Jaką zaporę wybrać?
#1
Siemka,jestem tu nowy,chciałbym się dowiedzieć od bardziej doświadczonych userów którą zaporę byście sobie zainstalowali jak by było do wyboru-Comodo,Outpost,Online Armor?Pomijam kwestię,czy free czy płatny.Która jest bardziej skuteczna,mało obciąża system,bardziej blokuje niebezpieczne ataki.Dzięki za odpowiedźi.A może jakaś inna?

//LukasAMD:
- poprawa nazwy tematu
- przeniesienie do innego działu
Odpowiedz
#2
napisz moze jaki masz sprzętSmile.
Online armor + DefenseWall
Odpowiedz
#3
Mogłeś dłużej popracować nad tematem...
do wyboru do koloru.
Polecam:
- Online Armor Free - łatwa, całkiem przyjemna zaporka, troszeczkę ciężka
- Outpost - trochę ciężka, wersja free dość uboga
- PrivateFirewall - genialna (bardzo lekka, prosta, skuteczna)
- Sunbelt Personal Firewall - lekka, bardzo skuteczna zapora, prosta, ma sondę wykrywania intruzów

Powiedz czego oczekujesz.
Odpowiedz
#4
andrew383 napisał(a):Siemka,jestem tu nowy,chciałbym się dowiedzieć od bardziej doświadczonych userów którą zaporę byście sobie zainstalowali jak by było do wyboru-Comodo,Outpost,Online Armor?Pomijam kwestię,czy free czy płatny.Która jest bardziej skuteczna,mało obciąża system,bardziej blokuje niebezpieczne ataki.Dzięki za odpowiedźi.A może jakaś inna?

Jedno haslo: Look ''n'' Stop Firewall.
Dyskusja:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

oraz kilka moich testow na innym forum dot. wydajnosci/obciazenia w roznych ''real world'' -sytuacjach:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#5
Creer, mógłbyś zaktutalizowac te testy? Są szalenie ważne i interesujące dla mnie.
Odpowiedz
#6
Comodo lub PC Tools firewall..

Więc to jesteś ty, sławyn adnrew38.3 z dobrepreogramy.pl ? Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#7
System Windows 7 HP 32 bit,4Gb ramu,procek-2x2.0Ghz,jest to laptop,oczekuję od zapory aby dobrze blokowała ataki tzw.hakerskie(ze skanowaniem portów) i pokazywała co wyłapała.
Nie,to nie ja jestem,może podobny nick,zasiegam porady,bo dopiero chcę jakąś zaporę zainstalować,teraz mam obecnie Eset-a Smart Security 4.2,ale ponoć(nie wiem)ma słabą zaporę,doradźcie.

Edit:
Ok.,i co ktoś mnie przekona do którejś?

Połączyłem posty. //Plati
@autor - nie piszemy posta pod postem. // Creer
Odpowiedz
#8
Eugeniusz napisał(a):Creer, mógłbyś zaktutalizowac te testy? Są szalenie ważne i interesujące dla mnie.

Chodzi Ci o wykresy dot. OA i DWPF? Czy ogolnie o nowy test na nowych wersjach w/w programow?

@autor, mialem okazje przetestowac/bawic sie wieloma firewall''ami jakie sa dzis dostepne na rynku, LnS ktory polecilem zalicza sie do tych najlzejszych i najskuteczniejszych z tym, ze jest jedno ale... Zalozmy ze wgrasz dostepny w pliku instalacyjnym LnS rozszerzony zestaw regul (LnS to firewall oparty na tworzonych regulach, posiada filtrowanie juz od drugiej warstwy modelu OSI TCP/IP - od warstwy Łącza Danych! przed nia jest juz tylko warstwa Fizyczna - hardware''owa)
Warstwa 2 (Data link layer) Ethernet, WiFi, ... edycja regul za pomoca pluginu RAW
Warstwa 3 (Network/Internet) IP (w tym rowniez IPv6), IGMP, ICMP ARP...
Warstwa 4 (Transport layer) protokoly TCP, UDP,
Warstwa 5 (Application) DNS, DHCP, SIP , STUN...

w celu lepszego zobrazowania:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Kontynuujac... zalózmy wgrasz dostepny w pliku instalacyjnym LnS rozszerzony zestaw regul (EnhancedRulesSet.rls) - standardowo dostepny StandardRulesSet.rls - bedziesz mial pelna ochrone, ale problem moze pojawic sie w sytucji gdy np bedziesz chcial skorzystac z klienta sieci p2p - LnS nie pozwoli na polaczenie tego programu z Internetem do czasu az nie skonfigurujesz/nie wgrasz (o ile sa dostepne) odpowiednich regul dla protokolu TCP/UDP zezwalajac na komunikacje na okreslonym porcie/portach. Naturalnie nie jest to problemem w przypadku wiekszosci programow (klientow p2p, gier online), do ktorych gotowa konfiguracje regul znajdziesz na stronie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

lub na ich oficjalnym forum na Wilders, ale w przypadku tych mniej znanych moze pojawic sie problem.
Dlatego jest to zarazem swietny firewall ale nie dla wszystkich, wymaga aby poswiecic mu troche czasu na nauke oraz na nauke dot. protokolow sieciowych ale w zamian potrafi odwdzieczyc sie z nawiazka, swoja bezproblemowa i wydajna praca na kazdym komputerze od Pentium pierwszej generacji po najnowsze kilku rdzeniowe potwory... no a poza tym ta frajda i satysfakcjakiedy juz sie zajarzy o co chodzi:)


.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#9
Creer-Ty to masz głowę!!!moja w przeciwieństwie do Ciebie jest pusta,czy mogę go zainstalować na Win 7?A jak nie dam rady z nim,to z tych trzech co wymieniłem,który byłby optymalny,dla mojej konfiguracji,dodam,że rozdzielam sygnał przez router na laptopa.Może jakiś jeszcze,oprócz tych?Znalazłem,jest na
Win 7 i po polsku,płatny,ile na złotówki?
Odpowiedz
#10
andrew383 napisał(a):Creer-Ty to masz głowę!!!moja w przeciwieństwie do Ciebie jest pusta,czy mogę go zainstalować na Win 7?A jak nie dam rady z nim,to z tych trzech co wymieniłem,który byłby optymalny,dla mojej konfiguracji,dodam,że rozdzielam sygnał przez router na laptopa.Może jakiś jeszcze,oprócz tych?Znalazłem,jest na
Win 7 i po polsku,płatny,ile na złotówki?


Jeżeli chodzi o L''n''S to licz ok 130 - 150 zł - zależy jak ci bank przeliczy - bo niestety nie ma ustalonej z góry ceny w PLN Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#11
LnS (ceny w €, platnosc PayPal/karta:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

przy zakupie dwoch licencji - masz ciut taniej) posiada bezplatny 30 dniowy trial - w ogole zanim wydasz jakiekolwiek zlotowki na jakikolwiek soft, warto wykorzystac 30 dniowy okres probny, zeby pozniej nie okazalo sie ze byly to $$ wyrzucone w bloto.
Poza LnS mozesz zainteresowac sie PcTools Firewall (dawniej bazowal na czesciowym kodzie zakupionym od tworcy LnS) - nie wiem jak jest z nowo wydana wersja tego firewalla. Druga alternatywa jest Privatefirewall (tego akurat nie testowalem ale na innych zagranicznych forach wypowiadaja sie na jego temat w superlatywach).
Te dwie alternatywy od LnS rozni rowniez fakt iz sa to firewalle zawierajace modul HIPS, LnS jest czystym firewallem bez dodatkow.
Najlepiej potestuj te programy i wybierz to co spelnia Twoje oczekiwania co do wydajnosci.

.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#12
Creer napisał(a):LnS (ceny w €, platonosc PayPal, karta:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

przy zakupie dwoch licencji - masz ciut taniej) posiada bezplatny 30 dniowy trial - w ogole zanim wydasz jakiekolwiek zlotowki na jakikolwiek soft, warto wykorzystac 30 dniowy okres probny, zeby pozniej nie okazalo sie ze byly to $$ wyrzucone w bloto.
Poza LnS mozesz zainteresowac sie PcTools Firewall (dawniej bazowal na czesciowym kodzie zakupionym od tworcy LnS) - nie wiem jak jest z nowo wydana wersja tego firewalla. Druga alternatywa jest Privatefirewall (tego akurat nie testowalem ale na innych zagranicznych forach wypowiadaja sie na jego temat w superlatywach).
Te dwie alternatywy od LnS rozni rowniez fakt iz sa to firewalle zawierajace modul HIPS, LnS jest czystym firewallem bez dodatkow.
Najlepiej potestuj te programy i wybierz to co spelnia Twoje oczekiwania co do wydajnosci.


Privatefirewall jest na dodatek darmowy i PCTools FW też Wink
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#13
Ok.,dzięki za podpowiedzi co do tematu, bedęLol testował i zobaczę który mi pasuje.Pozdrowienia dla Wszystkich użytkowników.
Odpowiedz
#14
Nie ma sprawy

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#15
LnS byłby firewallem idealnym gdyby nie te antyintuicyjne tworzenie reguł Sad
Kiedyś próbowałem go okiełznać, czytałem wildersów, ściągałem reguły, tworzyłem własne i ...dałem sobie spokój Sad
w10 - OSArmor + Simplewall
Odpowiedz
#16
Nic na sile. To tak jak z nauka np gry na fortepianie lub nauka jezyka - gdy sprawia Ci to przyjemnosc - uczysz sie szybko, gdy robisz to bo musisz, chcesz sie tego nauczyc (ale nie towarzyszy temu w/w uczucie) postepy beda lecz znacznie mniejsze ergo jest szansa ze duzo dluzej bedzie to trwalo zanim cos nowego opanujesz.
Ja do LnS podchodzilem dawno temu chyba 2 albo 3 razy, wiedzialem ze to swietny firewall ale jakos zawsze czasu bylo malo no i motywacja zbyt mala, az w koncu zmienilo sie moje podejscie + troche wolnego czasu et voila, LnS gosci na wszystkich komputerach u mnie w domu :)
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#17
A tak z ciekawości Creer: złapałeś jakiegoś wirusa w ubiegłym roku? Smile

Nie :-) //Creer
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#18
A ja miałem NIS 2011,i też czysto na lapie prawie cały rok,bo w listopadzie zagościł ESS,0 wirów przez 2010,żadne tam cuda,rozsądek,zaufane strony,rady innych.
Odpowiedz
#19
Mój mózg = 0 niechcianego syfu odkąd mam swojego własnego kompaSmile
Vences
Odpowiedz
#20
Najpierw zapory ,których nie powinieneś dotykać,z racji różnychTonguerivate Firewall-bo to bardzo trudna w konfiguracji zapora a nikt tu na Forum nie pomoże Ci w jej przygotowaniu do bezpiecznej pracy w necie;Look''Stoop-z racji takiej iż skoro pytasz to również nie dasz sobie rady z jego konfiguracją;Online Armor,z racji takiej ,że 7-ka posiada dużo lepszy firewall:

Polecam nowy PCtools,zapora o świetnych parametrach widzę ją jako następcę Sygate z racji gumowej konfiguracji dla nowicjusza do eksperta .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości