Returnil System Safe 2011
#1
Jak widać Returnil nie śpi, bo oprócz RVS 2011 Lite BETA i Returnil Multi-Snapshot (oba programy na forum) opublikował niedawno nowy produkt pod nazwą Returnil System Safe 2011 RC1 , którego oficjalny download prowadzi na Majorgeeks.com do wersji pod nazwą Returnil System Safe Pro 2011 BETA 3.2.9815.5359-RC1i ma tam wysoką notę 4,70 na 5. Mimo zmiany nazwy, nie jest to całkiem nowy produkt - RSS bazuje na RVS 2010, niemniej zmian jest sporo, ale klika najważniejszych to m.in.:
* re-branding do "Returnil System Safe" (oczywiście Smile)
* zmiana interfejsu ( nowość ) - nieco inaczej zbudowane menu poszczególnych funkcji i ustawień w porównaniu do RVS, zmiana w systemie powiadomień oraz menu z ikonki w trayu
* System Restore( nowość ) - funkcja, która według opisu pozwala na podglądnięcie statusu monitora pod nazwą Real-time Restore Analysis a ponadto do przywrócenia systemu do wcześniejszego stanu lub przywrócenia pojedynczego pliku z migawki
* możliwość przywracanie pełnego systemu z automatycznym wykrywaniem niezainfekowanej wcześniejszej wersji
* Cloud Protection( nowość ) czyli zintegrowanie istniejącego wcześniej modułu Virus Guard z chmurą, co pozwala na nowocześniejszą i sprawniejszą analizę zagrożeń (w tejchwili chmura działa w ograniczonym zakresie, ale wkrótce ma osiągnąć pełną szybkość i funkcjonalność)
* Repair( nowość ) - nowy ujednolicony proces do detekcji infekcji łączący kwarantannę i operację przywracania
* update silnika antywirusa do wersji 4.6.1
* kilka zmian zwiększających szybkość i funkcjonalność aktualizacji
* przywracanie pliku z kwarantanny do wybranej lokalizacji
* dodano więcej szczegółów do logów Virus Guarda
* moduł Anti-Execute( nowość ) - oznakowanie jako zaufane systemowych serwisów, ale tylko z realnego systemu
* funkcja ( nowość ) chroniąca RSS przed zmianami dokonanymi przez szkodliwe oprogramowanie m.in. przed atakiem przez obejście(funkcja domyślnie jest włączona)
* integracja z systemowym Centrum Zabezpieczeń ( nowość )
* wykluczenie folderów roboczych RSS przed backupem/przywracaniem za pomocą narzędzi Windowsowych lub innych obcych programów
* zmiany i nowości w module Remote Controldla klientów biznesowych
Jak pisałem zmian jest sporo i trudno je tu wszystkie wyłuszczyć - pełna lista zmian i nowe funkcje znajdziecie tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie instalowałem jeszcze u siebie RSS...póki co wciąż bazuję na Shadow Defender...ale nowy produkt Returnila wygląda niezwykle ciekawie. Poza tym...tak sobie myślę...w sytuacji kiedy słuch po twórcy SD zaginął, kiedy Comodo nie rozwija już Comodo Disk Shield, a na rynku pozostał właściwie tylko tajemniczy chiński Virtual Protect oraz Wondershare Time Freeze - na szczęście wciąż rozwijany choć tylko jako nowa wersja, a nie linia produktów - Returnil ze swoimi trzema nowymi produktami wyrasta na lidera wśród programów służących do wirtualizacji systemu/dysków oraz backupu/roll-backu. Czy wszystkie programy będą rozwijane jako osobne linie - nie wiadomo, czy wszystkie ujrzą światło dzienne jako produkty stabilne również nie wiadomo...należy jednak chyba wierzyć, że tak i że atrakcyjność i funkcjonalność produktów Returnila przysporzy mu nowych użytkowników również w Polsce.
Wątek na Wildersach

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Download

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Manual (ang.)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Ależ się rozkręcają chłopaki [być może dziewczyny też lol]
pozostaje kwesti $ - czy bd wersja free...oby.
Odpowiedz
#3
Wyszła kolejna wersja BETA RSS 2011 - Returnil System Safe (3.2.9914) RC1A . Lista zmian:
* Virus GuardFixes
o Fixed service crashes when A/V updates are downloaded
o Fixed inability to re-enable real-time protection after new A/V update has been received
o Reduced CPU usage during certain operations
* Virtual Mode Fixes
o Fixed BSODs and other errors that occur for mount, unmount, or remount of virtual disk on Windows Vista
o Fixed BSOD that may occur right after entering into Virtual Mode
* File Manager
o Save folders recursively
o Delete absent files when saving to real disk
o Honor special file types (like hard links)
o Display progress when files are copying
* Start Virtual Mode
o Prevent destroying of real disk when Virtual Mode is active
* Usability User Interface
o Added support for Microsoft Active Accessibility (MSAA)
o Enhanced Protection Sensitivity control
* Localization
o Added support for right-to-left languages
* Maintenance
o Passed Microsoft Windows Software Logo Program testing

Żródło

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
Mike: ''Multi-disk virtualization is available in RVS Lite 2011 Beta, but it will not have a freeware version.''

i tylko tyle mi trzeba do nieszczęścia...choć przeczuwałem że za postęp trzeba bd zapłacić...w sumie kiedy nie trzeba...
Odpowiedz
#5
Kolejna wersja z 16 sierpnia oznaczona Returnil System Safe Pro 2011 BETA (3.2.10006) RC2 . Lista zmian za producentem
*Virus Guard
Fixed a number of issues related to integration with cloud protection
Fixed product recovery in the case of manual corruption of A/V updates
* Virtual Mode
Virtual Disk
Changed default disk type to FAT32 to minimize impact of the virtual disk to the rest of the system
Fixed deletion of virtual disk under Windows Vista
* System Restore
Fixed file restoration in the case of reconfiguration of disk partitioning scheme
* Usability
Added an option to configure status of protected system: Either new model or backward compatible model (Preferences / Administration)
Added "System Requires Attention" product status, which becomes active when there is a recommended action to perform by user
Fixed GUI crash when progress window is displayed multiple times.

Źródło informacji

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Pobieranie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#6
Nie minęło 2 dni i mamy już następną wersję niemal że stabilną Smile Oznaczona jest jako Returnil System Safe 2011 v3.2.10100.5394-REL1 i na stronie producenta zastąpiła RVS 2010, stając się tym samym oficjalnym produktem ...to pierwsza spora zmiana. Druga...dobra dla użytkowników...jest taka, że RSS 2011 jest dostępny w trzech wersjach:
Free (for home)- za free
Pro (for home)- za 39.95 $
Pro- za 40.36 $ (41 centów różnicy daje nam dodatkowo opcję zdalnej kontroli online i pełne komercyjne zastosowanie)
Porównanie wersji

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Lista zmian w stosunku do wersji poprzedniej (za producentem)
"*Virtual Mode
Fixed preserving of VM settings after upgrade from 3.1
* System Restore
Fixed recursive full restore suggestions that may occur in some cases
* Usability
Enhanced application responsiveness during upgrades from 3.1 to 3.2. Prevented application hangs under very heavy system load scenarios
Changed popup style for A/V updates to match style of other popups in application"
Pobieranie
wersja free

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

wersja Pro

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Następna dobra wiadomość od Returnila, która powinna podnieść notowania jego produktów wśród użytkowników jest taka, że 18 sierpnia 2010 Returnil otrzymał tytuł "VB100 Award"w sierpniowym zestawieniu Virus Bulletin. Jak pisze producent
" Detects 100 percent of WildList viruses with zero false positives
Returnil, a leading provider of Windows security software, today announced that its product Returnil Virtual System has received the VB100 award from Virus Bulletin in the August 2010 comparatives. (...)"

Źródło informacji

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#7
W tej minucie odczytałem - extra wiadomości!

Akurat po moim przejściu na SD...kurka, jeśli Tony dłużej zabawi nie pozostanie nic innego tylko powrót syna marnotrawnego do Returnila, w końcu związek 10miesięczny zobowiązuje Wink


ichito, widzę że Ty też lol
Odpowiedz
#8
Cytat: 3.2.10143

Usability
New languages: German and Japanese


Spodziewałem się tego wydaniaCool

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#9
Witam!
Mam parę pytań odnośnie tego programu, pierwszy raz go zainstalowałem i jestem kompletnym laikiem.
1 pytanie:
Do czego służy funkcja file protection w panelu VIRTUAL MODE. I co oznaczają funkcje w zakładce settings
2 pytanie:
Jaka jest skuteczność programu antywirusowego
3 pytanie:
Czy program w wersji darmowej jest wystarczający, pod względem skuteczności. Czy okrojony jest z ważnych elementów.
4 pytanie:
W czasie trwania sesji Virtual Mode, czy jest możliwość zapisania na dysku trwale plików, które nie ulegną wykasowaniu, podczas cofania sesji.

Pozdrawiam!
Odpowiedz
#10
Wybacz, że napiszę skrótowo, ale mam chwilę tylko...
ad.3 - porównanie wersji - we free są najważniejsze rzeczy, a pozbawiony jesteś m.in. możliwości przywracania systemu (to inna funkcja niż wirtualizacja), zdalnej kontroli, wsparcia technicznego, antywirusa w chmurze (w klasycznej postaci go masz). Trudno do końca powiedzieć, czego w wersji freenie ma, bo to się zmieniało w czasie w trakcie rozwoju RVS 2010 i RSS 2011 - najbardziej aktualne rzeczy były wykazane w opisie funkcji w podręczniku, który od niedawna jest w wersji on-line

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Możesz poczytać również na temat ochrony folderów i niektórych funkcji w tym wątku na forum

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ad.2 - tu masz chyba jeden z nowszych testów

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- widnieje już w nim Returnil, choć kiedyś był tam F-Prot, który został zaimplementowany do RVS 2010 czyli poprzednika RSS 2011. Może antywirus nie jest najwyższych lotów, ale F-Prot o ile pamiętam bazował na silniku F-Secure i do programu, którego główną funkcja jest wirtualizacja systemu, nie musi być wg mnie nic lepszego...przecież to tylko uzupełnienie ochrony Smile
Odnośnie skuteczności RSSi jego antywirusa to masz tu część dyskusji na ten temat

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(posty 38-40).
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#11
Dzięki ichito za odpowiedź. Smile
Przejrzałem internetową pomoc i...no właśnie, tam jest napisane, że wirtualny dysk jest dostępny dla wszystkich wersji, niestety tak nie jest. Czy to jest jedyna taka opcja, gdzie można zapisać w czasie wirtualizacji nowe pliki tak żeby nie zginęły podczas przywracania?
No i nie można usuwać znalezionych zagrożeń przez antywira, szkoda :/

P.S.
Jest wirtualny dysk, trzeba tylko zarejestrować darmową wersję Cool
Odpowiedz
#12
Zasad jest prosta...ponieważ RSS wirtualizuje tylko dysk systemowy, musisz sobie wyrobić nawyk, żeby zapisywać wszystkie pliki (własne dokumenty czy te ściągane z sieci) na innym dysku niż C...omijasz wtedy problem "zniknięcia" plików. Niemniej trzeba pamiętać, że dotyczy to wszelkich danych koniecznych zapisywanych na dysku C - aktualizacji systemu, programów do zabezpieczeń, itp. w związku z tym raz na jakiś czas należy przejść do rzeczywistego systemu i zaktualizować to, co jest konieczne Smile
Wirtualny dysk możesz za to potraktować jak swój prywatny, chroniony "kontener" na prywatne dane...w tej roli się sprawdza po ustanowieniu hasła Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#13
ichito, w takim razie jak nie wirtualizuje pozostałych dysków, czy można dodać całą partycję do file protections w virtual mode?...
Odpowiedz
#14
Nie wiem...nigdy nie próbowałem w Returnilu dodać cały dysk jako plik...ale możesz zaryzykować. Tylko w jakim celu? Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#15
Takie moje rozmyślenia, nie koniecznie mądreSmile...
Dzięki za pomoc ichitoSmile
Pozdrawiam!
Odpowiedz
#16
I kolejna nowa wersja oznaczona jako 3.2.10303 . Lista zmian za producentem:
" Virus Guard
Fixed repairing of locked files
System Restore
Fixed an issue with displaying truncated snapshots names
Fixed an issue with incorrect restore analysis results in extreme cases
Usability
Corrected empty repair dialog as seen on slower PCs

New languages: Portuguese (Brazil), Russian, Polish(other languages coming soon, if you want to help, let us know)"
I nareszcie jest po polsku! Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#17
Cóż, zainstalowałem sobie. Chcę zarejestrować kopię Pro, ale nie mogę. Niby mam poczekać na odpowiedź serwera, ale ona od 2 godzin nie przychodzi.
Odpowiedz
#18
Spokojnie...miałem kiedyś podobnie i nawet po 2-3 razy ponawiałem rejestrację. Czekałem chyba cały dzień nawet...w końcu przyszło Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#19
W końcu przyszedł email aktywacyjny, potwierdziłem rejestrację ale wciąż jest wersja free.
---
Po restarcie licencja została dodana Smile.
Odpowiedz
#20
Na Giveaway of the Day jest dzisiaj promocjaReturnil System Safe 2011 Pro .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości