Malware Defender za free
#1
Mam różne zdanie o forum Techsupportalert.com, ale wyczaiłem tam świeży wątek pod tytułem "Malware Defender Classical HIPS now Free!".Programu chyba specjalnie nie należy reklamować - to program legenda będący połączeniem HIPSa, zapory, menadżera procesów i jeszcze kilku innych zaawansowanych narzędzi. W teście Matosuska 90% po 148 testach , więc jako monitor systemu spisuje się świetnie.
Źródło informacji i pobieranie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wyniki testów na Matousec.com

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Plik instalacyjny jest czysty - wyniki skanowania pliku instalacyjnego (lokalizacja wygląda dość podejrzenie Smile)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Mam go właśnie na zwirtualizowanym systemie
- instalacja nie wymaga restartu komputera
- podczas procesu instalacji program pyta o to, czy może ściągnąć odpowiednie moduły zapewniające pełną kontrolę na systemem - tylko wtedy, kiedy ich nie wykryje
- do autostartu wrzuca 2 pliki: malwaredefender.exe i mdservice.exe
- zużycie zasobów jest jak na screenie [attachment=1151]
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
link nie działa chyba już
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3
MD można pobrać z tąd

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#4
O dziwo Prevx blokuje stronkę
Odpowiedz
#5
MBAM też blokuje dostęp..

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#6
Made in China więc niz dziwnego że blokują Wink
Odpowiedz
#7
Tu instalka wrzucona na mediafire(link skrócony)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Instalować tego nie będęTongue
Odpowiedz
#8
Lunatic...nie musisz Smile To bardziej ciekawostka, choć program ma spore możliwości i dobrą skuteczność. A propos pobierania...z tej lokalizacji na forum transfer był bardzo słaby i za pierwszym razem pliku nie dało się ściągnąć...poszło dopiero za drugim razem.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#9
to wersja jest chyba zcrakowana...
Odpowiedz
#10
Na marginesie...nie wiem, jak to jest, że właśnie Chińczycy stworzyli legendarne HIPSy - Malware Defender, Netchina S3 i Real-time Defender (Pro i Smart) Smile
@zord...mam te same wątpliwości, ale po restarcie komputera nie mam już programu, a wcześniej nie zwróciłem na to uwagi. Przecież normalnie program jest płatny, a tu niby taka gratka?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#11
Prducent udostępnił za free
The Malware Defender code will continue to be developed within the 360 suite. As far as I know, this means that Malware Defender will no longer be developed as a lone application.
Odpowiedz
#12
na stronie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jest wersja 2.6.0 a tu 2.7.0
mbam oficjalnej strony nie blokuje - pobierania też nie..
Odpowiedz
#13

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

""The main icon and copyright information are changed, no new features in this release."

"
Odpowiedz
#14
Jakby ktoś był zainteresowany, to jest nowa wersja oznaczona numerem 2.7.1...tu pobieramy

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Znalazłem również opis podobnego programu - Malware Defender 2009- który jest klasycznym programem rogue...znaczy się trzeba się go wystrzegać! Smile MD 2009 oznaczony jest jako program "krytyczny", a działa m.in w następujący sposób:
• zmienia ustawienia przeglądarki
• pokazuje komercyjne alerty (żąda po prostu pieniędzy)
• samodzielnie łączy się z siecią bez naszej kontroli
• pracuje rezydentnie w tle
• plik instalacyjny w odróżnieniu od oryginalnego MD zajmuje aż 34,9 MB (oryginalny tylko 1,91 MB)
Tu opis i sposób usuwania programu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A już bardziej w temacie oryginalnego MD...właśnie go odinstalowałem...nie żeby był nieprzydatny, bo jest i to bardzo...ale w moim przypadku był jak "kwiatek do kożucha" - miły i nawet przydatny, ale bardziej jako gadżet Smile Ilość funkcji i rzeczy, które program potrafi i pokazuje użytkownikowi nie ma sobie chyba równych w żadnym innym programie tego typu (HIPS + kontrola sieci) - oczywiście reguły dostępu programów, aktywne połączenia, uruchomione procesy, autostart, zaawansowane funkcje systemu, rejestr i szukanie w rejestrze po nawie, edycja rejestru, wyszukiwanie procesów i plików...i co tam jeszcze chcieć - ale po dłuższym użytkowaniu doszedłem do wniosku, że szkoda dublować funkcje, które mam w innych od dawna posiadanych programach np. Autoruns, RunScanner, Anvir Task Manager czy SystemExplorer. Ponieważ funkcji tych używam dość rzadko do okresowej kontroli systemu, nie było potrzeby by to wszystko na raz działało w tle...do tego oczywiście dochodzą możliwości zabezpieczeń, które mam - FW+AV Symanteka, Shadow Defender i SpyShelter.
Niemniej, jak ktos sie interesuje, chce posiadać skuteczny program, to zachęcam do instalacji Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#15
zainstalowałem sobie to cudo ale narazie na virtualu - wygląda na naprawdę potężne narzędzie. jak uac wyskoczył z tymi chińskimi krzakami to się chwilę zastanowiłem Smile u symanteca wygląda, że strona jest czysta, u mcafee ostrzegają przez syfem. to jest trochę podejrzane, że nagle taki soft stał się darmowy (może ma jakieś nadzienie?) ale wylądował też na softpedii więc chybamożna spać spokojnie...
pomogę ci przekroczyć znaną granicę bólu.
Odpowiedz
#16
Testuję teraz tego HIPS-a...szybkością bije zarówno DW jak i GW.
Jak ktos sie boi,że w niepowołanych rękach wyrządzi krzywdę...walimy koło kompa karteczkę z napisem : "Deny" i kto by nie korzystał-virek nie wpadnie albo jeszcze lepiej-po ustaleniu reguł przełączamy na "Silent mode".
W teście CLT : 320/340
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#17
Meir napisał(a):Testuję teraz tego HIPS-a...szybkością bije zarówno DW jak i GW.
Jak ktos sie boi,że w niepowołanych rękach wyrządzi krzywdę...walimy koło kompa karteczkę z napisem : "Deny" i kto by nie korzystał-virek nie wpadnie albo jeszcze lepiej-po ustaleniu reguł przełączamy na "Silent mode".
W teście CLT : 320/340


bardzo dobry soft
kiedy się bawiłem i miałem o nim bardzo dobre zdanie
swoją drogę kombinujesz meir z zabezpieczeniami od paru dni
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#18
320/340 w CLT to osiąga SS nawet Smile
Odpowiedz
#19
Git Facecik Smile ...ale porównaj ilość reguł i możliwości obu programów.
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#20
Meir napisał(a):Git Facecik Smile ...ale porównaj ilość reguł i możliwości obu programów.

Jakbyś nie zauważył to SS to głównie Anti-logger a nie HIPS (chociaż ma taki moduł) Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości