COMODO Firewall 2011 FINAL
#1
Nowa odsłona jednego z najlepszych firewall''i COMODO Firewall 2011

Linki:

32-bit:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


64-bit:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Więcej o info o całym pakiecie COMODO Internet Security:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

••• KASPERSKY Internet Security 2018  | ZEMANA AntiMalware 2 •••
Odpowiedz
#2
świetna zapora, ale za szybko wydana może być jeszcze niedopracowana
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3
chyba zostanę na razie przy 4 bo jakoś nie ufnie podchodzę do tego wydania - poczekam na opinie. albo potestuje privatefirewall bo chyba będzie godnym zmiennikiem.
Odpowiedz
#4
A dla IPV6 nadal brak wsparcia...

Patrzac na changelog trudno nie oprzec sie wrazeniu ze Melih i jego grono ''programistow'' sa stricte ukierunkowani marketingowo - i w tym samym kierunku pchaja swoje ''dziecko'' (CIS). Zamiast naprawiac istniejace nazwijmy to ''niedociagniecia'' i pozostalosci poprzednich wersji, oni wola dolozyc x nowych funkcji robiac pakiet-kombajn - ale dolozone funkcje musza przyniesc widoczne efekty zatem dokladaja to co robi konkurencja, zapominajac o innych istotnych szczegolach... ech ten marketing i $$$.

Swoja droga zastanawiam sie jak firma ktora tyle razy byla publicznie zdemaskowana (oplacanie i proba falszowania testow vide MGR, Matousec), afera z certyfikatami SSL (sprzedawanie ich innym podejrzanym witrynom), sprawa ASK''a, etc, etc - nadal tak mocno trzyma sie na rynku oprogramowania zabezpieczajacego. Paradoks.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#5
może mają wtyki w tym showbiznesieSmile
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#6
To nie o to chodzi.
Maja klientow wiec sa na rynku.
Jada na starej opini wersji v2 (kilka lat wstecz) gdy dopiero raczkowali. Plus ogolnie male zainteresowanie ludzi tematami bezpieczenstwa (przeciez publicznie w gazetach czy duzych portalach nie pisali o tych aferach... tylko zainteresowani tematem wiedza o tym) i tak poczta pantoflowa, na forach/blogach via testy pana M. ludzie wierza ze C. to lider no i w dodatku FREE!... okazja jak nie wiem co, kijem bym tego nie tknal Grin
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#7
pewnie masz racje
bo to jest dla mnie też zagadkowa firma
co teraz creer używasz za zabezpieczenie ?


// Info na PW.
// Creer
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#8
Creer, napisz coś więcej o swoich doświadczeniach z Comodo, z tego co kiedyś czytałem, byłeś beta testerem tak?
Odpowiedz
#9
Nigdy nie bylem beta testerem Comodo - kilka razy zglosilem M. bledy programu i jego niedociagniecia jesli chodzi o komunikaty modulu D+, elektroniczne slowa rzucone na wiatr. C nadal kuleje w tych kwestiach odziwo coraz wyzej pnie sie w roznej masci ''komercyjnych'' rankingach ;-)
Powiem tak, jesli zalezy Ci na bezpieczenstwie i prywatnosci wez pod uwage inne darmowe (jesli nie planujesz wydawac $$) rowiazania dostepne na rynku. Po wszystkich wpadkach jakie C. zaliczylo do tej pory nie moge polecac zadnego programu tej firmy jako rozwiazania majacego na celu zwiekszenie/zapewnienie bezpieczenstwa. Zaufanie (szczegolnie jesli chodzi o branze bezpieczenstwa IT) jest bardzo krucha kwestia, raz naruszone nie zagoi sie wiecej. W koncu mowimy tutaj o naszej prywatnosci, bezpieczenstwie naszym oraz srodkow finansowych.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#10
I coś w ^ jest... latam po ich forum od ponad roku i wszelkiej maści wydarzenia następujące po v 3.1 nie wywołuja u mnie zwiększonej dawki miłości w kierunku M. [jak zobaczyłem hasło Comodo Loves You o mało nie spadłem z krzesła]a bardziej politowanie, choć ciekawość pozostała na sporym poziomie.

v 4 nigdy u siebie nie zainstalowałem - uważam że jest niedorobiony i basta. Wrzuciłem dwu znajomym i nie narzekali może poza dziwnymi zachowaniami SandBoxa

v5 na razie też nie planuję instalować, może poczekam do 5.1...a nóż M poczyni jakiś film promocyjny dla MTV i wtedy mnie przekona na 101% lol123
Odpowiedz
#11
korbennn napisał(a):I coś w ^ jest... latam po ich forum od ponad roku i wszelkiej maści wydarzenia następujące po v 3.1 nie wywołuja u mnie zwiększonej dawki miłości w kierunku M. [jak zobaczyłem hasło Comodo Loves You o mało nie spadłem z krzesła]a bardziej politowanie, choć ciekawość pozostała na sporym poziomie.

v 4 nigdy u siebie nie zainstalowałem - uważam że jest niedorobiony i basta. Wrzuciłem dwu znajomym i nie narzekali może poza dziwnymi zachowaniami SandBoxa

v5 na razie też nie planuję instalować, może poczekam do 5.1...a nóż M poczyni jakiś film promocyjny dla MTV i wtedy mnie przekona na 101% lol123


v6 która zapewne wyjedzie gdzieś za pół roku na pewno Cie przekona Smile
Odpowiedz
#12
Czy program się sam uaktualnia do najnowszej wersji? czy trzeba pobrać instalkę ?
avast! Internet Security 6 + Malwarebytes' Anti-Malware
[Obrazek:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
Odpowiedz
#13
Uaktualni się do 10 dni, więc szybciej bd jak pociągniesz install.exe
Odpowiedz
#14
Instalować na bieżącą wersję czy pierw usunąć ?
avast! Internet Security 6 + Malwarebytes' Anti-Malware
[Obrazek:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
Odpowiedz
#15
martinez2006 napisał(a):Instalować na bieżącą wersję czy pierw usunąć ?


ja bym zainstalował od zera
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#16
witam, zainstalowalem na swiezym , aktualizowanym systemie sam firewal comodo i po resrarcie systemu wywala mi instaler windows i chce jakas plyte cd, czy wiecie dlaczego takie cos sie dzieje? instalacja przebiegla normalnie,odinstalowalem ta zapore i wszystko wrocilo do normy,zas na starym systemie tego problemu nie bylo Sadczy szkoda bo podobala mi sie ta zapora i po polsku
Odpowiedz
#17
Moze dlatego ze comodo sobie bierze jakis plik systemowy do niezaufanych
Odpowiedz
#18
Sprawdź czy po wyłączeniu piaskownicy i Defense + problem nadal wystepuje.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#19
ja zainstalowalem samego golego firewala i zaznaczylem zeby nie kozystac z bezpiecznych serwerow DNS, czy ma byc zaznaczone zeby kozystac z serwerow DNS comodo?
Odpowiedz
#20
nie musisz zaznaczać. Zrob tak jak opisalem i powiedz jakie efekty.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości