Szybko rozprzestrzeniający się trojan>
#1
Grupa M86 Security, która jako pierwsza odkryła zagrożenie, stwierdziła, że do tej pory nie spotkała się z tak zaawansowanym i niebezpiecznym trojanem.
Do tej pory Zeus3 oczyścił ponad 3 tysiące kont bankowych w Wielkiej Brytanii. Jedyną radą jest stałe kontrolowanie środków na koncie i szybka reakcja w przypadku odkrycia, że zostaliśmy przez niego zaatakowani. Niestety, na niewiele zda się próba sprawdzenia stanu konta poprzez system bankowości elektronicznej. Trojan, po opróżnieniu konta, wyświetla zmodyfikowaną wersję witryny banku wraz z początkową kwotą na koncie. W rzeczywistości jest ono już puste.

Ważną informacją jest, że zagrożenie dotyczy wyłącznie komputerów pracujących pod kontrolą systemu Windows. Do tej pory, żadne aplikacje anti-malware nie są w stanie rozpoznać zagrożenia.

Jedynym sposobem na spokojny sen jest zaprzestanie korzystania z bankowości elektronicznej lub logowanie się na swoje konto bankowe z systemów innych niż Microsoft Windows.

source: INT
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#2
"Czyżby czyżyk"?...a tak serio, czyżby znalazł się sposób na wszystkie zabezpieczenia? Jeśli tak, to na jakiś czas mamy z głowy korzystanie przez sieć z banku, choć pewnie w ciągu niewielu godzin ktoś opublikuje jakieś remedium na trojana. Sprawa wygląda nieco podobnie jak wykryta przez VBA luka *.lnk w Windowsach...może sami to stworzyli?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
ja tam korzystam dalej bez obawy o moje mierne finanse
podejrzewam że DW sobie da z nim radę ale może się mylę
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#4
Kurde ciekawe tylko na jakiej zasadzie działa ... zaczyna podobno od większych kwot .... na moim studenckim koncie takich czarów nie ma ;(
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#5

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


tu nieco szerzej... podobno prevex sobie radzi Wink
Odpowiedz
#6
Mnie nie straszny żaden trojan/malware, używam sieci do biznesu jak i słuchania muzyki, nic nie ściągam, nie uruchamiam podejrzanych plików .
Odpowiedz
#7
jak wyżej.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#8
mnie nie okradną bo nie ma z czego Tongue
Odpowiedz
#9
zord napisał(a):mnie nie okradną bo nie ma z czego Tongue


To tak samo jak u mnie. Tongue
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#10
A co mi tam, przy okazji zapytałem pana z pko24 - zapewnił, że nie ma się czym przejmować... no nic.
Odpowiedz
#11
korbennn napisał(a):A co mi tam, przy okazji zapytałem pana z pko24 - zapewnił, że nie ma się czym przejmować... no nic.

a co myślałeś że Ci prawdę powie nie licz na to
tylko głupi podcinałby gałąź na której siedzi
Grin
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#12
Czułem że pojawi się podobny koment... ale nic to, linux pomoże Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości