Re: KIS vs Norton vs ??? - Wybór dla leniwego
#1

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wielka porażka NIS 2011
Online armor + DefenseWall
#2

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Online armor + DefenseWall
#3
messier napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wielka porażka NIS 2011


Wszystko fajnie, pięknie, albo i nie Smile
Test powinien być odpalany na XP SP3, bo wszystkie potencjalne zagrożenia się na nim odpalą, a na Vista i 7 nie (więcej jak połowa nie uruchomi się na np. 7, UAC zablokuje)
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
#4
no ok. ale 2 pakiety były testowane na tym samym systemie i tych samych warunkach. NIS zupelnie nie reagowal na większość zagrożeń nie wiem co jestSmile. To jest produkt płatny a Comodo darmowy
Online armor + DefenseWall
#5
To bylo tylko kwestia czasu kiedy taki test powstanie, dla tych co nie sa w temacie - kilka dni temu CEO COMODO Melih, rzucil wyzwanie firmie Symantec (ktora to w publicznym artykule prasowym stwierdzila ze tylko platne rozwiazania sa w stanie zagwarantowac wysoki poziom bezpieczenstwa, te bezplatne sa przeznaczone dla osob ktore nie przykladaja zbytniej wagi do wlasnego bezpieczenstwa).

Languy99 jest powiazany z firma COMODO, a jego testy sa stronnicze, radze poczytac na ten temat i nie ufac od razu wszystkiemu co widzicie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
#6
O, k...a dopiero teraz doogladałem do końca, kaspersky po nim musiał sprzątać, z CD bootowalnego Smile

201 obiektów Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
#7
Rozumiem. Czytałem o tym i wiem, że languy99 jest powiązany z firma Comodo. Ale zaskoczyło mnie to że Sonar w NIS prawie nie reagował i system sie rozsypał.
Online armor + DefenseWall
#8
no własnie. Masakra. Albo ten koles pozmienial cos w ustawieniach NiS albo Norton ma taka wykrywalność bez połaczenia do neta....
Online armor + DefenseWall
#9
Dziwne, nawet jak nie ma w sygnaturach, to przecież sonar powinien ostro reagować, a tu prawie wcale tego nie było widać. Ciekawe jak był ustawiony ten NIS - wiadomo, że nie będzie tak dokładny jak Comodo, no ale bez przesady Grin
Hm... z jednej strony nie jestem idiotą, więc pierdół z nieznanych źródeł nie uruchamiam (przykład: to ostatnio opublikowane ie.exe -> trzeba być debilem, aby odpalać coś takiego), ale z drugiej, zawsze może się coś dziwnego trafić.
Ciekawe jakby zareagował Power Eraser na taką paczkę.
#10
Dokładnie. Zwykłemu ''''normalnemu użytkownikowi'''' NIS zapewni niestaczającą ochronę. CIS meczy swoimi komunikatami Norton to typowy automat. Sam używam NIS 2011 ale jestem w lekkim szoku bo reszta testów na blokowanie zagrożeń z udziałem tego programu wypada znakomicie. Tutaj nagle przepaśćGrin. Autor tego nagrania mogł uzyć płyty norton bootable recovery... może to by cos wiecej wyjasnilo
Online armor + DefenseWall
#11
A Norton 2011 robi bootowalne CD? bo jeszcze nie testowałem Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
#12
Druga sprawa, że on wiedział że bada malware, więc w comodo blokował... co wtedy, gdy wszystko wydaje się być ok, plik jest podpisany...?
#13
No robi robi Norton Bootable Recovery Tool. Na yt jest chyba nawet filmik jak koles uzywa tej płyty. Napewno jest stronniczy ten test bo widac ze w niektorych przypadkach plik jest blokowany a nie wyjaśnia w sumie dlaczego ale tak pewnie mialo byc. Uzywalem kiedys firewall Comodo i komunikaty defense + są meczące. Na poczatku moze wydawac sie to fajne. Ale jak ktos uzywa komputera nie do testowania wirusow itp to jest to duze utrudnienie
Online armor + DefenseWall
#14
Źle to wygląda...ale nie wiadomo czyt ten Languy99 nie mieszał czegośw ustawieniach...po jego teście MD na wilderssach go wyśmiali Grin :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


BTW.Lukas proszę nie wyzywać...Zord uruchomił ten pliczek Ie.exe...a jest jednym z mądrzejszych userów na tym forum Smile
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
#15
lukasamd napisał(a):Druga sprawa, że on wiedział że bada malware, więc w comodo blokował... co wtedy, gdy wszystko wydaje się być ok, plik jest podpisany...?


wtedy to jest przysłowiowa kupa, kaspersky też ufa jak jest sygnatura cyfrowa Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Pisałem już o tym kiedyś.

To jest nowa broń cybercrime Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
#16
Ekhem, chciałbym wspomnieć że languy99 jest ważną osobistością Comodo (moderator, tester).
#17
Eugeniusz napisał(a):Ekhem, chciałbym wspomnieć że languy99 jest ważną osobistością Comodo (moderator, tester).

I co z tego Gieniu ? Ważna osobistość nie może być słabo ogarnięta ?
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
#18
Nie o to chodzi. Chodzi o to że languy może być instruowany w sprawie testów. Trzeba być ostrożnym. Ale to temat o KIS i Nortonie, więc cicho!
#19
tym bardziej pan languy99 jest podejrzany w tym teście. Niech lepiej poprawi Av w tym pakiecie a nie tylko block cisnać
Online armor + DefenseWall
#20
Kiedyś languy testował Nortona 2010 i Sonar działał. Languy normalnie kasował pliki (tak jak proponował Sonar) i po skanie Mbam było czysto. Teraz nagle wszystko jest do bani.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości