DefenseWall Personal Firewall - PINGI
#1
u mnie dw jest też nieodczuwalny ale to może u mnie
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#2
Polak
Instalowałem ten soft na ok 10 róznych konfigach, same nowe komputery , i na każdym widać zdławienie każdej uruchamianej aplikacji.Nie ma cudów , u Ciebie również to występuje, tylko albo się przyzwyczaiłeś do tego , albo nie chcesz tego zauważać.Podczas startu aplikacji widać w menadżerze urządzeń jak DW obciąża procesor i to powoduje minimalne opóźnienie aplikacji.Nie jest to obciążenie strasznie uciążliwe , ale występuje.
Przy GW tego nie zauważyłem.
Wiele osób z tego forum to potwierdzi, zresztą była o tym już kiedyś mowa.
Ale powiem Ci ,że Ilya powinien Ci przyznać dożywotnią lickę na ten soft Grin
Mam nadzieję że nie uraziłem .

edit: dodam tylko jeszcze jedno, przy włączonym DWPF mam znacznie wyższe ping-i na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
być może masz racje i jest to dla mnie akceptowalne.

wsystemie mam odpalone tylko dwpf i spy sheltera opóźnienie jest tak niewielkie że pewnie tego nie zauważam Cool
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#4
Przetestował bym ten program, ale tak mi się nie chce za to zabierać Grin

@polak zrób format, czysty system bez dodatkowych zabezpieczeń i uwierz mi poczujesz różnicę, tylko trza poużywać dłużej, a później instalka czegoś - szkoda, że nie wymyślili czegoś co pracuje np. wykorzystuje grafikę, bo jej rzadko używam.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#5
buri napisał(a):Przetestował bym ten program, ale tak mi się nie chce za to zabierać Grin

@polak zrób format, czysty system bez dodatkowych zabezpieczeń i uwierz mi poczujesz różnicę, tylko trza poużywać dłużej, a później instalka czegoś - szkoda, że nie wymyślili czegoś co pracuje np. wykorzystuje grafikę, bo jej rzadko używam.


dzięki za radę ale ja nie ma zwyczaju robić formatu z byle jakiegoś powodu.
generalnie nie pamiętam żebym formatował windę, format to stare dzieje
mam taką kopię samego systemu + parę programów i sterownikówna dvd, tak na wszelki wypadek
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#6
buri napisał(a):@polak zrób format, czysty system bez dodatkowych zabezpieczeń i uwierz mi poczujesz różnicę, tylko trza poużywać dłużej, a później instalka czegoś - szkoda, że nie wymyślili czegoś co pracuje np. wykorzystuje grafikę, bo jej rzadko używam.

Widzę Buri,że odkryłeś Amerykę Grin nie wiedziałem że czysty system chodzi szybciej od tego z zainstalowanymi softami.
Brawo Cool !
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#7
@Meir Ameryki nie odkryłem, tylko wcześniej jakoś nie zauważałem, że to jest aż tak duża różnica (w moim odczuciu oczywiście). Win7 używam tylko do gier, więc zabezpieczenie jest mi zbędne, nawet pendrive nie mam zamiaru do niego podłączać. Softu zwykłego mam naładowane, ale nic ze startem nie rusza tylko na moje życzenie, to tak by nie było niedomówień.

Obecnie Mint jak w sygnaturce i dla kogoś takiego jak ja wystarczający system (spełnia wszystkie wymagania MOJE), ale Win w zapasie musi być bo uczelniane programy często to takie wygibasy co czasami na win trudno odpalić Tongue

Kończymy Panowie ten wielki OFT. GeSWall tutaj jest przewodnim tokiem rozmowy Wink
Może po testuje w akademiku tam 10 robaków na pendrive to standard.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#8
facecik napisał(a):Polak

edit: dodam tylko jeszcze jedno, przy włączonym DWPF mam znacznie wyższe ping-i na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


U mnie internet chodził dość "leniwie".
Odpowiedz
#9
moje wyniki:na włączony DWPF mam pingi 33 ms
na wyłączonym DWPF mam pingi 30 ms

dziwna sprawa, tak czy inaczej ja nie zauważam różnicy
testowane na virtualu
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#10
U każdego działa inaczej, nawet alkohol Smile.
A tak w ogóle to ten wpis o wersji 3.0 wisi od dłuższego czasu.
Odpowiedz
#11
Ja na włączonym DWPF mam ping 11ms, a na wyłączonym 3ms, testowane wielokrotnie o różnej godzinie na różnych systemach.
Odpowiedz
#12
facecik napisał(a):Ja na włączonym DWPF mam ping 11ms, a na wyłączonym 3ms, testowane wielokrotnie o różnej godzinie na różnych systemach.


to chyba pingujesz do samego siebie Tongue
Odpowiedz
#13
zord napisał(a):
facecik napisał(a):Ja na włączonym DWPF mam ping 11ms, a na wyłączonym 3ms, testowane wielokrotnie o różnej godzinie na różnych systemach.


to chyba pingujesz do samego siebie Tongue

dlaczego tak uważasz ?
Odpowiedz
#14
nie możliwe żebyś miał ping 3ms do jakieś strony
Odpowiedz
#15
zrób sobie test na tej stronie co podałem wyżej i dopiero pogadamy, a jak nie wierzysz to jak skończe coś pobierać to zapodam ss.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



I jak mam DWPF to ping poniżej 11,s nie schodzi a jak nie mam to tak jest jak widać.
Odpowiedz
#16
Widzicie różnicę?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#17
Kilka ms - powinno to być nieodczuwalne Grin
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#18
Chłopaki...proszę pisać o pingach w adekwatnym temacie Grin
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#19
Creer napisał(a):Widzicie różnicę?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



tak widzę szczególnie na drugiej stronie
Odpowiedz
#20
Czyli u mnie z wlaczonym DWPF mam mniejsze pingi niz z wylaczonym... ale....
zrobie drugi test bedzie odwrotnie, zrobie kolejny pingi beda wynosily tyle samo ms, zrobie nastepny znow sie sytuacja zmieni, etc, etc, etc...
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości