NOD32 + Outpost ? [firewall]
#1
Witam,
Mam zainstalowanego NODa(trial) oraz Outpost Free 6.5.1. Problem polega na tym, że nie potrafię go skonfigurować. Na ikonce cały czas widnieje ''?''(no chyba, że tak ma być). Szukałam w internecie czegoś, co by mi pomogło go odpowiednio ustawić, ale nic konkretnego nie znalazłam. Jedyne co znalazłam to strasznie długie wywody na temat jego funkcji itp.(po angielsku), co nic mi nie daje, bo ja się na tym ZUPEŁNIE nie znam. Zależy mi na tym, by komputer był dobrze chroniony, a firewall dosyć łatwy w obsłudze i skuteczny.
A, i czy wersję Free można aktualizować?

Czytałam, że NOD dobrze współpracuje z Outpostem, ale jestem otwarta na wszelkie propozycje innych zestawień z tym antywirusem(wersje free).
Byłabym bardzo wdzięczna, gdyby ktoś był mi w stanie pomóc i krok po kroku opisać co i jak mam robić...Smile

( Z góry przepraszam, jeśli był już taki temat. Szukałam, ale mogłam coś przeoczyć bo jest tego naprawdę dużo)
Odpowiedz
#2
na twoim miejscu zainstalował bym CIS4 i do tego malwarebytes antimalware inaczej MBAM
cis by działał w realtime a mbam jako darmowy skaner na rządanie
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3
Cytat:
Na ikonce cały czas widnieje ''?''(no chyba, że tak ma być).

firewall policy jest ustawione na rules wizard - czyli tworzenie reguł

innymi słowami to ty "uczysz" firewall jak ma się zachowywać w stosunku do aplikacji łączących się z internetem - czy ma się zawsze pytać, zezwalać jednorazowo bądź blokować połączenie.

Cytat: Czytałam, że NOD dobrze współpracuje z Outpostem, ale jestem otwarta na wszelkie propozycje innych zestawień z tym antywirusem(wersje free).


na twoim miejscu starałbym się być otwartym na wszystkie propozycje antywirusów współpracujących z tym firewallem
pomogę ci przekroczyć znaną granicę bólu.
Odpowiedz
#4
Wypróbuj COMODO Internet Security 4
tutaj masz stronę z konfiguracją

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

w Defense + nic nie zmieniaj, dodatkowo możesz zaznaczyć "Utwórz reguły dla bezpiecznych aplikacji"
tutaj masz link do 64bitowej wersji systemu Windows:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i 32 bitowej:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#5
Rowniez polecam Comodo. Zainstalowalbym na Twoim miejscu bez defense+ z wlaczonym AV, heurystyke ustawil na sredni, a skanowanie w czasie rzeczywistym na "przy zmianach".
Odpowiedz
#6
Film z podstawowym opisem konfiguracji i omówieniem najważniejszych opcji autorstwa Pana Janka z db.pl ->

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
Dziękuję za wszystkie radySmile Na razie postaram się jakoś ustawić Outposta na podstawie tego filmiku, ewentualnie jak będę miała z nim jakieś problemy to się przestawię na Comodo.
Pozdrawiam!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości