Dobry pakiet zabezpieczający, na stary komputer. Nie mulący
#1
Witam mój komputer w obecnych czasach to staroć ale nie narzekam posiada 756mb ram a procesor to 1.5Ghz amd sempron 2200+.
Żeby nie było że jestem leniem wybrałem o to takie pakiety dla siebie.
1.defensewall hips"miałem wcześniej i nie narzekałem"+outpost firewall free+ antywirus tylko właśnie co zainstalowałbym Pandę Cloud ale czy jest to w pełni bezpieczne rozwiązanie nie chcę żeby ktoś wiedział co mam na kompie. + sandboxie do aplikacji nieznanych a które chcę przetestować. Może wy mi podacie jakiś dobry zestaw najważniejsze żeby nie mulił moją maszyną czyli żeby był lekki.Średnio trudny do skonfigurowania bo laikiem nie jestem ale też nie wiadomo jak się nie znam. Język angielski mi nie przeszkadza bo liczę na to że mi ktoś pomoże na forum jak i co poustawiać. Obecnie korzystam z pakiet CiS ale strasznie muli. Jeszcze jedno pytanie czy nadal są problemy z mozillą gdy doda się ją do piaskownicy w defensewall bo wcześniej miałem problem z flashem.Z góry dziękuję za wszelką pomoc którą mi okażecie.
Odpowiedz
#2
Cześć...podobnych postów było bez liku, ale widzę nowy dział "Prośby", więc miejsce najlepsze, żeby coś zaproponować. Niedawno również szukałem czegoś lekkiego i niekłopotliwego i w ten sposób wybrałem 2 zestawy
Privatefirewall + Avast + Spyshelter Free- dobra zapora z bardzo dobrym blokerem behawioralnym, antywirus w pełni funkcjonalny i najbardziej wszechstronny w oferowanej ochronie oraz polski anti-logger z HIPSem - ten zestaw w całości za free, lekki i niekłopotliwy
Privatefirewall + Panda CA Pro + Zemana Anti-logger- tu tylko zapora darmowa, antywirus w chmurze (z promocji) z kilkoma dodatkowymi funkcjami w porównaniu do bardzo dobrej wersji darmowej oraz anti-logger (promocja również)
Możesz spróbować spokojnie tę zaporę (jest po angielsku, działa na Win XP i Win 7), do tego dołożyć któryś z tych lekkich AV...anti-logger przydaje się jako kolejna warstwa ochrony podczas łażenia po sieci (zwłaszcza konta bankowe, portalowe...tam gdzie się logujesz)...do tego dołóż sobie KeyScrambler free do szyfrowania wpisywanego w przeglądarkę tekstu, jeśli masz Firefoxa dołóż jeszcze NoScript i BetterPrivacy.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
ichito dziękuję za szybką i treściwą odpowiedź, jeśli mogę liczyć mógłbyś podać strony do promocjiz tymi programami czy już niestety promocji nie ma a ty skorzystałeś. Może ktoś mi jeszcze zaproponuje czym zabezpieczyć kompa bo od nadmiaru dobrych rad głowa nie boli. A za wsze będzie w czym wybierać.
Odpowiedz
#4
Rob napisał(a):ichito dziękuję za szybką i treściwą odpowiedź, jeśli mogę liczyć mógłbyś podać strony do promocjiz tymi programami czy już niestety promocji nie ma a ty skorzystałeś. Może ktoś mi jeszcze zaproponuje czym zabezpieczyć kompa bo od nadmiaru dobrych rad głowa nie boli. A za wsze będzie w czym wybierać.

Jeżeli chodzi o zabezpieczenia za darmo, to polecałbym pakiet Avast + SpyShelter.
Jeśli chciałbyś zainwestować w ochronę, to moimi wybrańcami są ESET Smart Security + SpyShelter.
Odpowiedz
#5
ESET jest do dupy...szarpie procka jak wariat...NIS zdecydowanie bardziej wart polecenia..zamiast SS-PE Guard...
Z dwójki Panda Cloud vs Avast...brać Avasta...Panda potrafi nieźle przymulić
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#6
SS''a to niech on zostawi bo PE Guard to nie anti-logger Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#7
Nie zgodzę się z tym, że Eset i Panda Cloud szarpie... Chodziły na moim sprzęcie lepiej niż Norton, gdyż on potrafił przymulić, w szczególności na starym sprzęcie (oczywiście mam na myśli najnowsze wersje).
Odpowiedz
#8
PascalHP napisał(a):Nie zgodzę się z tym, że Eset i Panda Cloud szarpie... Chodziły na moim sprzęcie lepiej niż Norton, gdyż on potrafił przymulić, w szczególności na starym sprzęcie (oczywiście mam na myśli najnowsze wersje).

Możesz się nie zgadzać...w końcu żyjemy w wolnym kraju Smile
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#9
Specyfikacja mojego laptopa:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Internet: Down - 20 Mbit/s Up - 1 Mbit/s

Zresztą według uznania, dla niektórych to, co jest nazywane "muleniem", jest w granicach normalności.
Odpowiedz
#10
Pascal...chyba mnie wybiórczo czytasz...skoro piszę ,że u mnie szarpie to znaczy ,że szarpie a jak muli to znaczy,że muli...i przestań się ze mną bawićw gierki słowne : "dla niektórych to, co jest nazywane "muleniem", jest w granicach normalności" analogicznie : "dla niektórych Sylvie van der Vaart jest śliczna a dla innych koszmarnie brzydka"...mądre Cool ?
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#11
Rob napisał(a):mógłbyś podać strony do promocjiz tymi programami czy już niestety promocji nie ma a ty skorzystałeś.

NIestety...Zemana w promocji była z rok temu, ale SpyShelter nawet w wersji free jest bardzo dobry...weź go, a nie pożałujesz Smile Na Pandę CA Promocja już niestety wygasła, ale wersja za free z dodatkowo doinstalowanym USB Vaccine jest jak na Twój sprzęt niezła...pytanie tylko, jaki masz net, bo niestety wymaga stałego połączenia (niekoniecznie stałego łącza). jeśli z siecią coś nie za bardzo weź Avasta.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#12
To jak w końcu Panda Cloud zamula kompa czy też nie. Bo są różne opinie.
Odpowiedz
#13
Powiem tak...nie zjada wiele pamięci mimo kilku procesów, które uruchamia...niemniej kiedy ładuje do systemu na starcie swoje usługi ma spore zużycie procesora i to może powodować chwilowe przymrożenie innych aplikacji. Potem jest właściwie nieodczuwalna...podobnie zresztą Avast.
Na marginesie - jeśli chcesz bardziej wszechstronnej ochrony, to spróbuj jakiegoś programu do wirtualizacji. Shadow Defender jest najlepszy, ale niestety płatny choc licencja jest dożywotnia (podobnie jak SpySheltera), ale z darmowych możesz spróbować Wondershare Time Freeze v.1 lub Returnil System Safe 2011 Free

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#14
Dzięki za szybkie odpowiedzi teraz jedynie muszę zdecydować co wybrać. Może ktoś jeszcze podzieli się z czego korzysta.
Odpowiedz
#15
comodofirewall z D+,peerguard2 letko i przyjemnie
Online armor + DefenseWall
Odpowiedz
#16
Tylko piszą że CiS nawet bez av muli cholernie. To może zamiast tego defensewall już sam nie wiem zastanawiam się ale w końcu na coś musi paść. Bo muszę zmienić obecne zabezpieczenie kompanie narzekam bo wirusów nie mam itp. ale muli niemiłosiernie a gdy ściąga aktualizacje to amen.
Odpowiedz
#17
a) Sandboxie + Look ''n'' Stop
b) Geswall + Shadow Defender
c) SpyShelter + Immunet Free
pomogę ci przekroczyć znaną granicę bólu.
Odpowiedz
#18
Avira lub Avast. Nie mulą. Ja taki zestaw używam, i wbrew opiniom na tym forum, nie mam problemów z wirusami.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#19
Dzięki to zastosuje avasta zamiast Pandy Cloud bo co do aviry nie jestem pewien wydaje mi się że teraz ostro potrafi przymulić ale mogę się mylić. Teraz muszę coś wybrać.
Odpowiedz
#20
Podepnę się pod temat, za co z góry przepraszam.
Czy warto do Avast Pro AV doinstalować Zemana Anti-Logger albo SpyShelter?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości