BufferZone Pro Free
#1
BufferZone Free wykorzystując technologię wirtualizacji, aplikacja ta tworzy bezpieczne, wirtualne środowisko, w którym możemy uruchamiać dowolne programy bez obaw o to, że zainfekują one lub w inny negatywny sposób wpłyną na nasz system. Brzmi to nieco abstrakcyjne, opiszmy więc, jak wygląda korzystanie z BufferZone''a.

Po instalacji w Polu systemowym pojawia się ikona programu. Jej kliknięcie otwiera główne okno, w którym znajdziemy informacje o chronionych programach i różne opcje konfiguracyjne. Domyślnie do "strefy buforowej" dodawane są popularne aplikacje łączące się z Siecią, wykryte automatycznie podczas instalacji. Sama "strefa" jest niewidoczna, jednak aby ułatwić orientację, każdy program w niej uruchomiony otoczony jest czerwoną obwódką.

Działanie aplikacji uruchomionej w "strefie" nie wpływa na system - dotyczy to nie tylko np. pobieranych przez nią plików, ale także konfiguracji jej samej. Program działający w "strefie" nie zdaje sobie sprawy z jej istnienia - ma pełen dostęp do dysku czy Rejestru, choć w rzeczywistości żadne zmiany nie są tam zapisywane. "Strefę" można "oczyścić", i to na dwa sposoby: przenosząc aplikację do "normalnego" systemu lub usuwając wszelkie ślady jej działalności. Należy wobec tego uważać - dokument utworzony przez program działający w "strefie" można niechcący zniszczyć. W menu kontekstowym Eksploratora umieszczono jednak pozycje umożliwiające łatwe przenoszenie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


pobieranie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
a jakie są różnice pomiędzy wersją free a Pro?,nie tak dawno używałem tego softu i jest bardzo dobry,ale u mnie były problemy z jego działaniem,nie pamiętam co się działo.

EDIT: link z porównaniem wersji Pro i Free

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


lipa bo nie można dodać do piaskownicy innych przeglądarek niz IE... program dla mnie odpada na starcie,bo kto teraz używa IE

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
AVTongueanda Cloud Antivirus
On Demand:MBAM Free,SuperAntispyware Free
IPS:Geswall+reguły Pro
System Restore:Comodo Time Machine
Win Worms Doors Cleaner, Seconfig
Odpowiedz
#3
to masz porównanie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#4
Jeżeli tylko ie to porażka na całej linii
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#5
tylko ie uruchamia się standardowo w piaskownicy wszystkie inne da się uruchomić z prawo kliku Tongue
Odpowiedz
#6
To już lepiej
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#7
a można ustawić w programie,że np Google Chrome był automatycznie uruchamiany w piaskownicy czy tylko prawoklik zostaje?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
AVTongueanda Cloud Antivirus
On Demand:MBAM Free,SuperAntispyware Free
IPS:Geswall+reguły Pro
System Restore:Comodo Time Machine
Win Worms Doors Cleaner, Seconfig
Odpowiedz
#8
tylko z prawokliku w płatnej wersji sie tylko da ustawic na stałe
Odpowiedz
#9
Od godz. 6.00 1 grudnia 2010 do godz. 6.00 1 stycznia 2011 producent udostępnia najnowszą wersję BufferZone Pro v. 3.41 za darmo.
Licencja jest roczna, tylko dla domowych użytkownikówi zawarta jest już w pliku instalacyjnym(Trustware Forum support included).
Więcej w tym wątku

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#10
Niedawno pojawiła się nowa wersja tej darmowej piaskownicy BufferZone PRO 3.42-02
Odpowiedz
#11
program nawet fajny i od razu po zainstalowaniu wirtualizuje programy z wbudowanej listy ale twórcy za wolno go rozwijają ostatnia wersja powoduje BSODy na 7 sp1 i niestety nikt się nie kwapi żeby to naprawić
Odpowiedz
#12
no i nie działa na 64 bit
Odpowiedz
#13
No nie działa.....a miała działać ?
Wsparcie dla x64 będzie dopiero od wersji 4.
Napisane jak byk na ich stronie.
Odpowiedz
#14
Kilka dni temu zainstalowałem sobie BufferZone Pro aby go potestowac, zobaczyc jak sie sprawuje. Niestety program nawalił już na drugiej próbce malware''u.
Teraz mam problem w ocenie tego programu. Z jednej strony bardzo prosty w obsłudze i z przydatną ochroną urządzeń wymiennych. Z drugiej jednak strony ochrona tego programu moim zdaniem nie jest tak dobra jak byc powinna.
Dlatego prosiłbym użytkowników, którzy program testowali, użytkowali o opinie na jego temat: jak się u was sprawował i czy mimo wszystko warto z niego korzystac.
...
Odpowiedz
#15
program jest niezły po odpowiednim ustawieniu ochrona jest już lepsza
interfejs programu jest ładny i schludny i zaraz po instalacji zabezpiecza przeglądarki komunikatory itp
niestety program jest już od jakiegoś czasu nie rozwijany ma problemy z windows 7 sp1 zapisy na bete były już ponad pół roku temu i nadal nic
Odpowiedz
#16
No właśnie , przecież w nowej wersji miało być wsparcie x64, a nadal cisza i szkoda....
Odpowiedz
#17
Cóż, dali go za free to i pieniędzy brak na rozwój ,aktualizacji brak , niby zrobili 4 ale to ciągle beta i nie wiadomoczyi kiedy powstanie
Odpowiedz
#18
Dzięki zord za opinięSmile
...
Odpowiedz
#19
Mam pytanie dot. tego programu. Czytając forum widziałem, że sporo osób spisało go na straty itd., lecz wczoraj zainstalowałem go i o dziwo wszystko ładnie chodzi, mimo, że to win 7 sp 1. Nie ma żadnych błędów w działaniu aplikacji, trzyma szczelnie programy z dala od systemu Wink i tutaj pojawia się pytanie, czy program jest jednak wart zainteresowania, czy jest on rozwijany no i czy skuteczny?
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#20
Skuteczny jest na pewno bo testy CLT przechodzi 8/10, czy rozwijany - chyba nie.
Masz kilka innych podobnych, rozwijanych i bardziej skutecznych myślę. ( DefenseWall, Sandboxie, Shadow Defender, WTF).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości