Pakiet zabezpieczający
#1
Witam,
to mój pierwszy post więc jeżeli zrobię coś źle to proszę mnie natychmiast poprawić.
Mam laptopa [ Acer 6935G; 4GB ram, Core2Duo T6400, GF 9600mGT, ]
Który z pakietów wybrać?
Norton, Kaspersky, Eset...? Może jakiś inny antywir z firewallem?
Laptopa używam głównie do internetu, choć zdarzy się zagrać w CoD mw2 lub CS, ew. prac w szkole [ Inkscape, GIMP, pakiet Office 2007 ]
Pozdrawiam i proszę o poradę
DonQ
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#2
Jeżeli nie lubisz czytać komunikatów, to bierz Nortona (NIS albo Norton 360).
Równie lekki jest ESET, chociaż on już jednak o coś pyta (np. typ sieci), z drugiej strony sygnaturami ma nieco lepszą wykrywalność (ale nie ma czegoś takiego jak SONAR).

Kasperskyego do lapa nie polecam - zarówno KIS 2010 jak i KIS 2011 po prostu mulą i nieźle odbijają się na wydajności dysku.
Odpowiedz
#3
Wszystko zgadza się - co napisał kolega Administrator. Osobiście uważam , że jest jeszcze jeden naprawdę dobry pakiet zabezpieczający - niestety niedoceniany w Polsce - pewnie dlatego , że nie ma polskiej wersji językowej i w ogóle nie jest rozreklamowany - bo i po co? - skoro nie jest po naszemu ... Avira Premium Security Suite - ale pewnie dla spokoju najlepiej mieć Norton Internet Security 2011 - zainstalujesz i zapomnisz.Grin
Odpowiedz
#4
A z darmowych avast! czy Avira? AVG nie dopuszczam bo ostatnio dowalili aktualizacje śmierci Smile

Muszę do wypłaty kolejnej poczekać bo w tym miechu nic nie uciułam, więc na razie jakieś darmowe rozwiązanie.
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#5
Czy ja wiem czy KIS muli? Na moim laptopie o podobnej konfiguracji z Vistą Ultimate x64 KIS 2010 i 2011 chodził jak marzenie. Nawet nie opóźniał startu systemu.
Najlepiej jest po prostu zainstalować triala i samemu sprawdzićSmile))
Najgorszym mułem u mnie był BitDefender 2011, którego szczerze nie polecam.
Vences
Odpowiedz
#6
KIS 2011 miałem, bezpiecznie - to fakt ale mulił nieziemsko pomimo całkiem niezłego laptopa.
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#7
prz3m3k napisał(a):Czy ja wiem czy KIS muli? Na moim laptopie o podobnej konfiguracji z Vistą Ultimate x64 KIS 2010 i 2011 chodził jak marzenie. Nawet nie opóźniał startu systemu.
Najlepiej jest po prostu zainstalować triala i samemu sprawdzićSmile))
Najgorszym mułem u mnie był BitDefender 2011, którego szczerze nie polecam.


U mnie z dyskiem SSD po wrzuceniu KISa myślałem że cofnąłem się do ery zwykłego, do tego niezbyt szybkiego HDD 5400RPM...:/
Odpowiedz
#8
Wobec tego poleciłbym Ci tego Nortona IS. Szybki, praktycznie bezobsługowy pakiecik. Na dodatek instaluje się ok minuty, bez konieczności restartuSmile
Ja osobiście zrezygnowałem z płatnych pakietów, ponieważ... od wielu lat nie złapałem żadnego syfu. Już większym prawdopodobieństwem jest to, że jakiś AV rozwali mi system błędnymi sygnaturami (hi AVGTongue) niż to, że złapie jakiegoś bakcylaSmile Nie wspominając już o FPSmile)))
Obecnie mam MSE + Vista FW.
Vences
Odpowiedz
#9
Podłączę się pod temat i zapytam co dodać do aviry free 10 oraz W7 firewalla jako uzupełnienie, chciałbym aby to było coś ekstra lekkiego, nie spowalniającego czynności w komputerze w miarę możliwości Wink. Geswall, spyshelter, defensewall, a może coś innego?
Odpowiedz
#10
DWPF
Jeśli idziesz w górę to bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać jak będziesz spadać w dół.

Ochrona RealTime: Webroot SecureAnywhere + PC Tools FW + MBAM Pro oraz Adblock Plus i McAfee SiteAdvisor
Odpowiedz
#11
U mnie kiedyś KIS 2011 był przez 2 dni,mulił mi ale na dysku HDD 5400rpm,na nowym w lapie HDD 7200rpm nie testowałem tego,mam ESS,nie raz SpyShelter,i jest lekko i bardzo szybko+Opera 11.
Odpowiedz
#12
Trochę się pozmieniało, chciałbym darmowy zestaw AV i firewalla. Przeczytałem tu i ówdzie o DefenceWall Personal Firewall i o Avirze 10. Czy takie połączenie byłoby bezpieczne? Chodzi i optymalną ochronę i dobrą wydajność bo na tym punkcie mam "p...dolca" Smile
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#13
Takie połączenie byłoby bardzo bezpieczne Smile
Jeśli idziesz w górę to bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać jak będziesz spadać w dół.

Ochrona RealTime: Webroot SecureAnywhere + PC Tools FW + MBAM Pro oraz Adblock Plus i McAfee SiteAdvisor
Odpowiedz
#14
Można to uznac za offtop ale jak SKUTECZNIE usunac eset ss? Skonczyla sie licka a przeciez piractwa nikt (chyba) nie popiera Smile
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#15
Skutecznie usunąć? Normalnie, poprzez wbudowany deinstalator.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#16
Wszystko fajnie ale zostaje ESET link scanner czy cos takiego...
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#17
ESS nie ma funkcji link skanner więc podaj co dokładnie zostaje.
Jeśli idziesz w górę to bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać jak będziesz spadać w dół.

Ochrona RealTime: Webroot SecureAnywhere + PC Tools FW + MBAM Pro oraz Adblock Plus i McAfee SiteAdvisor
Odpowiedz
#18
Na razie usunalem przez dodaj/usun programy. Zobacze czy nic nie zostalo...


@edit : avira nic nie pokazuje ze cos zostalo czyli chyba wszystko idzie zgodnie z planem

komunikat DWPF : wersja x64 not supported, czym go zastapic?
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#19
donq napisał(a):komunikat DWPF : wersja x64 not supported, czym go zastapic?


Jak na razie nie ma nic takiego Tongue
Musisz poczekać na x64 wersję albo na x64 GesWall Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#20
A jakis inny firewall?
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości