrin
Odpowiedz
#9
@dino777...spokojnie...to nie było o Tobie, więc się nie denerwuj na starcie Wink
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#10
pol001 napisał(a):zna ktoś jakiś ranking?
lub co polecacie?


Cześć!
Jeżeli jesteś w miarę zaawansowanym userem i nie używasz żadnego hipsa, to najbardziej polecam Ci Online Armor Free, szczególnie ze względu na znakomity monitor systemu Program Guard. Jeżeli jesteś trochę mniej zaawansowany, to możesz wypróbować PC Toolsa. Ciekawą propozycją jest także leciutki i stosunkowo prosty w obsłudzePrivatefirewall, posiadający behawioralny HIPS. Można oczywiście zastosować oddzielny HIPS np. DefenseWall, GeSWall, DriveSentry, WinPatrol lub ThreatFire i do tego zaporę sieciową bez, lub z wyłączonym monitorem systemu. Proponuję skorzystać z wyszukiwarki naszego forum.
Odpowiedz
#11
Jurek...trafiłeś w sedno...bez ironii oczywiście, całkiem serio Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#12
spoko p[rzyjacielu GrinGrinGrin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości