RE: Propozycje programów zabezpieczających na sędziwy komput
#1
U mnie na dwóch kompach siedzi Avira i Comodo Firewall bez Defense+.

Niestety, po sesji będę musiał ogarnąc domowego kompa, na którym rodzinka podbija wszechświat, ratuje dziewice przed smokami, bądź przemierza bezkresne przestworza internetu. I tu pojawia się problem... Co w miarę sprawnie będzie działać na XP, przy Duronie 850 MHz i 384 MB RAM (proszę się nie śmiać ze staruszka - dzielnie służy od 2001 roku), i człowiek niespecjalnie obeznany w temacie komþuterów, szprechający tylko po polskiemu bez większych problemów ogarnie? Na instalowanie softu na kompie mam wyłączność, więc chodzi o user-friendly przy graniu w gierki, szperaniu po sieci i robieniu przelewów. Na obecnym konfigu blaszak czasem dostaje zadyszki, więc przydałoby się coś naprawdę lekkiego.
Odpowiedz
#2
avira free do wuboru z nis 2010
to w realtime

skaner nażądanie to zainstalował bym MBAM i raz powiedzmy na miesiąc przeskanował kompa, można dołożyć drugi skaner tego typu bardzo dobry eset online scanner

dobre zabezpieczenie to tandem avira free + płatny DW ale to już trzeba się trochę pouczyć obsługi
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3
polak900 napisał(a):dobre zabezpieczenie to tandem avira free + płatny DW ale to już trzeba się trochę pouczyć obsługi


polak z całym szacunkiem ale co jest do nauki w obsłudze DW i Aviry poza ewentualną wstępną konfiguracją Aviry? poza tym ciągle tutaj wszyscy piszą, że DW jest bezobsługowy.
pomogę ci przekroczyć znaną granicę bólu.
Odpowiedz
#4
dla ciebie może nic
ale dla innych może być problem
poza tym ja nie uważam że jest to program bezobsługowy
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#5
Avira free pewnie zostanie. Myślałem jeszcze nad avastem 5, ale po przeczytaniu wątku na forum, i przypomnieniu sobie osobistych doświadczeń z poprzednią wersją zrezygnowałem. DW jest płatny, więc niestety odpada. Zresztą rodzinka potrafi złapać szoka, jak jej wyskoczy okienko aktualizacji z napisem Antivir Tongue. A jaki firewall? Jest coś lżejszego od Comodo o porównywalnej jakości?
Odpowiedz
#6
Lord Zgon napisał(a):Avira free pewnie zostanie. Myślałem jeszcze nad avastem 5, ale po przeczytaniu wątku na forum, i przypomnieniu sobie osobistych doświadczeń z poprzednią wersją zrezygnowałem. DW jest płatny, więc niestety odpada. Zresztą rodzinka potrafi złapać szoka, jak jej wyskoczy okienko aktualizacji z napisem Antivir Tongue. A jaki firewall? Jest coś lżejszego od Comodo o porównywalnej jakości?


outpost free.

chcesz DW wersję 2.56 promo? to daj na PW
pomogę ci przekroczyć znaną granicę bólu.
Odpowiedz
#7
proponuje pctools personal fw 6 jest po polsku i w testach nieźle wypada, sam go używam na win 7 i jak na razie nie ma problemu
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#8
Lord Zgon napisał(a):U mnie na dwóch kompach siedzi Avira i Comodo Firewall bez Defense+.

Na instalowanie softu na kompie mam wyłączność, więc chodzi o user-friendly przy graniu w gierki, szperaniu po sieci i robieniu przelewów. Na obecnym konfigu blaszak czasem dostaje zadyszki, więc przydałoby się coś naprawdę lekkiego.


może weź sobie zemana na przelewy albo po prostu keyscrambler do szyfrowania i po sprawie
pomogę ci przekroczyć znaną granicę bólu.
Odpowiedz
#9
zemana dobry soft popieram, tylko rodzinka czy to zaakceptuje
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#10
Ja tutaj też się dorzucę, Zemany długo używam i na stronach szyfrowanych jest bardzo czujnaSmile
NIS 2011, DefenseWall Personal Firewall 3
Odpowiedz
#11
Eh... znalazłem info na forum, że promocja jest na tą Zemanę... do wczoraj Smile Sprawdzę tego PC Toolsa i Outposta.
Odpowiedz
#12
Lord Zgon napisał(a):Eh... znalazłem info na forum, że promocja jest na tą Zemanę... do wczoraj Smile Sprawdzę tego PC Toolsa i Outposta.


Co do Zemany:
2010/01/zemana-antilogger-na-po-razkolejny-na.html
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#13
Eru napisał(a):Co do Zemany:
2010/01/zemana-antilogger-na-po-razkolejny-na.html


Dzięki. Całkiem ciekawa stronka. Będzie trzeba się jej dokładniej przyjrzeć i często odwiedzać.
Odpowiedz
#14
polak900 napisał(a):dla ciebie może nic
ale dla innych może być problem
poza tym ja nie uważam że jest to program bezobsługowy

Używam go od urodzenia...i jakoś sobie nie przypominam,żeby trzeba było w nim coś obsługiwać:p


Lord Zgon napisał(a):Avira free pewnie zostanie. Myślałem jeszcze nad avastem 5, ale po przeczytaniu wątku na forum, i przypomnieniu sobie osobistych doświadczeń z poprzednią wersją zrezygnowałem.

Wątkiem na forum się nie przejmuj Lordzie ZgonGrin...Chłopakom się nieraz mieszaSmile...bierz Avasta5 zamiast Avirki...
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#15
Lord Zgon napisał(a):Avira free pewnie zostanie. Myślałem jeszcze nad avastem 5, ale po przeczytaniu wątku na forum, i przypomnieniu sobie osobistych doświadczeń z poprzednią wersją zrezygnowałem. DW jest płatny, więc niestety odpada. Zresztą rodzinka potrafi złapać szoka, jak jej wyskoczy okienko aktualizacji z napisem Antivir Tongue. A jaki firewall? Jest coś lżejszego od Comodo o porównywalnej jakości?


Avast 5, to ciekawa propozycja. To już nie jest ten sam AV co 4.8 i jest lżejszy nawet od Aviry Smile
Tworząc zestaw powinieneś posiadać AV, HIPS, firewall i jeżeli instalujesz nieznane softy to jeszcze do testowania, wirtualny system lub przynajmniej program do wirtualizacji dysków ewentualnie Sandboxie.
Wypróbuj Avasta 5 + DefenseWall + Outpost Firewall z wyłączonym hipsem (Host Protection). Lekki, wygodny w użyciu i bardzo skuteczny zestaw zabezpieczający.

Pozdro
Odpowiedz
#16
Lord na Twoim kompie zainstalowalbym Avira free+ Comodo bez Defense+. Comodo wg mnie najlzszejszy firewall. Na pewno lzejszy od Pc-toolsa.

Sam uzywalem takiego zestawu na kompie z PIII 500, 384 RAM i dobrze chodzil. DefenseWall odpuscilbym, poniewaz masz troche za mało ramu, a nie oszukujmy sie DW tez troche zwalnia kompa np. przy rozpakowaniu plikow. Na szybszych kompach tego nie widac, ale na wolniejszych juz dosc widocznie.
Odpowiedz
#17
Jurek napisał(a):Avast 5, to ciekawa propozycja. To już nie jest ten sam AV co 4.8 i jest lżejszy nawet od Aviry Smile
Tworząc zestaw powinieneś posiadać AV, HIPS, firewall i jeżeli instalujesz nieznane softy to jeszcze do testowania, wirtualny system lub przynajmniej program do wirtualizacji dysków ewentualnie Sandboxie.
Wypróbuj Avasta 5 + DefenseWall + Outpost Firewall z wyłączonym hipsem (Host Protection). Lekki, wygodny w użyciu i bardzo skuteczny zestaw zabezpieczający.


Na tym kompie nie będę instalował dużo softu. Jeśli chodzi o multimedia, archiwizery i tym podobne programy, to mam swoje typy, więc eksperymentów nie będzie.
Avirę free i Comodo bez D+ mam teraz i czasem komp łapie drzemkę, i bardzo powoli się uruchamia.
Plan mam taki, żeby w nastepny weekend się tym zająć. Jak się z tym uporam, to podzielę sie wrażeniami, może nawet jakieś screeny zrobię, albo tabelki Smile
Odpowiedz
#18
Lekki to będzie Avast 5 + Privatefirewall ,nic lżejszego za freenie znajdziesz, to jest pewne,do tego mało kłopotliwy Smile
Odpowiedz
#19
facecik napisał(a):Lekki to będzie Avast 5 + Privatefirewall ,nic lżejszego za freenie znajdziesz, to jest pewne,do tego mało kłopotliwy Smile


Okazuje się, że Privatefirewall wcale nie jest taki lekki. Na moim kompie pobierał ponad 25 MB ramu. Co do Avasta 5, to trzeba przyznać. że jest leciutki jak piórko.
Odpowiedz
#20
Facecik ma rację...dziw, że nikt wcześniej nie zaproponował Privatefirewall. W tej chwili to jedyna zapora mająca tak minimalne wymagania
" Hardware
• 166 MHz CPU or faster
• 8 MB RAM
• 10 MB of free disk space

Software
• Operating Systems:
Windows 7, RC1
Windows Vista (all 32 and 64 bit versions*)
Windows XP (Home, Professional)
Windows Server 2003
Windows 2000 Professional

*Process Monitor component is disabled in 64 bit environments."
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości