Bezpieczne konto bankowe
#1
Bezpieczne konto bankowe wybrane przez PCW.
Według PCW wygrywa Eurobank z aplikacją token instalowaną w telefonie..
Prawdę mówiąc nie wydaje mi się, że ten test jest wiarygodny..
Najlepsze zabezpieczenie konta moim zdaniem ma VW Bank direct.
Logowanie wymaga znania nr klienta + klucz + token i to samo podczas przelewu.. ale to moje zdanie Tongue

a tutaj tabelka z wynikami:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Korzystam z mBabk i jestem zadowolonym klientem choć według mnie najważniejsze jest zabezpieczenie systemu Windows przez wszelkimi Keyloggerami . W taki sposób logowanie na pewno stanie się bezpieczne .
Odpowiedz
#3
też mam w mBanku.. Smile ale nie uważam go za najbezpieczniejszy.. i nie używam np haseł sms-owych tylko hasła jednorazowe z karty kodów czego nie ma w tabelce z PCW.. fajnie by było gdyby w mBanku był Token nawet i płatny..
Odpowiedz
#4
Najważniejsze aby system operacyjny był wolny od malware, był dobrze zabezpieczony.Staram się przeprowadzać operacje tylko i wyłącznie ze swojego komputera, dużym ryzykiem jest logować się w kawiarenkach internetowych...
Odpowiedz
#5
Lekarstwo na keyloggery prewencja( Zemana+ Keyscrembler zaszyfruje wszystkie wstukiwane znaki i hasła do banku są bezpieczne dotyczące operacji na kompie.Smile
Odpowiedz
#6
Ja mam konto internetowe w jednym z banków, loguję się za pomocą wirtualnej klawiatury z Kacpra i hasełka mam jednorazowe Smile
Odpowiedz
#7
LikwidatoR napisał(a):Lekarstwo na keyloggery prewencja( Zemana+ Keyscrembler zaszyfruje wszystkie wstukiwane znaki i hasła do banku są bezpieczne dotyczące operacji na kompie.Smile


Potwierdzam .
Odpowiedz
#8
ja mam spyshelter i keyscrambler pro.. więc zabezpieczenie wystarczające..
ale chodzi o ten ranking.. no wybaczcie ale jak konto ma opcje mniej bezpiecznego logowania to jak może być na 1 miejscu?
Odpowiedz
#9
Ja mam zwykłe konto w WBK...internetowe mi nie jest potrzebne...przelewów żadnych nie dokonuję...za wszystko płacę gotówką...kasę wydaję na bieżąco...a przez resztę miesiąca korzystam z dobrego serca Oli i MamyGrin
c''est la vieTongue
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#10
Meir ale z tego co wiem to BZ WBK tez ma dostęp do konta przez www w standardzie.. Tongue
więc zwykłe a jednak internetowe..
Odpowiedz
#11
Dzięki Martini...nie wiedziałemTongue
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#12
Czy na pekao24 istnieje dwustopniowa / dwuetapowa weryfikacja?
Odpowiedz
#13
(28.07.2016, 07:02)korbennn napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czy na pekao24 istnieje dwustopniowa / dwuetapowa weryfikacja?
W sumie nie zastanawiałem sie nad tym, choc korzystam z tego banku od bardzo wielu lat Smile Ale piszą, że mają weryfikacje wielostopniową Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#14
W Pekao autoryzacja jest przez SMS, token programowy lub sprzętowy. Kiedyś była jeszcze zdrapka.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#15
Żadne konto nie będzie w 100 % bezpieczne , pamiętajmy że oprogramowanie tworzą ludzie , którzy także w razie czego muszą zostawić jakąś techniczną furtkę. A to właśnie zazwyczaj wykorzystują cyberprzestępcy.
Moja rada?
Korzystać z głową  to chyba najlepsze bezpieczeństwo a no  i nie dać się nabrać na jakieś dziwne maile pochodzące z niby banku.

Odpowiedz
#16
Bank dba tylko o swój system. Jego nie interesuje że klient ma zainfekowany komputer. Nie można wziąć odpowiedzialności za coś, co nie jest nasze.

Niby maile to też sprawa klienta. Klient ma się logować na stronie banku. Nie umiesz jej rozpoznać, to poproś prqcodawcę o pensję w gotówce.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#17
Cytat:Bank dba tylko o swój system. Jego nie interesuje że klient ma zainfekowany komputer. Nie można wziąć odpowiedzialności za coś, co nie jest nasze.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ostatnio wpadkę zaliczył BZWBK wyłączając kody SMS dla usługi przelew24 (pay-by-link). Po uzyskaniu loginu i hasła przestępca mógł dokonać transakcji.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Oczywiście banki zasłaniają się, że to wina klienta. Jednak bank nie powinien obniżać poziomu bezpieczeństwa. Przykładowo eurobank zaleca używanie programu Trusteer Rapport, który chroni przed phishingiem.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Karty zdrapki, tokeny sprzętowe to przeżytek. W wypadku gdy podany dane do logowania na złej stronie (bo nie sprawdzimy adresu) to nie wiemy co dokładnie autoryzujemy. Gdy używamy sms-kodów to w smsie jest informacja o zmianie numeru telefonu/ustawieniu limitów/dodanie zaufanego odbiorcy. Zakażenie telefonu (w przypadku androida) jest możliwe po ręcznym wyłączeniu ochrony przed instalowaniem aplikacji spoza google play.
Odpowiedz
#18
(30.07.2016, 11:50)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Niby maile to też sprawa klienta. Klient ma się logować na stronie banku. Nie umiesz jej rozpoznać, to poproś prqcodawcę o pensję w gotówce.

Trzymanie w domu  w skarpecie forsy to też już nie jest bezpieczne , banki złodzieje okradają a co dopiero domy.
No chyba że masz sejf , domu pilnują strażnicy uzbrojeni jak oddział SWAT , i do okoła płot  kolczasty i kamery.

Według mnie token sprzętowy był niezły , właśnie kody sms zapewne gdyby chcieli też by przechwycili.

Odpowiedz
#19
Karty zdrapki i tokeny wciąż są potrzebne i przydatne. Wedlug mnie, niektórzy ludzie nie są tak odpowiedzialni jak być powinni. Klienta mBanku sąd faktycznie rozgrzeszył i tenże sąd... zwalił całą winę na bank (moim zdaniem najgorszy wyrok jaki mógł zapaść - to tylko rozzuchwali głupców).

Czy Wy naprawdę nie rozumiecie że bank nie weźmie odpowiedzialności za to, co wpada na waszą skrzynkę mailową? Twój komputer jest Twój, ty masz zadbać żeby wejść na prawidlową stronę i tam się zalogować. Ba, system bankowy jest tak skonstruowany, że nawet jeśli Ty zlecisz przelew za 100 zł, a ZeuS zmanipuluje dane i wyśle od komputera klienta do systemu zlecenie na sto tysiecy, to obowiazkiem klienta jest sprawdzić podsumowanie przelewu i komunikat SMS z kodem. 

Wejdziesz na phising, podasz dane - Twoja wina. Dobra wola banku że Ci odda skradzione pieniądze. Ale nie powinien, bo bank to nie jest instytucja charytatywna, tylko biznes bez miejsca na czułe słówka i gesty.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#20
Tu masz dużo racji i się z Tobą zgodzę. To gdzie się logujesz to jest w w interesie klienta banku , dbanie by nie logować się do strony spreparowanej.
Dbanie o bezpieczeństwo komputera także leży po stronie klienta  i tu nie ma tłumaczenia.
Jeśli korzystamy z e banku na komputerze gdzie jest jakiś syf to  musimy być tego świadomi , że możemy paść ofiarą wyłudzenia.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości