Win7 - jak "naprawić" obszar powiadomień?
#1
Mam problem...a właściwie ma problem mój syn, który prosił żeby coś poradzić. Niestety nie znam W7, więc opisuję rzecz tutaj. Win7 to wersja Professional 32-bitowa...całkiem legalna pozyskana z uczelni. Problem polega na tym, że syn coś grzebał w ustawieniach pulpitu, paska zadań i obszaru powiadomień. Efekt jest taki, że programy, które stale tam były widoczne (pole rozwijane ze strzałki) nie są tam obecne - znaczy się ich ikony (chodzi o Bullguarda, Immunet Protect i Zemanę). Do tego dochodzi problem z uruchomieniem internetu - trzeba uruchomić Bullguarda z jakiejś ikony (pulpit lub menu start) i dopiero po jego uruchomieniu wyskakuje komunikat, że zapora "zezwoliła" na ruch sieciowy. Podobnie "z ręki" muszą być uruchamiane 2 pozostałe programy.
To wszystko jest o tyle dziwne, że jak sprawdzał syn, to te trzy programy ładują się normalnie w autostarcie, a ich procesy są uwidocznione wśród działających procesów...tylko samych programów jakby nie było. Syn mówił, że próbował zmiany konfiguracji obszaru powiadomień, ale żadne nie przywracają stanu poprzedniego na stałe - po restarcie wciąż jest to dziwne zachowanie. Wygląda mi to, jakby zostały skasowane jakieś pliki czy ustawienia związane z tym obszarem, albo stale kasowała się pamięć obszaru powiadomień.
Będę wdzięczny za jakieś porady.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Jakoś nie wierzę, żeby przez zabawę w ustawieniach pulpitu i pasku zadań programy się niepoprawnie uruchamiały = musiał jeszcze gdzieś majstrować Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#3
Może "Przywracanie systemu Windows" sprzed jego zabawy ? Tongue
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#4
Zdalnie ciezko tutaj cokolwiek doradzic, o ile efekt opisanych zmian jest spowodowany faktycznie ''zabawa'' w systemie a nie skutkiem dzialania jakiegos malware.
Ratunkiem moze byc przywracanie systemu lub odtworzenie go za pomoca wczesniej utworzonego obrazu (programy do image backupu). Kompleksowy schemat dot. przywracania systemu z image backupu nie raz uratowal mnie od ponownego dlugotrwalego procesu: instalacji systemu + aktywacji + instalacji aktualizacji + instalacji oprogramowania (kilka-kilkanascie godzin z glowy, a przeciez ten czas moznaprzeznaczyc na cos przyjemniejszego niz siedzenie przed kompem i wgrywanie programow Wink )
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości