Rollback Rx / Eaz-fix
#1
Jakie macie opinie o tym programie? Ktoś używał?
Jakie programy do wykonywania migawek proponujecie? Zależy mi na bezawaryjności.
Odpowiedz
#2
Mam i używam działa podobnie jak CTM ale jest bardziej rozbudowane Tongue
W sumie większość rozwiązań tego typu bazuje na EAZ-Fix/Rollback Rx (jeden i ten sam produkt)...
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#3
I jak? Comodo podobno jest zabójcze dla MBR, czasami potrafi zgubić pliki. U mnie nic się nie działo, ale nie chcę ryzykować (MBR, bo systemową mogę olać).
Odpowiedz
#4
Działa stabilnie - jeszcze mi nic nie wywaliło - a jak z CTM jest to nie wiadomo bo może bazuje na EAZ ale kolejne zmiany są robione przez nich a nie ludzi od eaz/rollback Tongue
Wracając do EAZ snapy robi szybko, szybko też przywraca (już przywracałem bo sprawdzałem jak działa) - ma opcję co wykluczyć podczas przywracania - czyli zaznaczasz katalog i po rollbacku pyta się czy synchronizować dajesz tak przywraca automatycznie pliki ze snapa do katalogu który wykluczyłeś - czyli nie stracisz danych - można też ze snapa przywracać poszczególne pliki Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#5
Masz rację - CTM jest bardzo podobny (funkcje) do Ayrecovery (które jest eaz-fixem pod inną nazwą). Widocznie protoplasta lepszy od swoich "dzieci".
Odpowiedz
#6
Z Comodo Time Machine miałem wieleee nieprzyjemnych sytuacji wraz z utratą danych. Spełniał swoje zadanie, natomiast źle się działo jak chciałem zresetować baseline, czy odinstalować gdzie kończyło się po prostu formatem. Poza tym najnowsza 2.8 znacznie spowalnia pracę komputera. Szukam podobnego programu, szkoda, że ten jest płatny...
Odpowiedz
#7
Zobaczymy jak to będzie z Returnil Multi Snapshot.
Odpowiedz
#8
Pytanie...kilka pytań Smile
- podczas instalacji program pyta się, które dyski chronić...domyślnie zaznaczony jest cały fizyczny dysk czyli nasz systemowy + wszystkie partycje na nim wydzielone i taką też robi migawkę bazową...czy możliwe jest w opcjach po instalacji zaznaczenie wybranego dysku do migawki czy robi to wg ustawień z instalacji?
- zakładając, że robi jednak migawkę wszystkich dysków, czy można przywrócić sam dysk systemowy z tej migawki?
- zakładając, że podczas instalacji mamy ustawioną tylko migawkę dysku systemowego, czy da się potem zrobić migawkę pozostałych dysków?
- czy obraz dysku proponowany w programie to mniej więcej to samo co np. w Macrium Reflect czy Todo Backup?
A tak na marginesie...rzeczywiście jest niesamowicie szybki...CTM czy Keriver są dużo wolniejsze Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#9
1. Nie - jeżeli wybierzesz 1 partycję to będzie robił tylko jej snapshota, jeżeli wybierzesz wszystkie partycje to będzie robił wszystkich (analogicznie jeżeli np masz powiedzmy 5 partycje a wybierzesz 1,2,4 to właśnie wych partycji będzie robił migawki)- nie da się tego zmienić w ustawieniach - jedynie podczas ponownej instalacji (ale najpierw trzeba zrobić deinstalację)
2. Odpowiedź powyżej - możesz przywrócić migawkę tylko tych partycji które wybrałeś podczas instalacji
3. Odpowiedź powyżej
4. Jest to po prostu snapshot - coś na kształt tej z maszyn wirtualnych, tutaj masz to wytłumaczone:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


RollbackRx to to samo co EAZ-Fix tylko pod inną nazwą i częściej są aktualizacje więc filmik dotyczy obydwu a licka pasuje też do obydwu Wink
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#10

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#11
Eugeniusz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



To niezupełnie to o co pytał ichito Geniek Grin
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#12
Ale i tak się przyda Tongue
Odpowiedz
#13
Eugeniusz napisał(a):Ale i tak się przyda Tongue

Przyda się Smile
- nie bardzo do tej pory rozumiałem sens "virtual drive"...rozumiem teraz, że klikając na migawkę i włączając "virtual drive" w menadżerze plików pokazuje mi się zwirtualizowany system, z którego mogę odzyskać potrzebne pliki, ale...
- jak to pogodzić z tym - jeśli w opcjach instalacji zaznaczam tworzenie migawki całego fizycznego dysku (wszystkie napędy na nim), to czy mam wtedy dostęp do innych zwirtualizowanych napędów...przecież własne dane przechowuje się generalnie na innym niż systemowy dysk? Obawiam się, że przy tworzeniu migawki z całości, przywrócenie tej migawki zastąpi wszystkie pliki również na dysku z danymi i w ten sposób stracę ich aktualne wersje...będę miał starsze
- jeśli zaś zaznaczę tylko migawkę z dysku systemowego, to czy po utworzeniu obrazu dysku z danymi (jako kopii danych) będę mógł ten obraz uruchomić jako dysk wirtualny i w ten sposób skopiować jakieś pliki?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#14
1. Tak to taki dysk wirtualny w którym są przechowywane pliki z migawki, które możesz odzyskać w każdym momencie (pliki te są na tyle aktualne na ile aktualna jest migawka - czyli zrobiłeś migawkę tydz temu to pliki będą te same co z przed tygodnia)
2. Nie robiłem nigdy migawki wszystkich partycji nigdy - bo nie widzę w tym sensu - najczęściej i tak ulegają uszkodzeniu system i pliki na partycji systemowej jak system padnie więc tylko ją zawsze ustawiałem jako zabezpieczoną (pragnę zaznaczyć, że migawka niezależnie ilu partycji i tak przechowywana jest na partycji systemowej - więc może trochę miejsca ci zabrać Wink)
3. Jest opcja wykluczania danych plików/folderów z przywracania - tak żebyś miał dane w folderze lub dane pliki zawsze w wersji aktualnej po przywróceniu snapa Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#15
Dzięki Eru za wyjaśnienia Smile Przymierzam się właśnie do do tego softu i teraz mam już pewną orientację, jak to wszystko na samym początku poustawiać, żeby spełniało oczekiwania. Myślę, że faktycznie wystarczy migawka systemu, a do tego kopia danych z innego dysku, z której mam nadzieję, że da się coś wyciągnąć w razie potrzeby. Szkoda tylko, że nie ma możliwości wyboru miejsca dla przechowywania migawek...Keriver 1-Click tak potrafi i to wg mnie dobre rozwiązanie.
-----------------------------------------------
Zainstalowałem z opcją migawki tylko dysku systemowego...ale coś jest nie tak, bo nijak nie mogę zrobić cokolwiek na zakładce "Drive image" - ani stworzyć obrazu, ani płytki samostartującej. Klikam na ikonki i zero reakcji...jak tak dalej pójdzie, to program przestanie mi być potrzebnyNone2
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#16
Bo tutaj nie ma żadnych płytek samostartujących - mylisz softy Tongue

Tutaj masz "konsolę", która ładuje się przed bootowaniem systemu... System ci się zrąbie - naciskasz przycisk Home (chyba w EAZ też jest ten standardowy i otwiera ci się konsola - i tam masz opcje do załadowania snapshota przy którym system jeszcze działał; zrobienie nowego snapshota; defragmentację snapshotów; i chyba coś jeszcze - ale nie pamiętam) Poza tym co ty chcesz zrobić z "Drive Image" ? Ja takiej zakładki nie mam nawet - żeby odzyskać pliki z danego snapshota wchodzisz w Recovery Files --> tam masz różne opcje wyszukiwania plików po nazwach, rozszerzeniach i czymś tam jeszcze oraz możliwość zamontowania snapshota jako wirtualnego dysku (Drive Image), aby móc go przeszukać ręcznie i odzyskać pliki lub foldery - właśnie do tego służy tzw Drive Image Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#17
W ogóle jakoś dziwnie mi się zachowuje Eaz...chciałem zrobićscreena, żeby pokazać o co mi chodzi, ale program nie dał się uruchomić w żaden sposób...ani z ikonki w trayu ani ze skrótu w Menu Start, nie pokazywał się też w menadżerze procesów Sad Musiałem zrobić restart komputera i dopiero wtedy program dał się otworzyć. A teraz do rzeczy....chodzi mi o te opcje - wynika z opisu, że można zrobić obraz dysku lub partycji (czyli nie tylko dysku systemowego odznaczonego podczas instalacji) oraz "bootable recovery CD/DVD"...iwłaśnie tu nic mi nie chce działać

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Uploaded with

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

a tu kawałek z pliku pomocy

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Uploaded with

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#18
Takie pytanie - czy ty używasz najnowszej wersji EAZ-Fix czy jakiejś starszej ponieważ w nowych już bodajże tego nie ma...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#19
Najnowsza ściągnięta ze strony producenta...tu info z mojego programu, wersja jest zgodna z tą podaną na stronie, a podczas instalacji sprawdziłem, że nie ma żadnych aktualizacji

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Uploaded with

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Info o wersji na stronie programu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#20
Z uwagi na to, że ja korzystam z Rollback Rx to nie mam takiego czegoś - niemniej nawet nie jest mi to w sumie potrzebne - toć to jest konsola - więc jak się system posypie to przez nią przywrócę snapshota - do tego samego służy płyta bootowalna którą ty możesz utworzyć w EAZ-Fix.

Ja czekam na wersję 10 Rollback Rx - wtedy podobno mają dodać do niego Drive Image - pewnie w EAZ to teraz jest dla testów - i możliwe że dlatego masz z tym problemy - oczywiście to tylko przypuszczenia Wink

Poza tym według mnie Rollback Rx jest stabilniejszy i lepiej aktualizowany od EAZ i dlatego go używam - a licka i tak pasuje do obu więc w każdej chwili mogę walnąć sobie któryś z nich Wink
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości