PCTools Firewall Plus 7.0.0.50 Beta \ Koniec darmowej zapory
#1
Cytat: Hi All,

We are happy to announce the release of PCTFW v7 Beta:

What’s New in this Version:

1. User modes have been removed - there is no Normal/Expert user modes anymore. It''s one mode that is simple to understand for normal user and has advanced options for advanced users.
2. We have added more Extensive Security Permission (ESP) - Improved the produce Self Protection.
3. Improved the ''look and feel'' of the Application rules.
4. More informative pop ups.
5. Different ''look and feel'' for Profiles (not so different just a little).
6. Network shows adapter information and adapters can show which network is connected to them.
7. Fixed BUGs of previous version


Link:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#2
A ja już zwątpiłem! O ja niewierny! Po tym w jaki sposób podchodzą do rozwoju nie zainstaluję w najbliższym czasie bo stracili u mnie noty, ale nie wykluczam zmiany podejścia w przyszłości; bd obserwował...
Odpowiedz
#3
Noo, a ja już myślałem że Symantecowi i firewall się nie spodobał.
Odpowiedz
#4
Czyli każda kolejna wersja będzie wychodzić co rok..
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#5
Ciekaw jestem jak nowy tryb Normal/Expert oraz podniesienie poziomu własnej ochrony zapory PC Toolsów wpływnie na wyniki u Matouska...i kiedy tę nową zaporę tam przetestują. Z opisu wygląda, że ma być skuteczniejsza i łatwiejsza w obsłudze dla mniej zaawansowanych.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#6
PCTools byl dobrze rokujaca aplikacja bazujaca na (wykupionym) kodzie francuskiego firewall''a Look''n''Stop (czasy Symanteca).
Niestety kwestia czasu bylo kiedy Symantec zrobi ze swojego FW kombajn. W efekcie otrzymujemy oprogramowanie ktore dostosowane jest to potrzeb wiekszosci, podazajace za fala testow, ktorych zaliczenie na 100% gwarantuje popularnosc marki i ew. napedza sprzedaz. I tak wlasnie z ultra lekkiego LnS, Symatec zrobil cos ciezszego (w kwietniu testowalem zuzycie zasobow w lab. warunkach m.in. wersji PC Tools''a v6.0.0.88).

Nie mowie ze PCTools jest gorszy, martwi mnie jedynie kierunek rozwoju jaki firma gigant narzucila developerom, ktorzy pracuja nad tym projektem. Byc moze bedzie to kolejna dobrze zapowiadajaca sie aplikacja zniszczona przez producenta, badz tez rynkowy hit... czas pokaze.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#7
oczywiste jest że po fuzji z Symantekiem Pctools będzie tylko cieniem
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#8
Mechanizmy rynku są bezlitosne. Symantec pozbył się konkurenta, a ludzi pozbawił alternatywy.
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#9
Creer napisał(a):PCTools byl dobrze rokujaca aplikacja bazujaca na (wykupionym) kodzie francuskiego firewall''a Look''n''Stop (czasy Symanteca).
Niestety kwestia czasu bylo kiedy Symantec zrobi ze swojego FW kombajn. W efekcie otrzymujemy oprogramowanie ktore dostosowane jest to potrzeb wiekszosci, podazajace za fala testow, ktorych zaliczenie na 100% gwarantuje popularnosc markii ew. napedza sprzedaz. I tak wlasnie z ultra lekkiego LnS, Symatec zrobil cos ciezszego (w kwietniu testowalem zuzycie zasobow w lab. warunkach m.in. wersji PC Tools''a v6.0.0.88).


Te słowa Creera sprzed 2 tygodni były jak proroctwo...PC Toolsy właśnie poinformowały o zamknięciu linii rozwojowej samodzielnej zapory i rekomendują teraz PC Tools Internet Security (trochę więcej w komentarzach na ten temat na blogu). I tu mamy nieco zamieszania, ponieważ na forum PC Toolsów pojawiła się wczoraj kolejna beta PC Tools Firewall v7.0.0.77 Beta , a komentarz do niej AChena jest następujący
"Fixes in this version include:
This verison is based on a version that scored 97% in the Matousec test and we resolved the issues discovered by Matousec."

i to drugi fakt z przerpowiedni Creera - zwyczajnie podrasowano starą wersję pod testy Matouska, żeby miała w nich dobry wynik. Czy w takim razie najnowsza beta da szansę na powrót samodzielnej zapory?...chyba nie i w dyskusjach raczej panuje przekonanie, że to tylko raczej badanie możliwości samodzielnego składnika kombajnu IS.
Download

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Oczywiście ściągnąłem tę wersję...choćby na pamiątkę Smile ...zresztą są opinie, że jest stabilna i wszystko w niej działa sprawnie.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#10
Tak to jest jak potężna firma zabezpieczająca nie potrafi stworzyć samodzielnego produktu mogącego konkurować z darmowymi produktami ,podkupuje produkty konkurencji i niszczy ich darmowe wersje.Tak było z legendarnym Sygate firewall ,tak stało się teraz z produktem równie dobrym.Smutne ale prawdziwe , dlatego nie lubię tej firmy i nigdy nic od nich nie kupię.
Odpowiedz
#11
PC Tools Firewall Plus już nie będzie rozwijany

Korporacja Symantec, która przejęław 2008 roku firmę PC Tools, nie będzie dalej rozwijać zapory PC Tools Firewall Plus. Jest to kolejny znany bezpłatny firewall firmy przejętej przez korporację Symantec, który kończy swój żywot.

W 2005 roku Symantec przejął firmę Sygate Technologies, producenta popularnego, bezpłatnego programu Sygate Personall Firewall. Obecnie na boczny tor odchodzi PC Tools Firewall Plus, dla którego rekomendowanym przez producenta zamiennikiem jest PC Tools Internet Security. Niestety jednak ten "zamiennik" bezpłatny już nie jest.

Firma Symatec w ciągu ostatnich 5 lat przejęła m. in.: Veritas, Sygate Technologies, WholeSecurity, Bindview, IMlogic i PC Tools.

Źródło:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#12
Yyyyy...jakby to VenomX powiedzieć....wiemy to już...było na blogu Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ale swoją drogą dobrze, że DP zamieściły tę informację, choć było o tym wcześniej info u nich w opiniach na temat zapory Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#13
Szkoda, że PC Tools Firewallnie będzie już kontynuowany.SadTo była bardzo dobra zapora. Bardzo ją lubiłam. Odinstalowałam ją, jak się dowiedziałam, że nie będzie już wspierana. Szkoda, że utworzyli ten pakiet PC Internet Security, potrzebuję tylko zapory. Czy jak się instaluje ten pakiet, to można wybrać, co się chce zainstalować?
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#14
@Joa...skąd takie wieści...przecież niedawno wyszła nowa wersja PC Toolsów? A Symantec ogłosił jakiś czas temu, że wycofuje się z tej decyzji.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#15
Ichito , serio? To jak znudzi mi się obecna zapora, którą też lubię, to zainstaluję ponownie Pc Tools Firewall . Ichitodzięki za dobre wieści.Cool

Tylko, żenie mogę używać wersji bety tej zapory, bo wtedy mi internet się wiesza.None2


Edit: Ichitobardzo Ci dziękuję, że napisałeś, że ta zapora nadal jest wspierana. Dzięki Tobie znów mam ulubioną zaporę.Cool
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#16
Nie no.. .Właśnie zainstalowałem tą zaporę i muszę przyznać, że w stosunku do wersji 6 jest naprawdę dużo ładniejsza i łatwiejsza w użyciu Grin
Microsoft Security Essentials | Windows 7 Firewall | KeyScrambler Personal | Malwarebytes' Anti-Malware | Hitman Pro
Odpowiedz
#17
Niestety muszę przyznać, że w działaniu tej zapory jest coś dla mnie niezrozumiałego...chodzi o powiązanie między komunikatem o uruchamianiu nowej aplikacji (żółte okienko), a przydzieleniem tej aplikacji automatycznych reguł do sieci. Powinno być tak, że osobno jest komunikat o nowym procesie/aplikacji a osobno o próbie uzyskania dostępu do sieci...PC Tools FW tak jednak nie robi i trochę przypomina mi w tym zaporę systemową w W7.
Kiedy przyzwolimy na uruchomienie aplikacji zapora automatem przydziela reguły przychodzące na "zezwól zaufanym" (żółty punkt czyli jest na "białej liście") a wychodzące na "zezwól na wszystko" (zielony)...i o ile chodzi o przychodzące to w sumie OK, to z wychodzącymi już wg mnie nie.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#18
a co w kwestii zamrażania systemu? Dalej tak ten FW robi?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#19
Nie Plati...nie zauważyłem żadnych wpadek typu zamrożenie systemu, ekranu, startu systemu czy zaburzeń pracy AV...a jest nim Avast, z którym kiedyś zapora miała problemy. O zużyciu zasobów pisałem w innym wątku...cytat:

PC Tools Firewall Plus v. 7.0.0.111
Zapora wrzuca do autostartu 2 procesy:
- 00PCTFW (PC Tools FW GUI)
- PC Tools Firewall Plus (PC Tools FW Plus service)
Zużycie CPU, HDD, RAM, plik wymiany...no cóż zużycie pamięci zwaliło mnie z nóg prawie...obydwa procesy zużywają średnio...uwaga... 5 MB Ramu .
Dla niedowiarków zrzut z Anvir Task Manager

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#20
Dzięki.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości