CIS Free czy Panda IS
#1
Mam taki wybór. Jest promocja na Pandę na rok ( o ile mi kluczyk przyjdzie) i nie wiem czy zostać przy swoim CISie czy zainstalować ten wynalazek xd Doradźcie Wink
WINDOWS XP, SPYSHELTER FREE, PC TOOLS FIREWALL
Kontakt GG :371980, EMAIL: [email protected]
Odpowiedz
#2
Panda ostatnimi czasy bardzo poprawiła wykrywalność i ulepszyła kilka kilka modułów w nowych wersjach - zawsze warto sprawdzić czy nie podejdzie lepiej niż konkurencja Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#3
Odpowiedz sobie na 2 pytania:
1.Czy z obecnym programem jest Ci źle?
2.Czy po zapoznaniu się z ficzerami obu któryś odpowiada Tobie bardziej?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#4
A może Eru przetestujesz PISa ? bo takiego twojego testu nie widziałem ale zapewne go zainstaluje.Pobieranie idzie jak krew z nosa. Ze strony db (przekierowywuje na strone producenta) sciaga sie15kB/s

up. Cis troszkę mi muli więc może panda z chumurką częściową będzie lżejsza ? trzeba próbować Wink
WINDOWS XP, SPYSHELTER FREE, PC TOOLS FIREWALL
Kontakt GG :371980, EMAIL: [email protected]
Odpowiedz
#5
Miałem w 2009 roku kupioną wersją Pandy Antivirus Pro 2010. Wydajność nie była najgorsza, zwalniała tylko przy autostarcie dość mocno, ale to nie stanowiło jakiegoś wielkiego problemu. Problemem natomiast był błąd w wyświetlaniu stron internetowych. Skaner http, rozwalał strony na kawałki, obrazki pojawiały się w niepoprawnych miejscach. W wersji 2011 w dalszym ciągu występuje ten błąd. Sprawdzałem to na 4 różnych komputerach z różnymi systemami operacyjnymi, w Operze i bodajże Chrome (bądź Safari) strony "rozkraczały" się. Zgłaszałem ten błąd w polskim oddziale, oni stwierdzili, że taki błąd nie istnieje i na tym się skończyło. Pozostał do dziś.
Odpowiedz
#6
Jak ja ostatnio miałem PIS to wersję 2010. I... rozwaliła mi system. Po uruchomieniu (Windows 7) wszystko 2x wolniej startowało, w menu Pandy- Zapora -> Wyłączona. Po odinstalowaniu Pandy w trybie awaryjnym komputer odzyskał sprawność.
Odpowiedz
#7
Po instalce PIS 2011 na początku też tak miałem, ale po reboocie już był wszystko cacy.
Kiedyś każda instalacja Pandy IS kończyła się u mnie formatem, ale wersja 2011 nie robiła problemów z deinstalacją Smile
Odpowiedz
#8
Dałem jej 2 szanse - wszystkie oblała
Odpowiedz
#9
Z tego co widzę to wybór CIS byłby lepszy. Ja używam COMODO od 2 lat i jestem na prawdę zadowolony z tego pakietu: wykrywalność na prawdę dobra, świetny firewall i szczelna piaskownica no i za free... Wybór jednak należy do Ciebie Smile
••• KASPERSKY Internet Security 2018  | ZEMANA AntiMalware 2 •••
Odpowiedz
#10
Bierz Pande IS.
Avast! Free 5.1.889 + Zemana AntiLogger 1.9.2.243
Odpowiedz
#11
Najlepiej można byłoby przetestować oba antywirusowy pod różnym kątem, ewentualnie sprawdzić testy. Wtedy będzie można z czystym sumieniem wybraćAV dla siebie.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#12
co to może być że proces comodo o nazwie cfp.exe wykorzystuje tak od 45 do 70% procesora.oczywiście skanowanie nie jest włączone ani zaplanowane..dzieje się to od czasu do czasu i mimo czekania 1-2godzin dalej to samo cały czas procesor dostaje zadyszki.problem rozwiązuje restart kompa.procesor pentium dual-core 2,1
Avast! Internet Security v8.0.1482
Odpowiedz
#13
Ten proces ma takie skłonności.
Spróbuj wyłączyć aktualizacje automatyczne,sprawdź czy pomoże.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#14
wyłączyłem i dam znać czy to coś zmieni.dzięki
Avast! Internet Security v8.0.1482
Odpowiedz
#15
A masz oprócz tego jakieśprogram zabezpieczające?
Monitorujące działające w tle?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#16
mam jedynie comodo firewall i niestety wyłączenie aktualizacji nie pomogło..a dodatkowo mam tylko ashampoo anti-malware i służy mi jako antywirus..wkurza mnie ten proces cfp bo trzeba restart kompa robić aby wróciło do normy.
Avast! Internet Security v8.0.1482
Odpowiedz
#17
Możliwe, że to przez A A-M
Odpowiedz
#18
Problem rozwiązany, program do torrentów podkręcał Comodo Smile po dodaniu do zaufanych comodo uspokoił się.
Avast! Internet Security v8.0.1482
Odpowiedz
#19
Piotrex44 napisał(a):program do torrentów podkręcał Comodopo dodaniu do zaufanych uspokoił się

Czy to napewno dobre rozwiazanie? Mam tu na mysli kompromis dot. bezpieczenstwa. Program do torrentów jest raczej ostatnim jaki oznaczyłbym jako zaufany (pisze to z perspektywy dzialania DW i jego odrebnych stref: zaufanej i niezaufanej; nie wiem jak jest to obecnie w Comodo rozwiazane i czy rozgraniczenie aplikacji na zaufane/niezaufane tyczy sie modulu HIPS czy moze FW?)
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#20
Co do pytania - ja polecam Comodo Internet Security. Z defense+ ogarnia [czasem przesadnie Smile]i chroni na wysokim poziomie.
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości